Відмінності між версіями «Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", с. Знаменівка, Знаменівська ЗОШ №1, 09 лютого - 21 лютого 2015 року»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
Рядок 97: Рядок 97:
  
 
[[Портфоліо для учнів __ класу з __ за темою: " __"]]
 
[[Портфоліо для учнів __ класу з __ за темою: " __"]]
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
 
Проект розрахований на учнів 5 класу. Діти спочатку об’єднуються в групи і досліджують десяткові дроби а також досліджують яким чином і коли почали використовувати такий запис для десяткових дробів. В результаті свого дослідження учні презентують свої досягнення на предметному тижні в школі або під час уроків повторення в кінці навчального року.
 
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=

Версія за 13:09, 24 березня 2015

Зміст

Дати і місце проведення тренінгу

09 - 21 лютого 2015 р.

Zzosh11.jpg

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", с.Знаменівка, Новомосковський район, Знаменівська ЗОШ І-ІІІ ст №1

Сайт Знаменівської ЗОШ І-ІІІ ст №1 Новомосковського району Дніпропетровської області

Тренери

Гмошинський Микола Борисович вчитель інформатики Знаменівської ЗОШ №1

Фотоальбом тренінгу

Учасники

Анкета учасників


1 Васецька Тетяна Олександрівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Портфоліо для учнів __ класу з __ за темою: " __"


2 Войт Ольга Борисівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Моє портфоліо 9 клас тема: " Місце Т.Г.Шевченка в українському національному відродженні"


3 Кеба Світлана Іванівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Портфоліо для учнів 10класу "Intermezzo - М.Коцюбинського - проза чи поезія?"

4 Лихацька Вікторія Миколаївна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Портфоліо для учнів __ класу з __ за темою: " __"

5 Міщенко Любов Вікторівна

Мій блог-щоденник навчання

Моє портфоліо

6 Мнацаканян Лідія Іванівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10


Портфоліо для учнів 5 класу з математики за темою: " Десяткові дроби"

7 Старостенко Олена Василівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Моє портфоліо 7 клас Що означає любити Батьківщину

8 Строць Наталія Іванівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Моє портфоліо 8 клас тема: " Птахи наші друзі"

9 Царенко Людмила Іванівна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Портфоліо 9-10 класи тема: " ВІЛ-виклик людству"

10 Шульга Ганна Тимофіївна

Мій блог-щоденник навчання:Intel-10

Портфоліо для учнів __ класу з __ за темою: " __"

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Автор Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте Ім’я, по-батькові та прізвище Мнацаканян Лідія Іванівна Назва навчального закладу Знаменівська ЗОШ №1 Місто, село, район, область с. Знаменівка , Новомосковського району, Дніпропетровська область Відомості про тренінг Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг Дати проведення тренінгу 09.02 – 21.02. 2015 Тренери Гмошинський Микола Борисович Місце проведення тренінгу Знаменівська ЗОШ №1 Опис навчальної теми Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу. Назва Десяткові дроби 5 клас Стислий опис Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису. Проект розрахований на учнів 5 класу. Діти спочатку об’єднуються в групи і досліджують десяткові дроби . Як де і коли почали використовувати запис десяткових дробів. В результаті свого дослідження учні презентують свої досягнення на предметному тижні в школі або під час уроків повторення в кінці навчального року. Предмет, навчальна тема Десяткові дроби. Математика, природознавство, інформатика, українська мова. Клас (вікова категорія) Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів 5 клас, 10-11 років Приблизний час вивчення теми Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів 4 тижні Освітні засади Державні освітні стандарти Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів. Завданнями освітньої галузі є: забезпечення оволодіння учнями термінологічним апаратом природничих наук, засвоєння предметних знань та усвідомлення суті основних законів і закономірностей;

забезпечення усвідомлення учнями фундаментальних ідей і принципів природничих наук;

набуття досвіду практичної та експериментальної діяльності, здатності застосовувати знання у процесі пізнання світу;

формування ціннісних орієнтацій на збереження природи, гармонійну взаємодію людини і природи, а також ідей сталого розвитку.

Загальноприродничий компонент забезпечує формування в учнів основи цілісного уявлення про природу і місце людини в ній, пропедевтичну підготовку учнів до вивчення окремих навчальних предметів, що сприяє розвитку ціннісних орієнтацій учнів у різних сферах життєдіяльності та їх адекватній поведінці в навколишньому природному середовищі. Завданнями освітньої галузі математика є: розвиток умінь працювати з підручником, опрацьовувати математичні тексти, шукати і використовувати додаткову навчальну інформацію, критично оцінювати здобуту інформацію та її джерела, виокремлювати головне, аналізувати, робити висновки, використовувати отриману інформацію в особистому житті. Завданнями освітньої галузі інформатики є формування в учнів навичок і вмінь проводити основні операції з інформаційними об’єктами, зокрема: здійснювати пошук необхідної інформації з використанням пошукових і експертних систем, зокрема Інтернету; створювати інформаційні об’єкти, фіксувати, записувати, спостерігати за ними і вимірювати їх, зокрема, в рамках реалізації індивідуальних і колективних проектів; висувати і перевіряти нескладні гіпотези навчально-пізнавального характеру, створювати, вивчати та використовувати інформаційні об’єкти; Завданнями освітньої галузі української мови є: формування мовленнєвої і читацької культури, творчих здібностей, культури ведення діалогу, розвиток критичного мислення та естетичних смаків учня.

Навчальні програми Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів. Головні навчальні цілі , яких має досягти учні: називає види механiчної енергiї, одиницi енергії, потужностi, енергiї; наводить приклади використання машин i механiзмiв, перетворення одного виду механiчної енергiї в iнший; формулює закон збереження механiчної енергiї, “золоте правило” механiки; записує формули роботи, потужностi, ККД механiзму; може описати перетворення кiнетичної енергiї в потенцiальну i навпаки; характеризувати машини i механiзми за їх потужнiстю; пояснити та здатний спостерiгати перетворення енергiї в механiчних процесах; вимiрювати потужнiсть i ККД механiзмiв; може розв’язувати задачi, застосовуючи формули роботи, потужностi, кiнетичної та потенцiальної енергiї, коефiцiєнта корисної дiї, закон збереження механiчної енергiї.


Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі. Навчальні та інноваційні навички Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших Розуміння взаємозв’язків між системами Вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем Гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання Прийняття відповідальності за результати спільної роботи Пристосування (адаптація) до різних ролей та рівнів відповідальності Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження Бажання і здатність навчатися протягом всього життя Використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети.


Основні запитання Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях. Ключове запитання Як використовувати десяткові дроби? Тематичні запитання Чим практичніше використання десяткових дробів? Як правильно додавати і віднімати десяткові дроби?


Змістові запитання Порозрядний запис дробів. Округлення чисел. Додавання десяткових дробів. Віднімання десяткових дробів. План оцінювання Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту. Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи. Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання та Стислого опису оцінювання.

Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Мозкова атака Перегляд презентації вчителя та її обговорення


Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався) Журнали спостережень Записи/нотатки вчителя Презентація Основних запитань Анкетування Консультації

Самостійна робота з Формами оцінювання (само- та взаємооцінювання)

Опорні схеми; Виготовлення діаграм. Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки Письмові огляди, звіти Журнали спостережень учнів Демонстрація (захист проекту), презентація, Опитування Робота з таблицями «ЗХД» Публікація Форма оцінювання публікації, презентації, виготовлення буклетів. (продукту) Таблиця «ЗХД» Стислий опис оцінювання На початку проекту доцільно познайомити учнів з буклетом визначити попередні знання, уміння та навички учнів з даної теми, шляхом тестування. Запропонувати учням З-Х-Д схему, яка допоможе поставити цілі та поетапно виконувати їх, та провести анкету яка дасть можливість визначити рівень підготовки класу з даної теми. Оцінювання здійснюється впродовж всього вивчення теми. Система оцінювання використовується для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінити рівень підготовки. Методами навчання: презентації, опитування, демонстрації, досліду, опису дослідження оцінюється кожний етап. Інструменти для оцінювання: нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, тимчасові самостійні роботи, тести та контрольні роботи. Вчитель знайомить учнів з графіком оцінювання проекту. Наприкінці проекту доцільно використати методи самооцінювання для учнів: «Самооцінювання публікації». Для підведення підсумку проекту та його узагальнення для подальшого використання роблять висновки про результати проекту.


Методичні засади Попередні знання та навички Які знання повинні вже мати учні, якими комп’ютерними та іншими навичками учні мають володіти перед тим, як вони почнуть працювати у проектах Діяльність учнів та вчителя Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів . Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні. Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

На початку проекту на першому уроці учні розділяються на три групи. Вчитель допомагає учням поділитися, використовуючи документ для фасилітації «Створення груп випадковим чином». Одна група досліджує чи заощаджують батьки та жителі селеща електроенергію, друга – знаходить шляхи раціонального заощадження електроенергії в побуті (комп’ютер, телевізор, холодильник), знаходить альтернативні види енергії У неурочний час кожна група обов’язково мусить випробувати свої способи на практиці (з виходом на місцевість). Поточне оцінювання здійснюється учнями та вчителем за допомогою форми оцінювання виконання групового завдання. За результатами досліджень кожна група створює презентацію, де розкриває сутність відповідних способів, їх переваги та недоліки та можливість використання у різних ситуаціях. За необхідності учні можуть використовувати шаблон публікації, що надана учителем. Створені буклети оцінюються учнями та вчителем за наданою формою оцінювання публікації. На другому етапі групи презентують свої досягнення, обмінюються результатами, враженнями та досвідом, й порівнюють можливості, переваги та недоліки різних способів. Під час третього етапі здійснюється вихід на місцевість, де групи випробують способи інших груп та тренуються у виборі способу орієнтування у конкретних ситуаціях. Після закінчення проекту учні заповнюють останній стовбець таблиці «З-Х-Д». За результатами всього проекту учні створюють брошуру, в якій висвітлюють всі вивчені способи орієнтування, їх переваги та недоліки та роблять загальні висновки. Диференціація навчання Учні, що мають проблеми у навчанні Для учнів, який має проблеми в навчанні даються завдання, які посильні для виконання: знайти картинки, які б підходили для використання в оформленні продукту дослідження, знайти відомості про способи заощадження електроенергії, створити буклет за зразком вчителя. Робота такого учня постійно контролюється вчителем. Обдаровані учні Обдаровані учні отримують завдання дослідницького напрямку, самостійно створюють план дослідження. Крім того ведуть постійну допомогу учням , що мають проблеми в навчанні. Вчитель спонукає учнів до постійної діяльності. Для цього включає самостійні дослідження, незалежне самостійне вивчення, різноманітні варіанти, за допомогою яких учні можуть продемонструвати засвоєні знання, що потребують поглибленого вивчення, продовження дослідження споріднених тем на вибір учня, а також довготривалі завдання чи проекти, завдання на синтез, аналіз. Матеріали та ресурси Технічне забезпечення (відмітьте необхідне) ▢ Фотоапарат ▢ Комп’ютер (и) ▢ Цифровий фотоапарат ▢ DVD - програвач ▢ Доступ до Інтернету ▢ Лазерний диск ▢ Принтер ▢ Мультимедійний проектор ▢ Сканер ▢ Телевізор ▢ Відеомагнітофон ▢ Відеокамера ▢ Обладнання для відео конференцій ▢ Інше       Програмне забезпечення (відмітьте необхідне) ▢ Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями ▢ Програма для створення публікацій ▢ Програма для електронної пошти ▢ Енциклопедія на компакт-диску ▢ Програма для роботи із зображеннями ▢ Програма для створення комп’ютерних презентацій ▢ Програма для роботи з Інтернетом ▢ Програма для розробки веб-сторінок ▢ Програма для роботи з текстами ▢ Інше       Друковані матеріали Є.В. Коршак, О.І. Ляшенко, В.Ф. Савченко Фізика. 8 клас. – К.: Генеза, 2008. Обладнання та канцтовари Потрібно закупити кольорові стікери і ватман, щоб учні могли створювати дерево ідей, проектор, ноутбук, колонки, мишка. Інтернет ресурси http://sites.google.com/site/kafedrapmdit https://sites.google.com/site/vvtuvir http://adalin.mospsy.ru/l_01_10.shtml http://nh.at.ua Інші ресурси Запрошені експерти, наставники, учні інших класів, члени громади, батьки; поїздки та екскурсії тощо.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту доцільно познайомити учнів з буклетом визначити попередні знання, уміння та навички учнів з даної теми, шляхом тестування. Запропонувати учням З-Х-Д схему, яка допоможе поставити цілі та поетапно виконувати їх, та провести анкету яка дасть можливість визначити рівень підготовки класу з даної теми. Оцінювання здійснюється впродовж всього вивчення теми. Вчитель знайомить учнів з графіком оцінювання. Система оцінювання використовується для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінити рівень підготовки.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту на першому уроці учні об'єднуються на три групи. Вчитель допомагає учням організувати процес колективного розв'язвання Поточне оцінювання здійснюється учнями та вчителем за допомогою форми оцінювання виконання групового завдання. За результатами досліджень кожна група створює публікацію.На другому етапі групи презентують свої досягнення, обмінюються результатами, враженнями та досвідом, й порівнюють можливості, переваги та недоліки різних способів.

Метод проектів припускає

розв'язування деякої проблеми,

яка передбачає, із одного боку,

використання різноманітних

методів, засобів навчання, а з іншої,

інтегрування знань, умінь з різних

галузей науки, техніки, технології,

творчих галузей. Результати виконаних

проектів повинні бути, що називається,

"відчутними", тобто, якщо це 

теоретична проблема, то конкретне

її розв'язання, якщо практична,

конкретний результат, готовий до

впровадження.

Проект - це "п'ять П":

• Проблема,

• Проектування (планування),

• Пошук інформації,

• Продукт,

• Презентація (представлення

результату).

проекту

Практико-практико-

орієнтований проект - націлений на

рішення соціальних завдань, що

відбивають інтереси учасників проекту

або зовнішнього замовника.

° Дослідницький проект - за

структурою нагадує наукове навчальне

дослідження.

° Інформаційний проект -

спрямований на збір інформації про

об'єкт або явище з метою аналізу,

узагальнення й подання інформації для

аудиторії.

° Творчий проект - передбачає

максимально вільний і нетрадиційний

підхід до його виконання й презентації

результатів.

° Рольовий проект – учасники

виконують певні ролі.

Міні-проекти - можуть

укладатися в урок або частину уроку.

Найбільш продуктивні для курсу

іноземної мови.

° Короткострокові проекти -

вимагають 4-6 уроків для координації

діяльності учасників проектних груп.

Основна робота зі збору інформації,

виготовленню продукту й підготовці

презентації - у рамках позакласної

діяльності й вдома.

° Тижневі проекти - виконуються

в групах у ході проектного тижня, їхня

реалізація займає приблизно 30-40

годин і цілком проходить за участю

керівника проекту. Можливе

сполучення класних і позакласних

форм роботи.

° Довгострокові (річні) проекти -

можуть виконуватися й у групах та

індивідуально. Весь цикл - від

визначення теми до презентації

(захисту) - виконується на уроках та в

позаурочний час.

"Єдиний шлях, що веде до знань, - це

діяльність"

Бернард Шоу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мнацаканян Лідія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики , математика

Навчальний заклад

Знаменівська ЗОШ №1 Новомосковського району Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

село Знаменівка Новомосковського району Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09-21 лютого 2015 року

Місце проведення тренінгу

Знаменівська ЗОШ №1

Тренери

Гмошинський Микола Борисович

==

ВІЛ - виклик людству

Основи здоров'я біологія. історія

9 - 10 клас

Проект розрахований для учнів 9-10 класів, під час якого вони ознайомлюються з базовою інформацією про ВІЛ, СНІД, ІПСШ, шляхами зараження, як уберегтися від хвороби.Дізнаються куди звернутися за допомогою у разі потреби. Під час роботи над проектом учні вчаться проводити аналізи, поррівнювати інформацію, робити висновки, презентації.

=1. ВІЛ/СНІД/ІПСШ: ознайомлення з проблемою. 2. ВІЛ: шляхи зараження і методи захисту. 3.Поведінка і ризики. 4. Джерела допомоги для молоді. 5.Вчимося приймати рішення 6. Протидія тиску. 7. Протидія дискримінації. Підтримка людей, які живуть з ВІЛ.=

Оцінювання відбувається упродовж всього навчального року за темою вербально. На початку проекту та вкінці учні заповнюють анкету, яка дає можливість перевірити якість знань.

Діяльність вчителя:

= 1) Актуалізувати свої знання про метод проектів. оцінювання в навчальному проекті,самоспрямування у навчальному проекті, Переглянути інтеловські документи.= =2) Створити впровадження проекту. Формування ключового, тематичних та змістовних питань, відповідно до теми проекту. Підготовка вчительської презентації, дидактичних матеріалів до проекту та форм оцінювання, інших необхідних матеріалів.= =3) Ознайомлення учнів зучительською презентацією та допомога учням об’єднатися в групи.= =4) Проведення консультувань учнів, спонукання їх до само- та взаємооцінювання, анкетування учнів, відповіді на запитання учнів та їх батьків у блозі.=

5) Підготовка учнівських груп до презентації.

=6) Забезпечення проведення презентації, висловлювання подяки усім, хто допомогав роботі учнів над проектом.= =7) Проведення рефлексії з учнями після проекту, планування теми наступного проекту.=

Діяльність учнів:

1) Отримують буклет, відповідають на запитання анкети.

=2) Ознайомлюються з презентацією, обирають лідера, складають графік роботи в проекті та розподіл ролей.= =3) Шукають інформацію, узагальнюють її, підсумовують результати досліджень, роблять висновки, виконують роботу у вигляді буклету, презентації, блогу, вікі-статті. Виконують творчі завдання:=

- створюють малюнки або колажі за темою проекту.

4) Вчаться презентувати свою роботу та презентують її перед однокласниками.

5) Презентують свою роботу перед батьками та вчителями.

6) Підводять підсумки своєї роботи у проекті та планують наступний проект.

Відомості про автора

Царенко Людмила Іванівна

вчитель основ здоров'я

Знаменівська ЗОШ№1

с.Знаменівка Новомосковський район Дніпропетровська обл.

відсутній

Відомості про тренінг

1 грудня

Знаменівська ЗОШ№1

Царенко Л. І.

9 Старостенко Олена Василівна

Про мене

Старостенко Олена Василівна. Працюю в Знаменівській ЗОШ №1.

Мої блоги

Мій блог-щоденник навчання Інтел-10

Мій внесок

[Мої файли]

Мої закладки

Мої захоплення

10 Войт Ольга Борисівна

Обговорюємо педагогічні питання, пов'язані з використанням ІКТ (педради)

Педрада. Модуль 5.

Педрада. Модуль 6..

Педрада. Модуль 7.

Корисні ресурси

Новачкам: що таке вікі

Сервіси Веб 2.0 - інструкції, як працювати із сервісами

Лекція Теда Робінсона про творчість

Шаблон:Вікі-стаття учня

Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія

Сервіс для спільної роботи учнів

Сервіс для створення візуальних закладок

Ресурс для публікації документів

Шаблон:Персональна сторінка

Шаблон:Форма оцінювання демонстрації Портфоліо


Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено