Портфоліо Андрущенко Інни з теми "Еволюція образу жінки-матері у творчості Т.Г.Шевченка"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:16, 22 серпня 2013, створена Андрущенко Інна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Еволюція образу жінки-покритки у творчості Т.Г.Шевченка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика, історія

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Учасникам проекту пропонується завдання-дослідити, як змінюється образ жінки-покритки в поемах Шевченка і дати відповідь на запитання: «У чому ж сенс материнства?» Учні діляться на 3 групи, які отримують свої завдання. Учні мають детально ознайомитися з особистим життям поета, зробити аналіз жіночих образів у поемах Кобзаря; дослідивши мовні засоби, використані у творах, визначити ставлення автора до своїх героїнь. У процесі роботи в проекті учні повинні поглибити свої знання у вивченні поданої теми та з інших предметів, закріпити навички роботи з комп’ютером, опанувати пошук інформації в мережі Інтернет. Як результат роботи - створити презентацію, публікацію та wiki-статтю

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учитель пропонує учням заповнити ЗХД-схему та асоціативний кущ з метою визначення навчальних потреб учнів, знань, якими вони володіють до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Протягом проекту проводиться опитування за опитувальником. У кінці роботи над проектом учні завершують роботу над ЗХД-таблицею, щоб систематизувати знання з теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

У процесі роботи учні створили статтю "Чому доля жінки-покритки була трагічною за часів кріпацтва?"

На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителя.

Учні об’єднуються в три групи.

Кожна група отримує свої завдання. 1 група аналізує жіночі образи в поемах Шевченка «Катерина», «Наймичка», «Марія», досліджують мовні засоби творів, визначають етапи еволюції образу жінки-матері, з’ясовують причини трагічної долі жінки-покритки за часів кріпацтва та ставлення автора до своїх героїнь. Учасники 1 групи роблять висновки та оформлюють свої дослідження у вигляді презентації.

2 група учнів знаходить відгуки видатних людей про поеми Шевченка, розшукує інформацію про роль жінок у житті Тараса Григоровича. Результати своєї роботи оформлює у вигляді публікації.

3 група досліджує причини трагічної долі жінки-покритки за часів кріпацтва, аналізує історичні матеріали. Кінцевий результат – створення вікі-статті. Учитель подає чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Андрущенко Інна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1

Місто\село, район, область

м.Шостка Сумської області

Контактні дані

+380991442206

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-25.08.2013

Місце проведення тренінгу

місто Шостка: Шостинський інститут Сумського державного університету

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Лабудько Степан Пилипович

Повернутися до списку групи: місто Шостка група №2 (19.08.2013-25.08.2013)