Портфоліо Андрущенко Інни з теми "Еволюція образу жінки-матері у творчості Т.Г.Шевченка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Еволюція образу жінки-покритки у творчості Т.Г.Шевченка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика, історія

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Учасникам проекту пропонується завдання-дослідити, як змінюється образ жінки-покритки в поемах Шевченка і дати відповідь на запитання: «У чому ж сенс материнства?» Учні діляться на 3 групи, які отримують свої завдання. Учні мають детально ознайомитися з особистим життям поета, зробити аналіз жіночих образів у поемах Кобзаря; дослідивши мовні засоби, використані у творах, визначити ставлення автора до своїх героїнь. У процесі роботи в проекті учні повинні поглибити свої знання у вивченні поданої теми та з інших предметів, закріпити навички роботи з комп’ютером, опанувати пошук інформації в мережі Інтернет. Як результат роботи - створити презентацію, публікацію та wiki-статтю

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учитель пропонує учням заповнити ЗХД-схему та асоціативний кущ з метою визначення навчальних потреб учнів, знань, якими вони володіють до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Протягом проекту проводиться опитування за опитувальником. У кінці роботи над проектом учні завершують роботу над ЗХД-таблицею, щоб систематизувати знання з теми.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту учні ознайомлюються з презентацією вчителята публікацією про метод проекту. Учні об’єднуються в три групи.

Кожна група отримує свої завдання. 1 група аналізує жіночі образи в поемах Шевченка «Катерина», «Наймичка», «Марія», досліджують мовні засоби творів, визначають етапи еволюції образу жінки-матері, з’ясовують причини трагічної долі жінки-покритки за часів кріпацтва та ставлення автора до своїх героїнь. Учасники 1 групи роблять висновки та оформлюють свої дослідження у вигляді презентації.

2 група учнів знаходить відгуки видатних людей про поеми Шевченка, розшукує інформацію про роль жінок у житті Тараса Григоровича. Результати своєї роботи оформлює у вигляді публікації.

3 група досліджує причини трагічної долі жінки-покритки за часів кріпацтва, аналізує історичні матеріали. Кінцевий результат – створення вікі-статті "Чому доля жінки-покритки була трагічною за часів кріпацтва?" Учитель подає чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання.

Для оцінювання учнівських продуктів були створені шаблони критеріїв оцінювання презентації та публікації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Андрущенко Інна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1

Місто\село, район, область

м.Шостка Сумської області

Контактні дані

+380991442206

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-25.08.2013

Місце проведення тренінгу

місто Шостка: Шостинський інститут Сумського державного університету

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Лабудько Степан Пилипович

Повернутися до списку групи: місто Шостка група №2 (19.08.2013-25.08.2013)