Портфоліо Таровик Ольги Іванівни на тему "Геометрія допомагає зрозуміти світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:08, 27 серпня 2012, створена Tarowik Olga (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Геометрія допомагає зрозуміти світ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

НАЙПРОСТІШІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФIГУРИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис

Наприкінці вивчення теми «Найпростіші геометричні фігури на площині учням пропонується виконати навчальний проект на загальну тему «Геометрія допомагає зрозуміти світ». Під час роботи над проектом учні працюють в малих групах, які досліджують питання:«Що ми знаємо про основні геометричні фігури на площині?», «Як використовуються поняття основних геометричних фігур в інших галузях?», «Поява циркуля і лінійки – практична потреба чи розвиток суспільства?». Учні планують та розробляють проектні продукти. Вони досліджують історичне походження основних понять та найпростіших фігур геометрії, їх властивості, креслярських інструментів, одиниць вимірювання довжини відрізків та кутів, а також в яких ще галузях зустрічаються данні поняття та їх практичне застосування. По завершенню дослідження учні презентують свої результати, використовуючи засоби ІКТ (публікацію, презентацію та вікі-статтю).

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні повинні:

  • мати чітку уяву про логічну будову геометрії;
  • знати означення та властивості основних геометричних фігур на площині та вміти використовувати їх при розв'язуванні задач;
  • вміти знаходити довжину відрізка, міру кутів;
  • вміти виконувати основні побудови циркулем і лінійкою;
  • знати історію походження понять найпростіших геометричних фігур та їх використання в інших галузях;
  • здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблеми.
  • ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання;
  • демонструвати можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами;
  • набути вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміти вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
  • використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, дослідження, організації, оцінювання інформації, представлення результату роботи.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом через google-таблицю,on-line консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту, який створює вчитель. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Найпростіші геометричні фігури на площині» відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Учні також використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продук-тів результату роботи над проектом: презентації, публікації, вікі-статті, вони мають використову-вати Форму оцінювання вікі-статті, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публіка-ції, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення ство-рення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Через роботу блога учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, пуб-лікації та вікі-статті. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оці-нювання та лист-оцінювання роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учнівська wiki-стаття на тему "Циркуль та лінійка: практична потреба чи розвиток суспільства"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Таровик

Фах, навчальний предмет

фах: вчитель математики та основ інформатики

викладаю: математику та інформатку

Навчальний заклад

Новоукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 8 Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області

Місто\село, район, область

м. Новоукраїнка Кіровоградська область

Контактні дані

e-mail: tarowikolga1975@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08 – 25.08. 2012

Місце провведення тренінгу

КОІППО ім. В. О. Сухомлинського

Тренери

Скрипка Анна Володимирівна, Литвиненко Ольга Валентинівна