Портфоліо Вовк Тетяни Віталіївни за проектом "Тихіше їдеш - далі будеш"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 06:31, 1 червня 2012, створена Tanyaw44 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми (творча назва)

Тихіше їдеш – далі будеш

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, фізика,(математика, технології)

Навчальна тема (як записано в програмі)

Кінематика (Фізика). Системи опрацювання табличних даних (Інформатика)

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис

Проект "Тихіше їдеш – далі будеш" розрахований на учнів 10-х класів.

У проекті вивчаються можливості електронних таблиць та їх застосування до розв'язання практичних завдань з кінематики. Проект є інтегрованим. Учням належить дізнатися про методи опису механічного руху не тільки традиційним способом, але й за допомогою використання інформаційних технологій. У проекті учні навчаться створювати математичні моделі руху, закріплюючи поняття, з якими знайомимося на уроках фізики, математики та інформатики.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Підпис під зображенням
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Підпис під зображенням

Презентація вчителя

опитувальник

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Використовувати електронні таблиці для побудови математичних моделей фізичних явищ.

Побачити взаємозв'язок двох дисциплін - фізики та інформатики; навчитися вирішувати завдання однієї предметної області з використанням можливостей, які представляє інша.


Залучити учнів до інноваційної діяльності

Розвинути у дітей пізнавальні навички

Виявити творчі здібності учнів

Розвинути вміння ставити і вирішувати проблему

Розвинути вміння працювати з інформацією

Навчити оформляти і представляти результати своєї праці.

Розвинути комунікативні вміння і навички публічного виступу

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію до проекту та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів.

У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової wiki-статті використовуються відповідні форми оцінювання (форма оцінювання wiki-статті). Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перший етап "ЗНАЄМО".

На даному етапі (перший тиждень) учні об'єдуються у групи. У групі повинно бути від 3-5 учнів різного рвіня навченості. Вчитель ставить завдання учням, проводить тестування на початку проекту. Учні узагальнюють знання, отримані на уроках фізики, математики. Складають схеми, таблиці, пам'ятки щодо вирішення завдань і роботі в електронних таблицях. Шукають ресурси Інтернет, які будуть корисними: для пошуку моделей руху. Використовують skype для обговорення гіпотез.

Другий етап "ВМІЄМО".

Другий тиждень роботи в проекті буде присвячена вивченню можливостей вирішення фізичних задач в Excel. Одну і ту ж задачу розв'язують двома способами: класичним шляхом (як вчить фізика) і з використанням формул та графіків в електронних таблицях. Два способи розв'язку оформлюють у вигляді вікі-статті, порівнюють, виділяють їхні проблеми і переваги.

Третій етап "Творимо".

Третій тиждень самий творчий. Учні створюємо власні завдання, обмінюємося ними і розв'язують. Розв'язок можна записати на відео, прокоментувати, викласти на YouTube. На цьому етапі ми озираємося на все, що зроблено, робимо загальні висновки. Обдаровані учні можуть написати програми для демонстрації видів руху.


Четвертий етап «Захистимо».

Оформлення звітів у вигляді презентацій, блогів, публікацій, вікі-сайтів (форму обирають учні) та їх захист.


Вікі-стаття (робота учнів) за проектом "Тихіше їдеш - далі будеш"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вовк Тетяна Віталіївна

Фах, навчальний предмет

прикладна математика, інформатика

Навчальний заклад

КЗО "Гімназія №3" Дніпропетровської міської ради

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.2012 - 1.06.2012

Місце провведення тренінгу

ДОІППО, м.Дніпропетровськ

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна, Кущова Тетяна Анатоліївна