Навчальний проект Пилипчинець Юлії на тему "Вода - дорогоцінний дар природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Важливість води для людини та скорочення її витрат.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Моя щаслива планета.(Уроки сталого розвитку)

Дотичні: Основи здоров`я. Природознавство. Математика.

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Цей проект створений для учнів 3 класу. Його метою є формування уявлення учнів про цінність та значення води у житті людини, про шляхи її забруднення та способи охорони від забруднень, про участь школярів в охороні та збереженні води.. У ході реалізації проекту учні знайомляться не лише з основним матеріалом навчальної теми, а й вчаться знаходити і використовувати на практиці міжпредметні зв'язки, знання різних областей наук. Пропонований міжпредметний проект проводиться в рамках предметних областей «Моя щаслива планета. Уроки сталого розвитку», «Природознавство», «Основи здоров`я», «Математика», тощо. Може бути реалізований з учнями у формі групової роботи. Учні об`єднуються в 3 групи: екологи, журналісти, соціологи, і використовуючи інтернет – ресурси з даної теми, застосовуючи методи спостереження та досліду, будуть розробляти проект за даними Основними питаннями. Будуть складати звіти за результатами досліджень та знайденої інформації. У ході проектної діяльності учні створять презентації, вікі-статтю, стіннівку, а також пам`ятку-порадник. Проект має освітнє і виховне значення.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Продовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольні списки для презентації, вікі (або блогу) або публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням запропоновано використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих продуктів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклету, стінгазети чи вікі із врахуванням оцінки за вхідне анкетування «Вода – безцінне багатство!».

Інструменти оцінювання:

Контрольний аркуш

Форма оцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання самоспрямування у навчанні

Оцінювання навчальних потреб учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Журнал досліджень

Приклад учнівської вікі-статті на тему "Куди витікає вода?"

Документ фасилітації

Список використаних джерел

Відомості про автора

Юлія Пилипчинець

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Місто\село, район, область

смт Томаківка, Дніпропетровська область

Контактні дані

marmeladka1103@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт Томаківка, Томаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, 06.02-18.02.2017 р.

Дати проведення тренінгу

06.02.2017-18.02.2017

Місце проведення тренінгу

Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, кабінет інформатики

Тренери

Кисляченко Наталія Анатоліївна