Типові проблеми та помилки

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Тут Ви можете дізнатися, як виправити помилки, які найбільш допускають користувачі та знайти відповіді на питання, які задають (виникають) найчастіше.

Типові помилки

Тип помилки/запитання Опис помилки або запитання Що стало (може бути) причиною помилки, запитання Що допоможе вирішити проблему?
Відсутність сторінки Користувач:Ім'я користувача Новий користувач ігнорує створення власної сторінки Користувача та відразу переходить до створення нових статей вікі-сайту Незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкцій, бажання зробити щось швидко, самовпевненість, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Необхідно уважно ознайомитись із розділом Створення сторінки користувача в правилах роботи на сайті, скористатись шаблоном при створенні власної стрінки користувача (див. відповідну інструкцію в правилах роботи на сайті. Вчителю (тренеру) необхідно докладно пояснити, як і для чого створюється стаття користувача. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Тематична стаття пишеться в статті Користувач::Им'я користувача Новий користувач після реєстрації на сайті переходить до створення сторінки Користувач:Власне ім'я (нік) і замість того, щоб розмістити інформацію про себе, як вимагають правила роботи на сайті, створює тематичну статтю(про проект, навчальний заклад, тощо) Незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкцій, бажання зробити щось швидко, самовпевненість, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Необхідно уважно ознайомитись із розділом Створення сторінки користувача в правилах роботи на сайті, скористатись шаблоном при створенні власної стрінки користувача (див. відповідну інструкцію в правилах роботи на сайті. Вчителю (тренеру) необхідно докладно пояснити, як створюється стаття користувача. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Графічний файл "Example.jpg" або ""111.jpg"і всі інші назви з власного фотоапарату Більшість користувачів розміщають графічний файл на вікі-сайті не змінюючи його назву при завантаженні, а зберігаючи назву, що надається файлу за замовчуванням. При цьому знищується попередня версія цього файлу, яку використали інші користувачі сайту значно раніше. Відбувається автозаміна Егоцентризм, незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкції завантаження файлу, лінь, страх щось змінювати Перед тим, як завантажити графічний фійл на сайт необхідно уважно прочитати інструкцію на сторінці завантаження, а також надати файлу унікальне ім'я змінивши назву Example.jpg, що пропонується файлу за замовчуванням.
Завантаження на сторінку вікі-статті графічного файлу дуже великого(маленького) розміру Користувач завантажує на сторінку статті графічний файл не редагуючи його розмір, чере це зображення або зовсім не видно(дуже маленький розмір) або займає невиправдано великий простір статті та обтяжує сторінку невміння здійснювати зміни графічного файлу використовуючи вікі-розмітку, Незнання правил роботи на сайті, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті уважно ознайомитись з розділом Довідка:Зображення та звуки. Вчителю (тренеру) необхідно докладно пояснити, як правильно змінити розмір та положення графічного файлу в тілі статті. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Створення статей, що не використовуються. Користувачі з різних причин створюють кілька статей, що містять незначні відмінності в назві та ідентичним змістом, або пусті статті(статті з пустим шаблоном). З часом одна з статтей поповнюється, інша(і) залишається без змін, про неї(них) забувають. Бажання зробити щось швидко, самовпевненість, невміння виправляти помилки, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Додайте категорію "На видалення" статті(ям), які не будуть використовуватись в майбутньому, або створенні помилково, тощо - це буде прийнято адміністратором сайту як запит на видалення статті "за запитом автора".
Створення статей, що дублюють інші Користувач створює статтю, не перевіривши, чи існує стаття з подібною інформацією на вікі-сайті. В результаті створюється стаття-дублікат Незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкцій, бажання зробити щось швидко, самовпевненість, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Перед тим, як створити статтю, перевірити, чи не існує вже подібна стаття, створена кимось іншим. Використати для цього рядок "Пошук". Переглянути статті відповідноїї категорії. Категорії сайту можна переглянути скориставшись посиланням з Головної сторінки сайту.Вчителю (тренеру) необхідно докладно пояснити, як правильно використовувати рядок "Пошук". Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Ігнорування шаблонів Користувач створює статтю (її розділи) не використовуючи шаблон такого типу статей, де структура статті вже створена та відформатована. Користувач, ствоюючи статтю, структура якої може бути використана іншими користувачами при створенні подібних статей, не створює відповідного шаблону Самовпевненність, відсутність знань про шаблони та навичок їх використання Знайомство з правилами використання шаблонів при створенні статей, знайомство з правилами створення шаблонів. Див. Інструкція користувача сайту, Довідка
Внесення змін у тіло шаблону замість вставлення шаблону на сторінку Користувач замість того, щоб вставити шаблон на створену ним сторінку, намагається внести зміні у тіло самого шаблону. В результаті внесені у шаблон зміни зберігаються і відображаються у майбутньому. Шаблон втрачає свою універсальність, адже містить конкретну інформацію. Крім того усі правки найближчим часом знищуються автором шаблону або адміністратором сайту, а дії користувача, що змінив шаблон, розцінюються як вандалізм. Самовпевненність, відсутність знань про шаблони та навичок їх використання,неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Повернути первинний варіант шаблону через відкат змін. Знайомство з правилами використання шаблонів при створенні статей, знайомство з правилами створення шаблонів. Див. Інструкція користувача сайту, Довідка. Вчителю (тренеру) необхідно докладно пояснити, як правильно вставляти шаблон на сторінку. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Помилки в називанні статей Це дуже поширена помилка. Більшість новачків називає статті на власний розсуд, не враховуючи правила. В результаті стврюються статті #в яких зміст не відповідає назві, #назва яких складається лише з прикментників, #назва нечітка і незрозуміла, тощо Незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкцій, бажання зробити щось швидко, самовпевненість, недостатній рівень знань, або неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Необхідно уважно ознайомитись із розділом Назва статті в правилах роботи на сайті. Вчителю (тренеру) необхідно докладно ознайомити з універсальними правилами іменування статей в вікі-середовищі. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Ігнорування категоріями Користувач створює статтю і, не визначивши для неї категорію, публікує її на сайті. Наслідки - стаття губиться серед інших некатегоризованих статей, її складно знайти і вона практично недоступна для інших користувачів. Ускладнюється структуризація вікі-сайту, а вподальшому і робота на ньому Незнання правил роботи на сайті, неуважне читання інструкцій, бажання зробити щось швидко, недостатність практичних навичок роботи в вікі-середовищі; самовпевненість, або недостатній рівень знань, неуважне навчання з вчителем(тренером), недостатня увага вчителя(тренера) до діяльності роботи учнів на сайті Ознайомтесь із розділом Категорії в правилах роботи на сайті. Вчителю (тренеру) необхідно докладно ознайомити з правилами додавання категорій у вікі-статті. Учням частіше задавати питання та уточнювати інструкції у вчителя(тренера)
Перейменування сторінки Користувача Користувач реєструється, створює власну сторінку Користувача, після цього перейменовує сторінку як звичайну вікі-сторінку. В результаті, при наступному відвідуванні сайту ідентифікація користувачане відбувається - пароль вважається недійсним відсутність навичок роботи у вікі-середовищі, незнання відмінності між звичайною сторінкою та спеціальною сторінкою Зверніться до адміністратора. Намагайтесь поглиблювати власні знання та навички роботи у вікі-середовищі.

Типові запитання