Інструкція користувача сайту Iteach.wiki

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Внутрішні та зовнішні посилання

Внутрішні посилання створюються за наступним правилом зразком

[[Назва статті|текст, який необхідно відобразити в статті]].

Nemesis II 080.pngЯкщо текст та назва статті співпадають, то в квадратних дужках пишеться лише назва статті.

Nemesis II 080.pngЯкщо в тексті назву статті необхідно написати в іншому відмінку, то після квадратних дужок вказується потрібне закінчення. Наприклад, [[Житомир]]і - літеру «і» винесено за дужки, а назва статті залишилася без змін.

Nemesis II 080.pngЯкщо назва статті не відповідає слову, яке використовується в тексті, то здійснюється повна заміна - всередині квадратних дужок після вертикальної риски пишеться повністю слово в потрібному відмінку [[Ім’я статті| слово або текст, який необхідно використати]]. Наприклад, в [[Київ|Києві]].

Зовнішні посилання (посилання на інші ресурси мережі Інтернет) створюються за зразком [http://URL-адреса текст посилання ].

Додавання зображень

Nemesis II 080.pngБільш детальну інформацію ви можете знайти в статті Довідка:Зображення та звуки

Зображення публікуються також за ліцензією GFDL. Не розміщуйте зображення без спеціального авторського дозволу. Використовуйте зображення, які вже є в базі зображень проекту. Не перевантажуйте статті зображеннями.

Формат зображень - jpg або png. Для фотографій використовуйте формат jpg, для малюнків та схем - формат png. Розміри зменшеної копії зображення не повинні перевищувати 50 кбайт. Розміри фотографій не повинні перевищувати 800 на 600 точок.

Зображення може розмістити тільки зареєстрований учасник.

Завантаження зображень

Перед процедурою вставки, зображення необхідно завантажити. Для завантаження зображення використовується команда Завантажити файл, яка розміщена в лівій частині робочого вікна (рис 12). Після цих дій відкриється діалогове вікно (рис.13).

Для знаходження потрібного зображення натисніть кнопку Обзор. У вікні Вибір файла, виберіть потрібний файл.На сторінці завантаження файлу автоматично пропишеться шлях до вибраного малюнку та його ім’я. В поле Короткий опис необхідно ввести опис зображення, яке додається та натиснути кнопку Завантажити файл.

Додавання зображень

Завантажене зображення добавляється в статтю досить просто.

Для цього необхідно перейти на сторінку статі в режимі редагування та натиснути кнопку WikiStart 28.png, яка належить до засобів візуального редагування. Після цього на сторінці з’явиться рядок вставки зображення

[[Зображення:Example.jpg]]

Необхідно замість слів Example.jpg написати (або вставити скопійоване) ім’я зображення, яке необхідно завантажити на сторінку, наприклад

[[Зображення:EGroupWare.Architecture.png]]

До зображень можна додавати альтернативний текст [[Зображення:Назва файлу|Альтернативний текст до зображень]].

Категорії

Nemesis II 080.png З більш детальною інформацією ви можете ознайомитися в статті Довідка:Категоризація

Категорії - мітки, якими помічаються статті в проекті.

Бажано, що б кожна стаття була внесена хоча б в одну категорію.

Категорії додаються в самому кінці статті. Кожна категорія додається з нового рядка.

Назва категорії пишеться після слова «Категорія:». В кінці тексту після посилань на літературу, Інтернет-джерела напишіть: [[Категорія:Назва_категорії]]

Категорії можуть бути віднесені до категорій більш високого рівня.Для того, щоб ознайомитись з правилами роботи в Wiki-середовищі більш докладно скористайтесь посиланнямТакож рекомендуємо Вам: