Портфоліо навчально проекту "Мандрівка через тунель часу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мандрівка через тунель часу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова, українська література, історія

Вік учнів, клас

7 клас. 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті задіяні учні 7 класу. Учням пропонується здійснити мандрівку через ТУНЕЛЬ ЧАСУ. Нагода — 9 листопада. Це день, коли Православна церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора Літописця – ченця Києво-Печерської лаври, першого історика Київської Русі, а Україна відзначає День української мови та писемності. Учні по новому відкриють для себе українську мову й культуру, а результатом роботи над проектом буде проведення шкільного свята до Дня української мови та писемності, на якому уні презентуватимуть результати своїх пошуків та досліджень.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• На початку проекту (на першому тижні) заповнюються розділи Знаю-Хочу дізнатися схеми «З-Х-Д»
• Впродовж роботи над проектом використовуються Контрольний список спільної роботи,вчитель проводить опитування на другому уроці
• Наприкінці роботи над проектом заповнюються розділи Дізнався схеми «З-Х-Д», під час захисту проекту кожна група презентує частину інформаційного бюлетеню, учні заповнюють таблицю «Відгуку від однокласників».

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом учні знаймляться з учительскою презентацією, заповнюють З-Х-Д-таблицю, об'єднуються в групи та розподілять в них свої ролі. Гупа "Екскурсоводи" дослідять визначну роль писемності у справі піднесення духовного, культурного й освітнього рівня народу, його національної самосвідомості, вивчать пам'ятки матеріальної й духовної культури українців, зібрані в Музеї книги і друкарства. Результатом роботи стане створення розроблення тексту екскурсії. У ньому учням обов’язково треба висвітли питання: чому музей розташовано саме на території Києво- Печерської лаври? якими експонатами в музеї представлено добу Київської Русі? якою була діяльність перших книгодрукарів на території України? якими були друкарські верстати від часу їх винаходу до початку ХХ століття? Опиши окремі з них. які стародруки XVI—XVIII ст. зберігають у музеї?

Група "Історики" досліджують життя і діяльність Преподобного Нестора Літописця, вивчають віхи історичного розвитку книжкової справи в Україні, такі як видатні пам'ятки українського народу, як «Реймське» Євангеліє, вивезене до Франції дочкою київського князя Ярослава Мудрого Анною, «Остромирове Євангеліє", що вважається найдавнішньою і точно датованою пам'яткою рукописного мистецтва, «Київський Псалтир». Результатом роботи стане створення вікі-статті на задану тему. Приклад учнівської роботи.9 листопада - День пам’яті преподобного Нестора Літописця

Група "Мовознавці": випишуть з рекламних листівок і плакатів, виконаних українською мовою, допущені помилки, систематизують їх і за зібраними матеріалами укладуть словничок "Від рекламного до смішного - один крок", також підготують вікторину для учнів за результатами досліджень попередніх груп.

На 2 тижні учитель при оцінюванні використовує опитувальники з метою коригуючої роботи.

Вікторина

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Савчук Валентина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

вул. погребняка, 3

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10.2013 - 09.11.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Тренери

Сізікова Ірина Вікторівна

Петренюк Ганна Петрівна