Портфоліо Хавбе І.О. з навчальної теми "Українці і Перша світова війна"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Українці і Перша світова війна"'

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - історія України.

Дотичний предмет - всесвітня історія.

Вік учнів, клас

Проект розрахований для учнів 10 класу. Вік учнів – 15 – 16 років.

Стислий опис проекту

Проект «Україна і Перша світова війна» розрахований для учнів 10 класу. У центрі уваги проекту — людина і війна: вплив війни на людину взагалі і на конкретний народ — українців у 1914–1918 рр. Виконання проекту здійснюється паралельно з вивченням теми «Україна в Першій світовій війні» з історії України та «Перша світова війна» із всесвітньої історії, таким чином, щоб на підсумковому уроці можна було зробити презентацію проекту.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту доцільно використати такі методи оцінювання як опитування і перегляд презентації вчителя. Саме ці методи сприяють зацікавленості учнів у виконанні проекту та дозволять вчителю врахувати потреби та інтереси дітей. Досить цікавими й актуальними є методи такі як «Асоціативний кущ» і робота з таблицею «ЗХД». Ці методи оцінювання відносяться до інтерактивних і їх широко впроваджують в навчально-виховний процес. Вони налаштовують учнів на творчість, активізують їхні думки і допомагають точно і конкретно виражати свою думку.

Впродовж роботи над проектом для учнів кожної з груп вкрай необхідні консультації вчителя. При цьому доцільно використовувати таку форму оцінювання як Контрольний список до презентації, що демонструє прогрес роботи над проектом, а також самооцінка та зворотній зв'язок. Для даних методів оцінювання важливими є критерії такі, як об’єктивність, систематичність, цілеспрямованість.

Наприкінці проекту учні демонструють результат своєї роботи – презентацію, в якій розкриваються всі знання й уміння з теми. Подальше обговорення презентації, форма зворотнього зв’язку та Контрольний список до презентації допоможуть об’єктивно оцінити роботу учнів. Важливо також завершити таблицю «ЗХД», яку учасники розпочали ще на початку проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Дослідження, які виконують учні:

1. Учні уважно слухають вчителя і аналізують запропоновані ним ключове і тематичні питання. Учні вибирають ті запропоновані питання, що їм найбільш до вподоби і актуальні. Вчитель дає поради, консультації, допомагає учням в усвідомленні теми.

2. Учні, спираючись на знання та потреби, формують ряд ідей для вирішення конкретних завдань. Вчитель спостерігає, надає консультації, поради щодо допоміжної літератури.

Підготовка проекту відбувається у трьох групах за трьома операційними картками і трьома комплектами роздавального матеріалу. Оптимальний склад групи – 4 особи. В цих группах учні, що володіють різними здібностями, інтересами, працездатністю, тому вони повинні доповнювати один одного.

Виявлення навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою початкового оцінювання, опитувальника, інтерактивних методів («Асоціативний кущ», Таблиця «ЗХД»). Неабияку роль у зацікавленості учнів відіграє вступна презентація, в якій обов’язково зазначається актуальність теми та те, що будуть робити учні, які дослідження проводити.

При вивченні теми учні:

1.Використовують пошукові системи (google, meta чи інші) та надійні веб-сайти для дослідження теми

2.Для ефективного пошуку складають перелік ключових слів та фраз з теми

3.Критично оцінюють веб-сайти, щоб отримати достовірні відомості і дані

4.Ознайомлюються та неухильно дотримуються норм авторського права

5.Використовують електронну пошту (як один із засобів Інтернет-комунікацій) для того, щоб ділитися інформацією, поглядами та міркуваннями, обговорюють питання, що стосуються проекту, а також створюють персональні щоденники.

Впродовж роботи над проектом, оцінювання учнівських робіт (презентацій) здійснюється вчителем за допомогою форми «Контрольний список до презентації», що необхідна для моніторингу прогресу під час роботи над проектом.

Важливим етапом у роботі над проектом є диференціація навчання, адже учні кожної групи мають різний рівень навчальних досягнень, умінь і навичок. Для учнів, що мають проблеми у навчанні слід дозволити обирати методи та інструменти для виконання окремих завдань (робота з візуальними джерелами, застосування моделювання, спрощених комп’ютерних технологій), які відповідають вподобанням та вмінням учнів, а також враховують їх сильні сторони. Обдарованих учнів необхідно заохотити вийти за рамки звичних речей і виробити творчі рішення для складних проблем.

Фасилітація навчального процесу буде здійснюватися за допомогою інструкції у вигляді презентації з вказівками щодо роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Хавбе

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 67

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

e-mail: innahavbe2@gmail.com

телефон: (056)403-78-11

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 – 31 січня 2015 р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 67

Тренери

Дервенкова Вікторія Олегівна