Портфоліо Саінчук Інни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Math babyfffff.png

Назва навчальної теми

Створення збірника завдань "Цікава математика"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, логіка, інформатика

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Це дослідницько-творчий проект. В ході проекту учні мають дослідити завдання різних джерел з математики (збірники, підручники, Інтернет джерела), проаналізувати їх, створити свої власні завдання та апробувати їх на уроках в своєму та паралельних класах. Кінцева мета проекту - оформити збірку цікавих математичних завдань для використання третьокласниками на уроках математики та логіки (наприклад під час усного рахунку, чи проведення різних розминок, мозкових штурмів). Учні працюють у групах, де є різні учнівські ролі: «інтелектуали», «дослідники», «дизайнери», «блогери», «фотографи». Кожна група обирає собі назву і оформлює вікі-сторінку.

План вивчення теми

ПЛАН

ПЛАН впровадження

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, мислення учнів та їх міркування. На початку проекту учні дають відповіді на запитання вступного опитувальника, заповнюють діаграму та таблички З-Х-Д. Це допомагає вчителю відслідкувати знання, уміння учнів та їх індивідуальні навчальні потреби щодо цієї теми. Під час роботи над проектом учні створюють вікі-сторінку групи, а для самооцінки та корекції діяльності використовують Контрольний список запитань для неї та Форму оцінювання вікі-сторінки, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Форма оцінювання для вікі-сторінки описує критерії ведення сторінки малими групами. В ході роботи над проектом спеціальна Форма оцінювання дослідження використовується для самостійної оцінки дослідження, яке виконувала група. Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють форму оцінювання презентації для того, самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя та форму зворотного зв’язку однокласників для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Також дають відповіді на запитання Контрольного списку для самозростання.

Діяльність учнів та вчителя

  • До початку вивчення теми вчитель збирає ідеї та пропозиції учнів щодо уточнення теми проекту розробляє та роздає Інформаційний буклет для батьків, щоб повідомити про старт проекту, пояснити зміст проекту та залучити їх до участі в дитячому проекті; готує вступну презентацію; готує попередній опитувальник для учнів; допомагає учням об’єднатися в групи по 7 чоловік.
  • До початку роботи над проектом учні придумують назву групи; створюють вікі-сторінку (одну на групу).
  • На початку роботи над проектом учні дають відповіді на питання Вступного опитувальника, які фіксуються у Відповідях учнів на вступний опитувальник, заповнюють Таблички З-Х-Д та Діаграму; вчитель демонструє учням вступну презентацію, в ході якої обговорюються ключове та тематичні запитання, аналізуються індивідуальні потреби учнів та вибудовується план роботи групи над проектом. Перед початком основної роботи вчитель проводить Інструктаж по роботі за комп’ютером.
  • В основні частині роботи над проектом учні, розподіливши ролі в групі за допомогою вчителя (за множинним інтелектом), проводять дослідження підручника з математики, збірника завдань з математики, завдань Інтернет джерел і працюють на вікі-сторінці. На ній вони описують об’єкт дослідження, хід дослідження та висновки. Це допомагає вчителю відслідковувати, як просувається робота над проектом, чи всі виконують свої ролі. Для самооцінки свого результату діти заповнюють Форму оцінювання дослідження, Контрольний список запитань та Форму для оцінки вікі-сторінки. Під час роботи над творчою частиною проекту, вчитель надає дітям шаблон Паспорту роботи з творчим додатком проекту, який допоможе їм спланувати свої дії в найскладнішій частині проекту та провести апробування власних завдань на усному рахунку в своєму класі та паралельному. Після цього, приступивши до оформлення результатів виконаної над проектом роботи, учні отримують Шаблон дитячої презентації та переходять до завершального етапу роботи. Перед початком демонстрації проекту вчителю та однокласникам учні заповнюють Форму оцінювання презентації для того, щоб самостійно оцінити її до оцінки учителя та дають відповіді на запитання Контрольного списку для самозростання для оцінювання своєї роботи та свого вкладу в роботу групи.
  • В заключній частині роботи над проетом кожна группа демонструє мультимедійну презентацію. Вислухавши виступи усіх груп, вчитель пропонує учням проаналізувати роботи своїх товаришів та заповнити Форму зворотного зв’язку однокласників для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.

Список використаних джерел

Посилання на джерела

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Саінчук Інна Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початковмх класів

Навчальний заклад

Ліцей "Голосіївський" №241

Місто\село, район, область

м. Київ

Контактні дані

sain4uk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3-8червня 2013р.

Місце проведення тренінгу

СШ №269 м.Києва

Тренери

Ткаченко Тетяна Борисівна
Драгунова Ганна Володимирівна
Шевченко Світлана Вікторівна