Портфоліо Новіцької Тетяни Сергіївни з теми "Україна часів Шевченка (на основі твору С.Васильченка «В бур’янах»)"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Україна часів Шевченка (на основі твору С.Васильченка «В бур’янах»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія України, образотворче мистецтво, правознавство

Вік учнів, клас

11-12 років, 5 клас

Стислий опис проекту

В проекті представлені дослідження груп: історики, фольклористи, мистецтвознавці, правознавці, що дозволяє порівняти життя дітей за часів Шевченка і сучасних. Розкриває проблему реалізації творчих здібностей особистості за різного суспільного устрою. Проект допоможе глибше осягнути зміст твору С.Васильченка «В бур’янах» , зрозуміти , як формувався світогляд Шевченка.

План вивчення теми

План впровадження проекту “Україна часів Шевченка. С.Васильченко “В бур’янах”

План вивчення теми

План вивчення теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Оцінювання

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-таблицю та карту знань для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Учні заповнюють опитувальник "C.Васильченко "Широкий шлях" Вчитель має змогу переглядати записи та коментарі учнів, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, надати їм допомогу в потрібному напрямку. В процесі проведення досліджень вчитель перевіряє знання учнів з теми за допомогою кросворда [1] Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності: критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання презентації, Критерії оцінювання вікі-статті, критерії оцінювання публікації. На початку проекту учні об'єднуються у групи: «Історики», «Фольклористи», «Мистецтвознавці», "Правознавці". Кожна група отримує творче завдання, в кінці проекту представляє своє дослідження у вигляді проектної роботи(презентації, буклету, блогу, вікі-статті).


Критерії оцінювання роботи учнів:

Діяльність учнів та вчителя

Підготовчий етап

Вчитель готує вступну презентацію та буклет сторінка1 буклет сторінка2для учнів.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

200px 200px

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

200px

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Мотиваційний етап

На цьому етапі роботи над проектом учням пропонується ознайомитись з буклетом з теми, який повинен зацікавити учнів і спонукати їх до проектної діяльності з теми. Наступним етапом є виявлення початкових знань учнів з навчальної теми, яке проводиться у вигляді бесіди під час вступної мультимедійної презентації вчителя. Також на цьому етапі учні заповнюють ЗХД таблицю , висловлюють свої побажання та очікування від проекту. Для формування дослідницьких груп використовується опитувальник професійних вподобань учнів. Перед початком роботи в Інтернет-середовищі потрібно нагадати учням правила безпечної роботи в мережі і правила використання інформації. Провести оцінювання знань за допомогою мережевого опитувальника Безпечна робота в Інтернеті та авторські права.


Організаційний етап
Вчитель проводить тестування та обговорення тем,за результатами яких об’єднує учнів у чотири групи; формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Учні: обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Учні об’єднуються у 4 групи:

1. Група Історики. Учасники цієї групи досліджують значення слів «кріпаччина»,«гайдамаччина», «панщина». Досліджують і порівнюють умови життя українських дітей I половини XIX століття і сучасних. Результати досліджень оформлюють у вигляді вікі-статті. Для обговорення і виконання завдань цієї групи створена google-група Історики

2. Група Мистецтвознавці. Учасники цієї групи повинні знайти картини, ілюстації, які змальовують життя українців I половини XIX століття та порівняти їх з картинами, ілюстраціями, фото, які зображують життя сучасних дітей.Результати досліджень оформлюють у вигляді презентації "Картинна галерея". Для обговорення і виконання завдань цієї групи створена google-група Мистецтвознавці

200px 200px 200px 200px

200px 200px

3. Група Правознавці. Учасники цієї групи готують повідомлення про “Конвенцію ООН про права дитини” і порівнюють , які права дітей порушувались. Результати досліджень оформлюють у вигляді публікації "Великі права маленької дитини". Для обговорення і виконання завдань цієї групи створена google-група Правознавці

200px 200px 200px

4. Група Фольклористи. Учасники цієї групи укладають збірку пісень, які використані у творі. Результати досліджень оформлюють у вигляді блогу "Пісні у творі" Фольклористи


Кожна група отримує власне завдання для дослідження.

Етап пошуку та обробки інформації.

Завдання для груп:

1. Зробити дослідження за заданою темою

2. Зробити висновки щодо виконаного дослідження

3. Оформити результати дослідження у вигляді вікі-сторінки, презентації або публікації

4. Додати цікаву публікацію до блогу навчального проекту.

5. Презентувати власне дослідження на підсумковому занятті.


В процесі виконання дослідження учні на кожному уроці звітують про виконану роботу. Це робиться у вигляді коротенької доповіді(2 хв). Такий вид роботи дасть змогу вчителю проконтролювати і при необхідності скоригувати просування учнів.

Презентаційний етап
Учні презентують результати дослідження, захищають свою роботу. Виставляють оцінки за допомогою розроблених вчителем критеріїв оцінювання. Закінчують заповнення таблиці ЗХД.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Новіцька Тетяна Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Знам'янка, Кіровоградська область

Контактні дані

ttttatyana@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-грудень 2013 року

Місце проведення тренінгу

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна