Портфоліо Марталоги Ірини Василівни з теми: "Без солі, без хлібу немає обіду"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Без солі, без хлібу немає обіду

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, інформатика

Вік учнів, клас

2-3 клас, 8-10 років

Стислий опис проекту

Як харчуються наші діти? Це дуже важливе питання. З кожним роком зростає кількість дітей із різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Гастрити і коліти виявляються майже у кожного четвертого підлітка, і виразкова хвороба теж сильно «помолодшала». Даний проект дозволить розвивати творче мислення школярів, уміння здобувати знання з різних джерел, аналізувати факти, робити узагальнення, висловлювати власні судження, критично ставитися до думок інших. Необхідно показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні теми. По завершенні роботи над проектом, учні стають «фахівцями» в даній сфері і можуть консультувати з питань теми не тільки своїх однолітків, але і дорослих (вчителів та батьків).

План вивчення теми

План вивчення теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вихователь пропонує учням переглянути стартову презентацію, в ході якої виявляє початкові знання учнів з теми. На даному етапі учні встановлюють рівень знань з теми, питання, на які вони хотіли б дізнатись відповіді, визначаються з темами. Використовуючи хмару тегів вчитель дає учням опорні слова. Також на даному етапі учні розпочинають заповнення таблиці ЗХД. Учні проходять вхідне тестування.

Поточне оцінювання проводиться з метою виявлення прогалин в знаннях учнів з навчальної теми, координації роботи по дослідженню обраного питання, контролю правильності розуміння учнями цілей та завдань проектної діяльності. Ця робота проводиться за допомогою дидактичних ігор(дидактична гра: "Розташуй по групам", дидактична гра: "Назви ягоди", дидактична гра: "Корисні і шкідливі продукти"), кросвордів, ребусів. Також на даному етапі учні заповнюють таблицю ЗХД, в якій пов’язують свої опорні знання з прагненнями і очікуваннями від теми. Вчитель має змогу контролювати на якому етапі знаходяться групи завдяки заповненню маршрутного листа.

Підсумкове оцінювання проводиться з метою оцінювання знань, набутих в процесі виконання роботи, оцінювання продуктів проектної групової діяльності. Проводиться у вигляді заповнення форми з прописаними критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності. Також проводиться підсумкове тестування за допомогою мережевого опитувальника. Результати вихідного тестування порівнюються з результатами вхідного. Закінчують заповнення таблиці ЗХД.

Дидактична гра: "Розташуй по групам"
Дидактична гра: "Назви ягоди"
Дидактична гра: "Корисні і шкідливі продукти"
Кросворд "Їжа"
Хмара тегів "Яблуко"
Таблиця ЗХД
Маршрутний лист просування по проекту
Групова оцінка
Самооцінювання
Контрольний список оцінювання діяльності групи
Критерії оцінювання продукту проектної діяльності
Опитувальник

Діяльність учнів та вчителя

Етап 1. Підготовчий.
На даному етапі вчитель готує вступну презентацію та навчальну публікацію для учнів.

Презентація вчителя

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд1
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд2
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд3



Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд4
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд5
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
слайд6


Публікація вчителя

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Також на цьому етапі вчитель розробляє всі супроводжувальні матеріали: критерії оцінювання, маршрутний лист проекту, опитувальник, хмару тегів, дидактичні ігри(дидактична гра: "Розташуй по групам", дидактична гра: "Назви ягоди", дидактична гра: "Корисні і шкідливі продукти").

Етап 2. Ознайомчий(Перше заняття).
Розпочинається робота над проектом. В ході вступної презентації вчитель виявляє знання учнів з теми, пропонує розпочати заповнення таблиці ЗХД, проводить вхідне тестування, об’єднує учнів у 3 групи: Мандрівники, Лікарі, Дієтологи.

Етап 3. Аналітичний(Перший тиждень).
Вчитель коригує мету і завдання кожної групи. Допомагає учням випрацювати стратегію розв’язання поставленої проблеми.

Етап 4. Практичний(2 тижні, 4 заняття).
На даному етапі учні розпочинають збір та обробку інформації за темою власного дослідження. Для кожної групи вчитель має продумати таке завдання, яке б носило унікальний характер в межах проекту та давало змогу охопити якнайбільше матеріалу навчальної теми.
Група Лікарі має дослідити шкідливий вплив фаст-фуду на організм людини та описати основні види захворювань. Випустити публікацію.
Група Дієтологи має скласти практичні поради щодо харчування людини протягом дня і оформити результати у вигляді вікі-сторінки.
Група Мандрівники має створити презентацію, в якій ознайомить чим можна і не можна харчуватись в подорожі.
Також кожна група має розмістити публікацію у навчальному блозі проекту. Це може бути цікавий рецепт, кросворд з теми, перелік корисних і шкідливих продуктів, тощо. На цьому етапі вчитель використовує дидактичні ігри(дидактична гра: "Розташуй по групам", дидактична гра: "Назви ягоди", дидактична гра: "Корисні і шкідливі продукти"), кросворди для пожвавлення інтересу учнів.

Приклади робіт учнів:
Блог проекту
Група Дієтологи: Учнівська вікі-стаття на тему: "Що їсти, щоб зрости?"
Група Мандрівники: учнівська презентація "Корисна подорож"
Група Лікарі: публікація "Обережно! Фаст-фуд!"

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Етап 5. Презентаційний(Останнє заняття).
На даному етапі учні презентують результати власного дослідження. Для оцінювання вони повинні використати таблицю, яка містить критерії оцінювання продукту проектної діяльності. Також на даному етапі учні мають оцінити свою власну діяльність і діяльність групи. Вчитель пропонує пройти тестування. Наприкінці нагороджує учнів грамотами, дипломами. Учні закінчують заповнення таблиці ЗХД.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марталога Ірина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вихователь, вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м. Знам’янка, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Жовтень-грудень 2013

Місце проведення тренінгу

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна