Портфоліо Лавріненко Олександри Сергіївни з теми "Шумове забруднення середовища"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Шумове забруднення середовища"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика, математика

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Людина і звук… Чи вірите ви, що звукові хвилі такі важливі у нашому житті, можуть завдавати шкоди, покалічити чи навіть вбити? Дослідженню цих питань буде присвячено проект «Шумове забруднення середовища». Учасники проекту - учні 8 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: «Дослідники», «Психологи», «Географи». Проект має на меті організувати самостійні, дослідницькі творчі роботи, створити проект та на якісному новому рівні виходити в глобальний інформаційний простір.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про звук застосовується опитувальник з теми «Шумове забруднення середовища». Окрім цього, учні заповнюють у таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту : За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список. Співробітництво учні кожної групи оцінюють себе.

По завершенню роботи над проектом: Учні презентують створені інтелектуальні продукти: Вікі-статтю, мультимедійну презентацію, буклет. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднанні у групи, які заповнюють Форму оцінювання мультимедійної презентації та Форму оцінювання вікі-сайтів. Учні закінчують заповнення таблиці «ЗХД» (стовпчик Дізналися).

Остаточна оцінка за проект виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, Вікі-статтю та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Інтенсивність шуму та здоров'я"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Oslavrinenko1.jpg Oslavrinenko2.jpg

Перший день. Для зацікавлення учнів проектом вчитель показує свою презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Шумове забруднення середовища». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють 2 стовпчика таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у 3 групи (за інтересом), в кожній групі по 6 учнів. Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Психологи», «Географи». Група «Дослідники»: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, досліджують вплив звуку на живі організми. Результат оформлюють у вигляді мультимедійної презентації. Група «Психологи»: проводять опитування серед однолітків: від чого залежить забарвлення голосу та як впливає шум на живі організм. На основі отриманих даних будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі буклету. Група «Географи»: розглядають питання, за якого рівня інтенсивності шуму відбувається зниження працездатності. Результатом їх діяльності є написання Вікі-статті.

Перший тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп’ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соціологічне опитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації.

Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Групі "Дослідники" надається допомога у вигляді Шаблону презентації. Використовуючи Контрольний список. Співробітництво, учні кожної групи оцінюють себе. За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи.

Третій тиждень. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання мультимедійної презентації та Форми оцінювання Вікі-сайтів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Лавріненко

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики, фізика

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 имені П. П. Шумиолова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

oslavrinenko на gmail. com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 имені П. П. Шумиолова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна