Портфоліо Заворотинського Андрія з теми "Відсотки, складні відсотки. Відсоткові розрахунки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Як гроші роблять гроші»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, економіка, інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Під час вивчення теми «ЕЛЕМЕНТИ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ» з математики пропонується розглянути тему «Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків» та здійснити проект «Як гроші роблять гроші». Цей проект включає дослідження відсоткових ставок по депозитах в різних банках рідного міста; побудову математичної моделі нарахування коштів в банку; графічний аналіз отриманих даних. Працюючи в групах учні збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо відсоткових ставок по депозитах в різних банках рідного міста. Учні за допомогою побудованої математичної моделі розраховують кількість отриманого прибутку у відповідних банках, аналізують отримані прибутки та роблять висновок, в якому банку їхнього міста необхідно розмістити депозит, щоб отримати максимальний прибуток, який вони зможуть використати для придбання необхідного обладнання для класу. Учні демонструють свої знання у формі вікі-публікації (блогу, інформаційного бюлетеня). Результати дослідження представляють батьківському комітету класу на батьківських зборах.

План вивчення теми

план вивчення теми "Як гроші роблять гроші"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на вхідному оцінюванні знань за допомогою форми та спеціального завдання, виявлення навчальних потреб учнів, моніторингу процесу просування учнів по проекту, розуміння учнями процесу дослідження й оцінювання самостійності в роботі. Також оцінюється кінцевий продукт учня (вікі–стаття) за спеціальною формою.

Діяльність учнів та вчителя

Початок проекту. Учні вивчили розділ теми з математики «Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків» висувають проблему чи можуть пригодитися здобуті ними знання та уміння з навчальної дисципліни уже зараз на користь свого класу.

Згідно створеного плану [впровадження] проекту вчитель розподіляє обов’язки та здійснює необхідну роботу. Вчитель ознайомлює учнів з [учительскою презентацією], в якій представляється ключове питання: Що треба для щастя? та оголошуються тематичні питання проекту: Де ростуть гроші? Як бути успішним? Школа мій другий дім? Знайомить учнів з законом про авторське право. За допомогою [презентації] (Безпечний заробіток) проводится мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень про безпечний заробіток допомогою [діаграм Ейлера-Венна.] Визначають, що безпечним для них заробітком є покласти гроші класу на депозит. Учні об’єднаються у групи:

• Журналісти • Науковці • Аналітики • Видавці

Журналісти працюючи в групі створюють [ опитувальник],збирають, систематизують та узагальнюють інформацію щодо відсоткових ставок по депозитах в різних банках рідного міста.

Учні Науковці за допомогою побудованої математичної моделі розраховують кількість отриманого прибутку у відповідних банках використавши інструкцію до електронної таблиці.


Учні Аналітики аналізують отримані прибутки та роблять висновок, в якому банку їхнього міста необхідно розмістити депозит, щоб отримати максимальний прибуток, який вони зможуть використати для придбання необхідного обладнання для класу.

Учні Видавці оформлюють результати у формі вікі-публікації за інструкцією. учнівська вікі-стаття з теми "Відсотки, складні відсотки. Відсоткові розрахунки" Під час підготовки публікації учні пишууть листа, з проханням на використання интернет ресурсів.

Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує документи для [фасілітації]. Результати дослідження представляють батьківському комітету класу на батьківських зборах

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заворотинський Андрій Володимирович

Фах, навчальний предмет

математика, інформатика, фізика

Навчальний заклад

Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка

Місто\село, район, область

м. Чернігів

Контактні дані

a_zavorot на mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10/06/2013-15/06/2013

Місце проведення тренінгу

м.Одеса, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Тренери

Анна Скрипка, Ольга Барна