Портфоліо Гончарової Юлії з теми: "Любіть природу не для себе, любіть для неї"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рідна Україна.Світ природи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Проект може стосуватися предметів природознавство, українська мова, інформатика, образотворче мистецтво, музичне мистецтво.

Вік учнів, клас

Вік учнів: 11 років. Клас 5.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 5 класу з теми «Рідна Україна. Світ природи». Учні, об’єднавшись у групи, досліджують природні багатства України особливості зображення природи у вивчених поетичних творах українських письменників, з’ясовують особливості сприйняття довколишнього світу героями творів, з’ясовують питання про те, чи звертались майстри інших видів мистецтв у своїх творах до вищезазначеної теми. Учні працюють шляхом пошуку інформації в Інтернеті, роботи зі словниками, довідниками, спілкування з учителями інших предметів (музики, образотворчого мистецтва, природознавства). Результати презентують у вигляді презентацій, учнівського блогу, wiki-статті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує «ЗХД» таблицю та асоціативний кущ для того, щоб визначити навчальні потреби учнів та з’ясувати їх знання з проблеми проекту. Упродовж проекту для відслідковування рівня знань з проблеми, рівня мислення учнів учитель надає консультації та використовує контрольні форми оцінювання презентації, wiki-статті, блогу. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із «ЗХД» таблицею. Учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою онлайн-опитувальника(тестів). У проекті відбуваєть постійне само- та взаємооцінювання учнів за допомогою форм з критеріями оцінювання. Наприкінці проекту відбуваєтьсі захист проекту та тематична контрольна робота.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель проводить зустріч із батьками, де пояснює переваги методу проектів. Разом з учнями визначають можливі шляхи розв’язання проблеми. Об’єднавши учнів у групи, учитель ставить перед кожною завдання: І група – отримує завдання дослідити й представити спектр природних багатств України, зазначаючи особливості та визначаючи найбільш розповсюдені. Учні консультуються з учителем прирознавства, попрацюють з відповідними довідниками, знайдуть інформацію в Інтернеті. Продукт презентують у формі блогу. ІІ група – повинна дослідити, у чому особливості змалювання природи українськими поетами у творах, за допомогою яких художніх засобів автору вдалося цього досягти, з'ясувати роль цих художніх засобів, особливості сприйняття героями оочуючого світу. Учні уважно працюють з художніми творами, попередньо пригадавши художні засоби. Результати роботи представляють у формі wiki-статті "Зображення світу природи у творах українських письменників". ІІІ група – повинна дослідити, чи звертались до теми природи представники інших видів мистецтва, крім літератури, підібрати зразки цих творів. Представити власні малюнки. Учні консультуються з учителями музичного, образотворчого мистецтва, прцюють в мережі Інтернет, створюють власні роботи. Результати представляють у вигляді презентації. Проект учні презентують на останньому (підсумковому) уроці теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Гончарова

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області

Місто\село, район, область

місто Суми, Сумська область

Контактні дані

ygoncharova1976@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-25.08.2013

Місце проведення тренінгу

комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна Герасименко Наталія Вікторівна