Портфоліо Гнєзділової Вікторії Вікторівни за проектом про золоту пропорцію в природі

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва навчальної теми (творча назва)

Золота пропорція

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, образотворче мистецтво, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Відношення і пропорція

Вік учнів, клас

11 р., 6 клас

Стислий опис

Проект «Золота пропорція» виконували з курсу математики в 6 класі під час вивчення теми «Відношення і пропорції». Взявши на себе роль вчених-дослідників кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (Чи є гармонія: в образотворчому мистецтві, в архітектурі, в скульптурі). Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Кінцевим продуктом буде створення блогу «Блог архітекторів». Зрештою оцінюють і представляють результати своїх досліджень на конференції яка організована як он-лайн захист.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Розвивати впровадження та донесення нових ідей до інших Формувати бажання і здатність навчатися протягом всього життя Спонукати до розуміння підгрунття та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до сайтів та з використанням інформації Вчити учнів використовувати комп’ютерні технології як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. Спонукати до ефективного формулювання думок, ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання. Пристосувати до різних ролей та своїх потреб щодо навчання. Навчити дітей правильному електронному листуванню. Розвивати самооцінку згідно з чітко визначеними критеріями.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Для виявлення навчальних потреб учнів я використала методи З-Х-Д та організаційну діаграму. Вчитель просить учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми, креслить таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів. Потім попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Після того вчитель просить заповнити організаційну діаграму.

Контрольний список з креативності

Контрольний список уміння ризикувати

Контрольний список самоспрямування у навчанні

Організаційна діаграма

З-Х-Д

Форма оцінювання прикладу учнівської презентації

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1. Перед початком роботи учні переглядають презентацію «Золота пропорція». Обговорюють ключове (Чи дійсно є гармонія в житті?) та тематичні (Чи є гармонія: в образотворчому мистецтві, архітектурі, скульптурі ?) питання. 2. Потім всім класом заповніть три колонки З-Х-Д таблички в якій відповідають на ключове питання учні усвідомлюють і оцінюють свої попередні знання та з’ясувують, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми вчитель знову роздає учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. 3. Потім учні заповнюють організаційну діаграму де відповідають на питання: «Де саме у Вавілоні використовували золотий переріз» 4. Учні об’єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки: І-група - Митці (досліджують гармонію в образотворчому мистецтві) ІІ-група – Архітектори (досліджують гармонію в архітектурі) ІІІ-група – Скульптори (досліджують гармонію в скульптурі) 5. Учні шукають інформацію в Інтернеті по темі свого блоку (Чи є гармонія: в образотворчому мистецтві, архітектурі, скульптурі?), ознайомлюються з презентацією про авторське право, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, ознайомлюються зі змістом статті про плагіат, отримують форму оцінювання і визначають чи годиться ці сайти використовувати в навчальному дослідженні. 6. Ознайомлюються з правилами етикету електронного спілкування. ої учні використовують спілкування в чаті: наприкінці кожного тижня учні звітують модератору про виконану роботу, а той в свою чергу відправляє матеріали вчителю. 7. Одна група учнів ведуть учнівський блог «Блог архітекторів», в якому вони описують що таке золота пропорція, проводять дослідження сільського житла та роблять висновки. 8. Вчитель пропонує учням обрати як вони будуть представляти свою роботу. Учні ознайомлюються на початку проведення дослідження з формами оцінювання (контрольний список з креативності, контрольний список для творчості і гнучкості мислення, контрольний список з уміння ризикувати, форму для оцінювання блогу, контрольний список визначення стійкості до труднощів) та користуються нею протягом виконання роботи. 9. Вчитель разом з учнями узгоджує критерії, за якими вони будуть працювати, а потім проводить контрольне оцінювання за цією формою. 10. Вчитель пояснює учням, яким чином демонструються результати власних робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії з громади, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки або вікі-сайт. 11. Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Чи дійсно є гармонія в житті?

Посилання на використанні ресурси Оцінювання веб-сторінок Шаблон Чат Фасилітація Буклет про порект Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Гнєзділова

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Новоіванівка, Нікопольського району, Дніпропетровської області

Контактні дані

gnezdilowa.v на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.04.2012 - 13.04.2012

Місце провведення тренінгу

Дніпропетровський ОІППО

Тренери

Дементієвська Ніна Петрівна

Харлаш Людмила Михайлівна