Портфоліо Булахової Лідії Миколаївни з теми "Методи розв'язування задач"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Методи розв'язування задач"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Вік учнів, клас

11 років, 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект з математики призначений для учнів 5 класу. Вони досліджуватимуть, які існують способи розв’язання задач, який з них найкращий, чи є задачі, що розв’язуються тільки одним способом. Розглядати ці питання будемо під час роботи над проектом. В ході проекту учні вивчають теоретичний матеріал, що стосується теми. Для роботи над проектом клас об’єднується в три групи: «Дослідники», «Математики» та «Журналісти». Даний проект сприяє формуванню креативної компетенції учнів, створює оптимальні умови для їх самореалізації, розкриття творчого потенціалу та допомагає в реалізації життєвих планів школяра.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про способи розв’язування задач застосовується опитувальник з теми «Методи розв’язування задач». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях з «ЗДХ» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

Під час роботи над проектом: для учнів була проведена анкета, щоб оцінити їхній рівень знань. Використовуючи Контрольний список процесу дослідження, учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. За допомогою Контрольного списку. Співробітництво учні кожної групи мають можливість оцінити себе.

По закінченню роботи над проектом: Учні презентують створені інтелектуальні продукти: Вікі – статтю, мультимедійну презентацію та буклет. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Контрольний список для вікі – сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні закінчують заповнення таблиці з «ЗХД»(стовпчик Дізналися) Остаточна оцінка за проект виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, вікі–статтю та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Способи розв'язування задач"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про переваги методу проектів.

Bulahoba1.jpg Bulahoba2.jpg

Перший день. Учні ознайомлюються з презентацією вчителя, ключовими та тематичними питаннями, обирають тему учнівського міні-проекту для дослідження. Щоб перевірити попередні знання учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Методи розв’язування задач». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи (за вподобаннями), в кожній групі по 6 учнів: «Математики», «Журналісти», «Дослідники». Група «Дослідники»: використовуючи ресурси світової мережі та довідкову літературу, досліджують роль задач в математиці. Учні планують, розробляють сценарій мультимедійної презентації. Для цього вчитель надає їм Шаблон презентації (документ для фасилітації). Група « Математики»: проводять опитування серед однолітків, відносно способів розв’язування задач, на основі отриманих даних будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі буклету. Група «Журналісти»: розглядають питання «Чи існує один спосіб розв’язання задач?». Результат оформлюють у вигляді Вікі–статті.

Перший тиждень. Вчитель роздає інструкції та знайомить правила роботи за комп’ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соціологічне опитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використані матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації.

Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Використовуючи Контрольний список. Співробітництво учні кожної групи оцінюють себе. Використовуючи Контрольний список процесу дослідження учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи.

Третій тиждень. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно Форми оцінювання мультимедійної презентації та Контрольного списку для вікі-сайту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лідія Булахова

Фах, навчальний предмет

учитель математики, математика

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

Lidiya.Bulahoba на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна