Курси на базі КЗО "НВК 139 ЗНЗ-ЦТ "Дума" м. Дніпропетровск. Очна сесія 16-27 березня 2015 року.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва закладу: Комунальний заклад освіти „Навчально-виховний комплекс № 139 „загальноосвітній навчальний заклад – центр творчості „Дума” Дніпропетровської міської ради

Категорія: педагогічні працівники м.Дніпропетровськ

Викладач: Безотосна Світлана Олександрівна

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
НВК 139


Мета курсу

Підвищення ІКТ-компетентності педагогічних працівників області через:

  • освоєння системи базових знань про соціальні сервіси, а також етичних і правових норм інформаційної діяльності;
  • ознайомлення із соціальними сервісами технологій Веб-2.0;
  • оволодіння вмінням застосовувати інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності педагога;
  • формування інформаційної культури вчителів;
  • використання соціальних сервісів у проектній діяльності;
  • формування важливої складової інформаційної культури вчителів – знань та вмінь, необхідних для повноцінного та ефективного використання світового інформаційного простору.

Навчальний зміст курсу

Модуль 1. Електронна пошта

Реєстрація учасників в середовищі Google. Поштовий сервер. Створення електронної скриньки. Обмін листами, класифікація листів, спілкування в чаті, груповий чат.

Модуль 2. Створення спільних документів

Принципи колективної роботи в Web 2.0-сумісному середовищі. Документи Google. Організація співпраці через створення спільних документів. Проведення опитування через електронні таблиці, форми. Створення документів, таблиць, форм. Спільне редагування. Обговорення. Надання спільного доступу та публікація документів в Інтернеті.

Модуль 3. Створення блогу-щоденника

Блоги на Blogger. Створення блогу. Розробка та його ведення. Організація спільної діяльності через використання блогів. Створення блогу-щоденника. Налаштування блогу. Зовнішні посилання. Поняття про теги.

Модуль 4. Технологія Веб 2.0. Технологія ВікіВікі

Поняття про соціальні сервіси Веб 2.0. Створення аккаунта на вікі-порталі. Представлення системі. Оформлення власної сторінки. Форматування тексту статті. Завантаження зображень. Вставлення зображень. Поняття Категорія. Створення власного підпису. Поняття Вікі-Шаблону. Створення Вікі-статті . Посилання між статтями. Обговорення в вікі.

Модуль 5. Створення власного сайту та основи ефективного пошуку інформації Створення власного сайту на платформі Google або Ucoz. Розробка та його ведення. Організація спільної діяльності через використання сайтів Пошук інформації. Основи ефективного пошуку інформації. Формування пошукових запитів, визначення сфери пошуку.

Модуль 6. Створення календаря

Створення календаря, додавання і опис подій, публікація календаря

Модуль 7. Знайомство та робота з фото сервісами

Програма та сервіс Picasa. Редагування фотографій, створення веб-альбомів. Перегляд прикладів застосування сервісу Створення альбомів Picasa на власному комп’ютері. Редагування зображень.

Модуль 8. Поняття про геосервіси

Поняття про геосервіси. Робота в геосервісах.

Обговорення

СОЦІАЛЬНІ СЕРВІСИ ВЕБ 2.0

1. Наведіть приклади відомих вам соціальних сервісів ВЕБ2.0 і стисло опишіть їх

2. Чому сервіси Веб 2.0 називають СОЦІАЛЬНИМИ сервісами?

Потік нових інформаційних технологій все більше проникає у наше життя. З'являються послуги, побудовані на сервісах Інтернету, використання різноманітних інтерактивних технологій вже не тільки дань моді, а й серйозна конкурентна перевага.

Сучасна глобальна мережа Інтернет – це не лише сукупність комп’ютерних машин, об’єднаних між собою, а і велика кількість людей, об’єднаних спільною роботою, обміном інформацією та дружбою. На сьогоднішній день створено багато спеціальних послуг (сервісів), за допомогою яких людство може обмінюватися своїми думками, пропозиціями, ідеями, творчими здібностями та корисною інформацією. Такі сервіси називають соціальними сервісами або Веб 2.0.

Веб 2.0 – друге покоління мережевих сервісів Інтернету. На відміну від першого покоління сервісів (the mostly read-only Web) Веб 2.0 (the wildly read-write Web) дозволяє користувачам спільно діяти - обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації, тобто відбувається налагодження соціальної взаємодії.

Потік нових інформаційних технологій все більше проникає у наше життя. З'являються послуги, побудовані на сервісах Інтернету, використання різноманітних інтерактивних технологій вже не тільки дань моді, а й серйозна конкурентна перевага.--Elenahvostik1312 07:27, 20 березня 2015 (EET)

3. Що означає, на вашу думку, поняття "мережева педагогіка"?

Чи корисна "мережева педагогіка"? А що може бути цінніше від колективної думки, де можна відібрати, той досвід, який є найбільш цінним. Відомо, що лише в дискусії народжується істина! --Irina61podvezko 16:35, 18 березня 2015 (EET)
На мою думку, мережева педагогіка - це навчання і виховання, включаючи самоосвіту і самовиховання за допомогою комунікативних мереж. Я вважаю, що це може бути і комп'ютерна мережа, і постійно діючі тренінги, семінари, курси і т.д--Dexni4ka58 16:24, 18 березня 2015 (EET)

"Мережева педагогіка" - виховання людини за допомогою широкого кола людей. Так, це може бути корисним, але не завжди. У наш час, коли впроваджуються ІКТ це поняття стало можливим, але поки ми не можемо сказати принесе воно користь чи ні.--Lubovchorna1410 07:34, 20 березня 2015 (EET)

4. Які нові навички та знання отримають учні та вчителі, працюючи з соціальними сервісами Веб2.0?

Найбільш вагоме, як на мене, що дає використання соціальних сервісів, -це спілкування, здобуття соціального досвіду, розвиток творчих здібностей, вміння прислухатись до думки інших, сприймати інакшість людей, вміння швидко орієнтуватись в інформаційному просторі. Я особисто не бачу учня школи майбутнього без використання сервісів, тому наше завдання вже сьогодні зробити цей крок. --Dexni4ka58 16:26, 18 березня 2015 (EET)
Я повністю згодна з думкою Dexni4ka58до того що дає використання соціальних сервісів --Ntolkina 16:29, 18 березня 2015 (EET)

5. Що таке "мережеві спільноти" і чому вони набули широкого поширення у користувачів Інтернету?

Мережеві спільноти Інтернет-простору є ключовою ланкою в побудові таких мереж взаємодій в сучасних умовах динамічно розвивається світу, надаючи ряд тимчасових, фінансових, інтелектуальних та інших переваг і можливостей.
Однією з головних особливостей мережевих спільнот є можливість встановлення прямих тривалих зв'язків між усіма учасниками спільної діяльності. Створення такого роду зв'язків у реальному просторі вимагає, або компактного географічного розташування учасників, або великих витрат ресурсів і часу на їх географічні переміщення. --Ntolkina 16:36, 18 березня 2015 (EET)
Інформаційні технології змінюють способи нашого мислення та спілкування з іншими людьми. Цифрова пам'ять звільняє нас від необхідності тримати дані й зв'язки між цими даними в голові. Як писав Ваннавер Буш, «нашій душі буде легше літати, якщо ми звільнимо її від вантажу запам'ятовування, знаючи, що завжди зможемо повернутися до своїх записів». Тепер ми можемо довірити записи цифровій пам'яті, а зв'язки між записами ― програмним агентам. Завдяки мережі ми тепер можемо одержати доступ до своїх записів, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі.

Ще більш неймовірно вони розширюють поле для спільної діяльності й нашого співробітництва з іншими людьми. Ми можемо поділитися своїми колекціями, можемо спільно використовувати наші цифрові об'єкти й програмні агенти, можемо спілкуватися між собою, утворюючи віртуальну спільноту. Люди приходять у мережеві спільноти, щоб ділитися знаннями, запитувати й навчатися в інших людей, шукати однодумців і виконати дії, які не під силу зробити поодинці. --Hobenochka 07:31, 20 березня 2015 (EET)

6. Як можна використати ці нові сервіси у навчально-виховному процесі в школі?

Можна створити спільноту власного класу і виконувати все, що завгодно. Тестування - дистанційно з різних предметів, спілкування на різні теми виховного характеру (і не тільки), створення фото-, слайд-шоу, альбомів в яких будуть відображатися спільні справи класу - поїздка на екскурсію, предметний тиждень, свята і т.д. В документах Google батьки зможуть переглядати результати тестів і відповідно оперативніше впливати на ситуацію. В календарі - розклад запланованих справ. І це ще не все... Ви ж самі знаєте--Dexni4ka58 16:28, 18 березня 2015 (EET)
Ці сервіси можна використовувати за призначенням. Тобто якщо цей сервіс для спілкування, то будемо спілкуватись. --Ntolkina 16:30, 18 березня 2015 (EET)

7. Чім схожа Вікі-технологія і чім вона відрізняється від традиційного Інтернету?

Вікі-технологія – потужний інструмент для швидкого створення та редгування колективного гіпертексту. При цьому дописувач або група учасників проекту не відволікаються на html-кодування та встановлення зв‘язків між різними частинами тексту. Цю роботу виконує спеціальний програмний агент. Це дозволяє користувачам, які не мають спеціальних знань ІТ-технологій, створювати та редагувати тексти.

В Вікі розроблено іншу ідеологію створення нових сторінок. За правилами побудови веб-сайтів, спочатку створюється сторінка, а вже потім робиться посилання на неї. В Вікі посилання на ще не створені сторінки - не тільки норма, а й єдиний можливий спосіб створення записів - для створення нового запису спочатку необхідно вказати в тексті посилання на нього.--Almazovaalesia 07:24, 20 березня 2015 (EET)

Дякуємо учасникам, які взяли участь у роботі курсу, за роботу і цікаве спілкування під час виконання завдань!

Наші блоги

Романченко Валентина Олександрівна вчитель математики НВК №139

Сайт вчителя початкових класів НВК № 139 Хвостик Олени Володимирівни

Вчитель фізичного виховання НВК 139 Алмазова Алеся

Стародубцева А.Г.-заступник директора з НВР, вчитель природознавства НВК №139

Краєзнавство, географія, туризм з вчителем географії Толкіною Н.В.

Персональний блог заступника директора з НВР, учителя світової літератури Карасюк Марини Василівни

Сайт вчителя початкових класів НВК № 139 Кирсань Наталії Петрівни

[1] Подвєзко Ірина Анатоліївна, вчитель англійської мови

Хобенко Ольга Василівна, учитель української мови і літератури НВК№139

Сайт учителя української мови і літератури НВК №139 Чорної Любові Іванівни

Наші сайти

Фізична культура - здоров'я та радість життя. Алмазова Алеся Миколаївна

Цікаві факти з життя рослин Хвостик Олена Володимирівна

В цікавому світі природи Кирсань Наталія Петрівна

ВИВЧАЄМО ГЕОГРАФІЮ РАЗОМ З Н.В.ТОЛКІНОЮ Толкіна Надія Василівна

Цікавинки на уроках української мови Хобенко Ольга Василівна

Романченко Валентина Олександрівна

Strange-traditions Подвєзко Ірина Анатоліївна

Вікі-сторінки слухачів курсу

Алмазова Алеся Миколаївна

Карасюк Марина Василівна

Кирсань Наталія Петрівна

Подвєзко Ірина Анатоліївна

Романченко Валентина Олександрівна

Стародубцева Алла Гнатівна

Толкіна Надія Василівна

Хвостик Олена Володимирівна

Хобенко Ольга Василівна

Чорна Любов Іванівна

Фотогалерея

Календар

Корисні посилання

Інструкція користувача сайту Iteach.wiki

[Мастер-клас по створенню вікі-статті ]

Створення та оформлення вікі-статті

Типові проблеми та помилки

Що таке категорії?

[2]