Кузнецова Ірина Василівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Kuz.jpg

  • Місце роботи:Донецька спеціалізована загальноосвітня фізико-математична школа І-ІІІ ступенів № 35
  • Учитель інформатики вищої категорії, учитель-методист
  • Стаж роботи: 13 років
  • е-mail: irenkuznecova@gmail.com

Мій сайт

Cайт учителя інформатики [1]

Педагогічний портрет

Свій педагогічний портрет Ірина Василівна Кузнецова почала малювати ще з дитинства. Вибір – бути вчителем – вона зробила дуже легко. Професія педагога нестримно вабила її. Подруги грали у «лікарів», «продавців»... А вона завжди була «вчителькою». Пізніше без вагання була обрана галузь науки, яка відкрила перед нею омріяні у дитинстві краєвиди. Це інформатика – універсальна сполучна ланка, яка поєднує практично всі шкільні дисципліни та формує у школяра цілісне уявлення про навколишній світ.
Колись, у 1986-му році, вона стала першокласницею Донецької спеціалізованої фізико-математичної школи № 35, яку закінчила з золотою медаллю. Містком до омріяної професії став Донецький національний університет. 2000 рік – це старт професійної діяльності, який привів до рідної школи молодого вчителя інформатики.
За роки роботи Ірина Василівна проявила себе як талановитий учитель, що ініціативно, вдумливо та творчо підходить до організації навчального процесу. Вона плекає обдарованість і пишається досягненнями своїх учнів. Як приємно, коли звичайні школярі, зацікавившись предметом інформатика, змогли самореалізуватися через результативну участь в олімпіадах, конкурсах та різноманітних змаганнях.
Так, шлях пізнання звичайного хлопця Гулия Єгора перетнувся з професійною діяльністю вчителя в 10 класі. Небайдужість учня до інформатики, наполегливість, бажання нових відкриттів стали першою сходинкою до перемог: його робота «Електронний підручник «Основи Інтернет» посіла І місце в обласному етапі та ІІІ місце у Всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН, ІV – у Всеукраїнському етапі конкурсу «Інтел-ТЕХНО», перемогу у Всеукраїнському етапі конкурсу «Екософт». А в 11 класі за високі досягнення та наполегливу працю школяр отримав стипендію Президента України. Натхненний своїми досягненнями Єгор закріпив успіх другою низкою перемог: його робота «Сайт «Крок до ВНЗ» посіла ІІ місце в обласному етапі та здобула перемогу у Всеукраїнському етапі конкурсу «Екософт». Вибір майбутньої професії був не випадковим – Єгор продовжує навчання у Київській філії Московського фізико-технічного інституту на факультеті нано-, біо-, інформаційних та когнітивних технологій.
Це лише один з багатьох прикладів успішної співпраці учня та вчителя.
Майбутнє – в руках шкільного вчителя. Ірина Василівна глибоко переконана в тому, що успіх – це не сліпе везіння, а нагорода за роботу над вдосконаленням самого себе. Успіх учителя – це успіх його учнів!
Ірина Василівна прагне відповідати викликам ХХІ століття. Вона не тільки вчитель-професіонал, успішна людина, а ще й цікава і розвинена особистість.
Потребу ділитися з колегами своїм досвідом, творчими знахідками, учитель реалізує через обговорення в педагогічних спільнотах у рамках Всеукраїнських та обласних науково-практичних конференцій, обласних та міських майстер-класів. Свою систему роботи вчитель представляє в актуальних, затребуваних часом публікаціях – у світ вийшли вісімнадцять друкованих робіт. Педагог має індивідуальний стиль викладання предмету інформатики. Це – вміння захопити учня новою темою, артистизм на уроках, високі вимоги до учнів, уважне ставлення до рівня знань усіх учнів, формування твердих навичок навчання, аргументована оцінка знань учнів. Учителю притаманна об’єктивна самооцінка, стриманість, уміння керувати колективною роботою класу. Ще одним напрямком розвитку професіоналізму вчителя Кузнецової І.В. є інноваційна діяльність, яка забезпечує розвиток процесу навчання інформатики, про що свідчить перемога у Всеукраїнському конкурсі «Учитель-новатор» у 2011 році.
Її професійний портрет кожен день доповнюється яскравими барвами: кольором успіху, зірками перемог, веселкою відкриттів, а головне, палітрою творчого пошуку. Цей захоплюючий живопис народжує нові картини: «Компетентний випускник», «Авторська система навчання інформатики», «Школа олімпійців», які ведуть до педагогічного Вернісажу Ірини Кузнецової.

Мій внесок

Навчальний проект Реалізація міжпредметної інтеграції у процесі вивчення інформатики