Екологічний сайт

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Тези роботи
Екологічний сайт «Зелена країна»
Автор Нагорнюк Ростислав Артурович
Науковий керівник Кузнецова Ірина Василівна, учитель інформатики вищої категорії, старший вчитель ДСЗФМШ №35 Калінінського району м. Донецька

Все частіше зустрічається в нашому житті слово екологія, не тільки екологія навколишнього середовища але й екологічно-чисті продукти і матеріали, екологічний транспорт, екологія думки, екологія взаємин. Під поняттям екологічного мається на увазі щось чисте, правильне, природне, не спотворене технократичним безумством останніх десятиліть і століть. Екологічний сайт «Зелена країна» ставить за мету зібрати якомога більше корисної інформації для поліпшення екологічної ситуації в усіх сферах нашого життя. Запропонувати ті думки, ідеї, рішення, які допоможуть зробити наше життя екологічно чистим, з мінімальним згубним впливом на навколишнє середовище.
Мета екологічного сайту – поліпшити екологічну ситуацію, як в цілому в нашій країні, так і в кожному конкретному місці, випадку.
Завдання – інформаційна підтримка; як відомо знання – сила, так що потрібно ними ділитися, ставати сильнішими допомагати один одному.
Плани по досягненню мети: створити місце для об'єднання однодумців, місце де будуть народжуватися і висловлюватися нові ідеї, варіанти вирішення актуальних проблем, місце куди кожен міг би звернутися за допомогою в екологічній сфері.
Актуальність проблеми.
Одного разу автор сайту захотів знайти екологічний сайт та форум України, хоч більш-менш серйозний, де б обговорювалися екологічні проблеми нашої країни і ... на жаль. Або вже не перший місяць закритий або відсутній зовсім. А якщо це потрібно, то воно повинно бути.
Історія нас вчить, що мудрість будь-якого народу проявляється в тому, як зберігаються природні умови, його існування та використовуються ресурси, добробут сучасних і майбутніх поколінь.
Питання охорони життєвого середовища та раціонального його використання, збереження й збагачення природних ресурсів з кожним роком все більше й більше турбує людство. В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановувати майже всі доступні відновні і невідновні природні ресурси, але разом з тим забруднювати і руйнувати довкілля. Втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричиняти зміну режиму ґрунтових і підземних вод у цілих регіонах, поверхневого стоку, структури ґрунтів, інтенсифікацію ерозійних процесів, активізацію геохімічних та хімічних процесів у атмосфері, гідросфері та літосфері, зміни мікроклімату тощо. Інтернет є найпродуктивнішим засобом обміну інформацією, який дає найпотужніші можливості. Його широко використовується у навчанні, керуванні, дозвіллі та ін. Тому я вважаю, що зараз найважливішим є вдосконалення та спрощення створення сайтів, які з кожним днем стають ще кориснішими та потрібнішими.
Дизайн сайту - це графічна оболонка, яка робить представлену на сайті інформацію привабливою, зручною для перегляду і навігації по розділах. Система навігації – важлива деталь дизайну сайту, що допомагає відвідувачу чітко орієнтуватися в структурі документів сайту, тим самим, підвищуючи зручність ресурсу в цілому.
На сайті, окрім інтерактивної мапи України з описанням природоохоронних зон усіх областей, запропоновано матеріали про те, що нас оточує: дерево, воду, гори та моря. Крім того, сайт містить форум, на якому здійснюється спілкування небайдужих до питань охорони природи людей. Основним графічним об’єктом сайту є мапа України, що розміщена на головній сторінці.
Фотографії міст були знайдені за допомогою мережі Інтернет на пошукових сайтах або на офіційних сайтах міст України. Їх було оброблено у редакторі Adobe Photoshop .
Банер-заставка був створений шляхом плавних переходів зображень та переміщення основного тексту. Це зображення технічно є простішим, за велику мапу. Вона крім звичайних змін зображень ще має 3 кнопки переходів до різних мов та 75 кнопок переходів до сторінок обласних міст трьома мовами. Ця мапа є найголовнішим елементом усієї програми.
Структур програми доволі складна. Вона містить 3 головних сторінки, які розгалужуються на 25 сторінок до відповідних міст. Кожні сторінки ряду посилаються до однієї з головних, відповідно до мови.
Таким чином ми маємо 78 сторінок. Але використовуючи Flash анімацію вдалося спростити загальну структуру програми. Замість 3 головних сторінок ми отримали 1. Кожні сторінки другого ряду будуть посилатися на першу(головну), де й буде відбуватися зміна мови.
Таким чином ми отримали 76 сторінок та спростили роботу над програмою.
Після реєстрації адреса сайту ми отримаємо домен: буквену адресу, зручну для користувачів Інтернет http://planetgreen.ho.ua/.
Висновки.
У проекті був розроблений сайт «Зелена країна», на якому знайшли відображення питання охорони та збереження природнього середовища України. Засобів створення сайтів зараз безліч, та я використовував один з найпростіших та зрозумілих – за допомогою мови розмітки гіпертексту HTML.
Результатом роботи є яскравий сайт, на сторінках якого представлена інформація про енергозберігаючі технології, альтернативні джерела енергії, природні заповідники, які розташовані на території України та багато-багато іншого цікавого та корисного кожному з нас.
Навчальний проект Реалізація міжпредметної інтеграції у процесі вивчення інформатики