Виховний проект Вивчаємо правила дорожнього руху граючи для дітей с вадами слуху

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Мультимедійний тренажер «Вивчаємо правила дорожнього руху граючи» для дітей з вадами слуху.

Автор проекту

Івасенко Лариса Іванівна

Номінація

«Успішний виховний проект»

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

В реалізації даного проекту брали участь учні 7,11 класів віком 13-17 років.

Перелік учебних предметів

основи здоров'я, інформатика, іноземна мова

Перелік ключових компетентностей, розвиток яких передбачено проектом

 1. Уміння вчитися
 2. Соціальна компетентність
 3. Загальнокультурна компетентність
 4. Компетентності з інформаційних і комунікаційних технологій

Термін реалізації проекту

2012-2013 учбовий рік

Мета проекту

Навчання з використанням комп'ютерних технологій поступово стає новим освітнім стандартом. Основна ідея проекту - розробка ігрового мультимедійного тренажера "Вивчаємо правила дорожнього руху граючи" для дітей з вадами слуху.

Анотація до проекту

Актуальність теми на сучасному етапі очевидна. Рівень розвитку навколишньої дійсності пред'являє великі вимоги до людей з обмеженими можливостями, тому особливо гостро перед педагогом і батьками встає проблема вивчення правил дорожнього руху дітей з порушеннями слуху для збереження їх життя. Діти з порушенням слуху позбавлені можливості сприймати звуки вулиці, проїжджаючих машин, автобусів, мову людей за допомогою слуху. Вони сприймають їх за допомогою зору. Мультизасоби інформації і діалогове телебачення створюють комфорт комунікації, що надзвичайно важливе для дитини з вадами слуху. Мультимедіа - це засіб або інструмент пізнання. Використання нових незвичайних прийомів пояснення і закріплення, тим більше в ігровій формі, підвищує мимовільну увагу дітей, допомагає розвинути довільну. Легка і цікава подача матеріалу з використанням мультимедійних технологій допоможе дітям швидше і краще запам'ятати інформацію. Інформаційні технології на уроках основ безпеки життєдіяльності допоможуть не тільки вивчити цей матеріал, але і залучити малюків до самоконтролю і самоосвіти. Навчальні мультфільми з захоплюючим сюжетом допоможуть дитині засвоїти основні правила дорожнього руху й отримати навички безпечної поведінки на вулиці. Діти, допомагаючи ігровим персонажам, самі стають учасниками гри. Ефект присутності допомагає маленькому гравцеві зануритися у сюжет і виконувати завдання, не помічаючи навчання.

Опис проекту

Розроблений мультимедійний тренажер містить:

 • 11 навчальних мультфільмів із субтитрами, що розкривають питання безпеки дорожнього руху, сигналів на дорогах, правил дорожнього руху. Мультфільми можуть бути легко використані у навчальному та виховному процесі (на уроці, класній годині). Субтитри необхідні для дітей з вадами слуху.
 • Ігровий тренажер, який містить правила дорожнього руху в цікавій формі (як безпечно переходити вулицю, пішохідний перехід, "острівець безпеки").
 • Головні дорожні знаки для маленьких пішоходів (у віршах).
 • Завдання для самоконтролю в ігровій формі "Знавці правил дорожнього руху", де видається посвідчення "Зразковий пішохід".
 • В ігровому розділі дитині потрібно закріпити на практиці отримані знання. Йому пропонується знайти вихід з різноманітних дорожніх ситуацій, зображених на різнокольорових картинках.
  Ця ігрова програма допоможе учневі стати грамотним пішоходом.

Тренажер має практичний дизайн, зручну систему навігації.
Розробленний на двух мовах.

Основні завдання проекту

 • Основний напрямок проекту: попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
 • Єлектронний посібник для вчителя для проведення інтегрованних уроків з іноземної мови в ігровій формі.
 • Інформаційні технології на уроках основ безпеки життєдіяльності та іноземної мови допоможуть не тільки вивчити цей матеріал, але і залучити малюків до самоконтролю і самоосвіти.

Механізм реалізації проекту

Програмний комплекс запропоновано для апробації в спеціалізованому навчальному закладі.
Апробація також проводиться на індивідувальному рівні за ініціативи батьків дітей, що мають вади слуху.

Очікувані результати проекту

Виховати грамотного пішохода.
Вміти орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, шукати шляхи виходу з них.
Знизити відсоток дитячого дорожньо-транспортного травматизму для дітей з вадами слуху.

Етапи реалізації проекту

Номер Етап Завдання
1. Цей проект "Вивчаємо правила дорожного руху граючи" буде розроблятися з предмету Основ здоров’я для учнів 7 класу під час вивчення теми «Принципи безпечної життєдіяльності» та в позаурочний час [[1]] У ході вирішення поставлених питань
 • вони працюватимуть за групами "Шукачі","Знавці дороги","Грамотні пішоходи".
 • проводити опитування
 • аналізувати
 • узагальнювати результати
Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму як і раніше зберігає свою актуальність. Розуміючи ефективність проектної діяльності, ідея розробити свій проект : "Безпека очима дітей". Разом з тим проект буде тісно переплітатися з елементами інформатики.
2. Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації

Ознайомилися зі стартовою презентацією вчителя. Обговорили ключове та тематичні питання. Об'єдналися в групи. Визначили коло завдань та склали план дій.

 • Cтворили групи, отримали завдання.
 • Ознайомилися з правилами роботи в групі та розподілили обов'язки, а також з умовами ефективної взаємодії в групі.
 • Ознайомилися "Як працювати і Інтернеті".
Результатом роботи кожної команди стане презентація, що містить карту маршрутів безпечного пересування на прилеглій до школи території, перелік і характеристику виявлених потенційно небезпечних об'єктів, план заходів за рішенням виявлених проблем.
3. Розвиток проекту.

Учитель використовує стартову презентацію, організує роботу над проектом, роздає завдання групам, надає практичну допомогу, дає необхідні рекомендації, стежить за виконанням правил безпеки при роботі з комп'ютером, спрямовує та контролює здійснення проекту.
Діти працюють в групах|

Підготовча робота:
 • Екскурсія по вулицях міста: перехрестя, пішохідний перехід, види світлофорів
 • Діти повинні вибрати безпечну дорогу при підході до школи з регульованими перехрестями.
 • Скласти схеми безпечного підходу до школи з регульованими перехрестями.
Учні по командах складають модель безпечної дороги і пояснюють свій вибір. Складають пам'ятку безпечної поведінки на вулиці для інших учнів школи. Завдання має бути загальними для всіх груп, але його можна розділити на підтеми:
 • безпека по дорозі в школу;
 • безпека у дворі;
 • безпека під час переходу дороги;

Бажано, щоб пам'ятка була акуратно оформлена на заздалегідь заготовлених кольорових красивих листах, після закінчення роботи листи відразу наклеюються на ватман, і газета для інших учнів школи готова. Наступного дня її можна урочисто вивісити в коридорі або холі.

4. Завдання для груп:

скласти схему свого шляху від будинку до школи;

 • відмітити на цій схемі найнебезпечніші ділянки;
 • описати джерела небезпеки і способи її уникнення;
 • виділити червоним кольором найбільш небезпечні ділянки шляху;
 • відмітити червоними знаками окликів джерела підвищеної небезпеки;
 • визначити, наскільки безпечний звичйний шлях до школи;
 • чи можна вибрати безпечнішу дорогу
Схеми мікрорайону краще заздалегідь знайти в Інтернеті і роздрукувати, так що дітям залишиться тільки намалювати можливі шляхи дотримання і оцінити рівень їх небезпеки. Завершивши роботу, групи презентують які небезпеки зустрічаються їм на шляху і як діти мають намір їх уникати. Готові схеми з умовними позначеннями підписуються членами групи і поміщаються на лист ватману. Газета, що вийшла, вивішується в класі або другом доступному дітям місці.
Діти

• схематично повинні намалювати дорогу до будинку;
• відмітити на цій дорозі усі небезпечні ділянки;
• описати небезпеки і способи, що дозволяють їх уникнути.
Ті, кому завдання здасться занадто легким, а дорога - короткою, можуть розробити декілька варіантів безпечного шляху. Після того, як робота закінчена, батьки знайомляться з результатами діяльності дітей. Це допомагає їм зрозуміти, чи усі небезпеки бачать підлітки і чи знають, як поводитися в тій або іншій потенційно небезпечній ситуації. Завершення проекту.
Учитель готує учнів до захисту результатів проектної діяльності.
формує з учнями висновки про вирішення проблеми;
організовує презентацію проектів; бере участь у загальному обговоренні. Учні готують продукт діяльності до презентації; представляють продукт діяльності; проводять захист підсумкової роботи. Роблять висновки про вирішення проблеми, беруть участь у загальному обговоренні.

5. Для учнів 11 класу метод проектів має ряд переваг перед традиційними методами навчання.

Основними перевагами є:

 • Наочна інтеграція знань з різних предметів шкільної програми
 • Підвищення мотивації учнів при вивченні англійської мови
 • Простір для творчої діяльності.

Основна ідея проекту - розробка ігрового мультимедійного тренажера "вивчаємо правила дорожного руху граючи" для дітей з вадами слуху.
Мета даної роботи показати, як можно передати знання дітям в ігровій формі і попередити дитячий дорожно-транспортний травматизм, виховати грамотного пішохода, який вміє орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, шукати шляхи рішення виходу з них.

 • добірка навчальних мультфільмів і додавання до них субтитрів, що розкривають питання безпеки дорожнього руху, сигналів на дорогах, правил дорожнього руху. Мультфільми можуть бути легко використані у навчальному та виховному процесі (на уроці, класній годині). Субтитри необхідні для дітей з вадами слуху.
 • Розробка ігрового тренажера, який містить правила дорожнього руху в цікавій формі (як безпечно переходити вулицю, пішохідний перехід, "острівець безпеки").
 • Розробка головних дорожних знаків для маленьких пішоходів (у віршах).
 • Розробка завдання для самоконтролю в ігровій формі "Знавці правил дорожнього руху", де видається посвідчення "Зразковий пішохід".
 • Розробка ігрового розділу де дитині потрібно закріпити на практиці отримані знання. Йому пропонується знайти вихід з різноманітних дорожніх ситуацій, зображених на різнокольорових картинках
 1. Дослідження засобів інтегрованого середовища Delphi для створення мультимедійного тренажера;
 2. програма ADOBE Photoshop
 3. медіа програвач Media Player Classic
 4. програма для синхронизації, редагування, створення і конвертації субтитрів Subtille Workshop


Які результати одержали учні в проекті?

 • визначати цілі пізнавальної діяльності;
 • в рамках проекту учні насамперед вдосконалили вже існуючі і сформували нові комунікативні та інформаційні компетентності:
 • використовувати різноманітні інформаційні джерела;
 • знаходити оптимальні способи реалізації поставлених цілей;
 • організовувати свою діяльність;
 • шукати і знаходити необхідну інформацію, оцінювати отримані результати;
 • співпрацювати з іншими учнями;
 • працювати з технічними пристроями ( комп'ютером, оргтехнікою, цифровою технікою );
 • проявляти соціальну активність і приймати активну життєву позицію.

Web-сторінка проекту:

Проект Вивчаємо правила дорожного руху граючи для дітей з вадами слуху
сторінка сайта школи № 125

Наш фотоальбом

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Kon 2.jpg Kon 1.jpg Konkurs.JPG

Використані матеріали

Список використаної літератури

 • Фленов М. Е. Біблія Delphi. - СПб.: БХВ-Петербург, 2004. - 880 с.
 • Азбука поведінки на дорозі: програма навчання дошкільників безпечної поведінки на дорогах міста. // Серія: "Інструктивно-методичне забезпечення змісту освіти в Москві" / відп. ред. Е. С. Кушель. -М.: Центр
 • Дон Лайтер. Виховання дитини. 50 ефективних способів навчити вашу дитину правильно поводитися / Дон Лайтер: пер. с англ. М.: ACT: Астрель, 2006. - 93 с.

Інтернет-ресурси

1. Смешарики: Азбука безопасности / Смешарики: Азбука безопасности (Д. Чернов, И. Максимов) [2006, мультфильм, TVRip] - http://www.torrentino.com/torrents/8916
2. Школа дорожной безопасности - ttp://zanimatika.narod.ru/OBJ.htm

Відгуки про проект