''Портфоліо з теми: "Правила дорожного руху, граючи"''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Правила дорожного руху, граючи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи здоров'я, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Основи здоров’я. Принципи безпечної життєдіяльності.

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Цей проект з Основ здоров’я для учнів 7 класу буде розроблятися під час вивчення теми «Принципи безпечної життєдіяльності» та в позаурочний час. Допоміжним предметом послугує інформатика. У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати, узагальнювати результати.
У проекті бере участь 3 команди:

 • "Шукачі",
 • "Знавці дороги",
 • "Грамотні пішоходи".

Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму як і раніше зберігає свою актуальність. Розуміючи ефективність проектної діяльності, ідея розробити свій проект : "Безпека очима дітей". Разом з тим проект буде тісно переплітатися з елементами інформатики. Результатом роботи кожної команди стане презентація, що містить карту маршрутів безпечного пересування на прилеглій до школи території, перелік і характеристику виявлених потенційно небезпечних об'єктів, план заходів за рішенням виявлених проб.

Полний план вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

По завершенні проекту учні вмітимуть: Аналізувати дорожні ситуації, уміти приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги, упевненої поведінки та навичок відмови від небезпечних пропозицій. Оформляти, аналізувати та синтезувати інформацію для вирішення проблем та відповідей на запитання. Вчитися відповідати за результати спільної роботи. Розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, використовувати різні види спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів. Засобами комп'ютерних технологій шукати інформацію необхідну для проекту. Використовувати цифрові технології, інструменти комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних. Використовувати комп’ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Ефективно використовувати час та розподіляти навантаження.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форми таблиці, організаційну діаграму, Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації. Розвиток проекту. Учитель використовує стартову презентацію, організує роботу над проектом, роздає завдання групам, надає практичну допомогу, дає необхідні рекомендації, стежить за виконанням правил безпеки при роботі з комп'ютером, спрямовує та контролює здійснення проекту.
Діти працюють в групах.
Підготовча робота:

 • Екскурсія по вулицях міста: перехрестя, пішохідний перехід, види світлофорів
 • Діти повинні вибрати безпечну дорогу при підході до школи з регульованими перехрестями.
 • Скласти схеми безпечного підходу до школи з регульованими перехрестями.

Учні по командах складають модель безпечної дороги і пояснюють свій вибір. Складають пам'ятку безпечної поведінки на вулиці для інших учнів школи. Завдання має бути загальними для всіх груп, але його можна розділити на підтеми:

 • безпека по дорозі в школу;
 • безпека у дворі;
 • безпека під час переходу дороги;

Бажано, щоб пам'ятка була акуратно оформлена на заздалегідь заготовлених кольорових красивих листах, після закінчення роботи листи відразу наклеюються на ватман, і газета для інших учнів школи готова. Наступного дня її можна урочисто вивісити в коридорі або холі. Завдання для груп: скласти схему свого шляху від будинку до школи;

 • відмітити на цій схемі найнебезпечніші ділянки;
 • описати джерела небезпеки і способи її уникнення;
 • виділити червоним кольором найбільш небезпечні ділянки шляху;
 • відмітити червоними знаками окликів джерела підвищеної небезпеки;
 • визначити, наскільки безпечний звичйний шлях до школи;
 • чи можна вибрати безпечнішу дорогу.

Схеми мікрорайону краще заздалегідь знайти в Інтернеті і роздрукувати, так що дітям залишиться тільки намалювати можливі шляхи дотримання і оцінити рівень їх небезпеки. Завершивши роботу, групи презентують які небезпеки зустрічаються їм на шляху і як діти мають намір їх уникати. Готові схеми з умовними позначеннями підписуються членами групи і поміщаються на лист ватману. Газета, що вийшла, вивішується в класі або другом доступному дітям місці. Діти • схематично повинні намалювати дорогу до будинку;
• відмітити на цій дорозі усі небезпечні ділянки;
• описати небезпеки і способи, що дозволяють їх уникнути.
Ті, кому завдання здасться занадто легким, а дорога - короткою, можуть розробити декілька варіантів безпечного шляху. Після того, як робота закінчена, батьки знайомляться з результатами діяльності дітей. Це допомагає їм зрозуміти, чи усі небезпеки бачать підлітки і чи знають, як поводитися в тій або іншій потенційно небезпечній ситуації. Завершення проекту.
Учитель готує учнів до захисту результатів проектної діяльності.
формує з учнями висновки про вирішення проблеми;
рганізовує презентацію проектів;
бере участь у загальному обговоренні.
Учні готують продукт діяльності до презентації; представляють продукт діяльності; проводять захист підсумкової роботи. Роблять висновки про вирішення проблеми, беруть участь у загальному обговоренні.

Відомості про автора

Івасенко Лариса Іванівна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

учитель інформатики

Навчальний заклад

БПЛ №125 Престиж

Місто\село, район, область

Донецьк, Пролетарський

Контактні дані

liivasenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Дати проведення тренінгу

11.06.2012-16.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Герман Артем Юрійович