Портфоліо "Літописні оповіді: "Три брати - Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:28, 5 листопада 2013, створена Iqvaol (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Літописні оповіді: «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам». Образи руських князів».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - українська література, дотичні - історія, інформатика

Вік учнів, клас

10 років, 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні шукають відомості про літописи, культурні пам'ятки того часу, портрети князів,вчаться розповідати про перших літописців та їхні твори, виразно читати літописні оповіді, переказувати й коментувати їх, висловлювати власну думку з приводу прочитаного. Під час роботи над проектом учні повинні запам'ятати відомості про літописи, перших літописців, висловлювати власну думку з приводу прочитаного; усвідомити пізнавальне та виховне значення літописів. Учні поділяються на три групи: "Дослідники" (досліджують, коли і як творилися літописи, шукають ілюстрації архітектурних пам'яток Київської Русі), "Історики" (готують відомості про історичні події, які описуються в літописах), "Літературознавці" (опрацьовують літописні оповіді, складають порівняльну таблицю-характеристику руських князів).Створюють презентацію та вікі-статтю Літописні оповіді: "Три брати - Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь.

План вивчення теми (вставити файл)

Відкрити план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться впродовж всієї роботи над проектом та базується на відповідях, запитання чи твердженнях, що попередньо підготовлені вчителем для учнів з метою моніторингу ґрунтовної підготовки і представлення проекту та діяльності протягом усіх етапів роботи над ним, а також оцінки їх знань та вмінь на кінцевому етапі демонстрації результату. Перед початком роботи над проектом учитель проводить вхідне діагностування за допомогою таблиці ЗХД. Учні використовують форми для перевірки навичок: Таблиця ЗХД Оцінювання вікі-статтіОцінювання презентації правила роботи з компютером за якими буде здійснюватись оцінювання та самооцінювання протягом роботи над проектом і вкінці.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Цей проект з української літератури буде реалізовуватися під час вивчення теми «Літописні оповідання» для учнів 5-го класу. Працюючи в групах , учні будуть знаходити інформацію про літописи та архітектурні пам'ятки Київської Русі, особливості їх написання (група "Дослідники") та підготують презентацію; шукатимуть матеріали про історичні події, які описані в літописах (група "Історики")та створять вікі-статтю; "Літературознавці" складають порівняльну таблицю-характеристику руських князів , таблицю "Історичне та казкове в літописах" Учитель готує буклет про метод проектів та презентацію до проекту для учнів. Учні повинні знати про історичну та літературну пам’ятку «Повість минулих літ», розуміти значення давнього літописання для нащадків, розповідати про легендарного Нестора Літописця, усвідомлено переказувати оповіді, аналізувати риси характерів руських князів та вміти розрізняти казкові та історичні мотиви літописних сюжетів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Самронь

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури,українська мова та література

Навчальний заклад

НВК "Ємилівська ЗОШ І-ІІ - ДНЗ" № 1

Місто\село, район, область

с.Ємилівка, Голованівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Кіровоградська область, Голованівський район, с.Ємилівка, вул.Енгельса 21, тел. 43-6-14

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10.13 - 08.11.13

Місце проведення тренінгу

КЗ "КОІППО ім.В.Сухомлинського"

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна