Вікі-статтю Літописні оповіді: "Три брати - Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь
Зміст
Назва проекту
Душевна краса та сила наших предків у літописних оповідях «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам».
Автори проекту
Учні 5 класу
Тема дослідження
«Літописні оповіді: «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам». Образи руських князів».
Проблема дослідження
Учні знаходять відомості про події, про які йдеться літописних оповідях (заснування Києва, хрещення Русі, бій Святослава з греками, розгром Ярославом печенігів, початок великого будівництва.
Гіпотеза дослідження
На закінчення проекту учні повинні знати про історичну та літературну пам’ятку «Повість минулих літ», розуміти значення давнього літописання для нащадків, розповідати про легендарного Нестора Літописця, усвідомлено переказувати оповіді, аналізувати риси характерів руських князів, орієнтуватися в історичних подіях того часу.
Мета дослідження
Під час роботи над проектом учні повинні запам'ятати відомості про літописи, перших літописців, висловлювати власну думку з приводу прочитаного; усвідомити пізнавальне та виховне значення літописів. Група "Історики" готує відомості про історичні події, які описуються в літописах, створюють вікі-статтю.
Результати дослідження
На закінчення проекту учні знають про історичну та літературну пам’ятку «Повість минулих літ», розуміють значення давнього літописання для нащадків, розповідають про легендарного Нестора Літописця, усвідомлено переказують оповіді, аналізують риси характерів руських князів, орієнтуються в історичних подіях того часу.
Висновки
Під час роботи над проектом учні запам'ятали відомості про літописи, перших літописців, навчились висловлювати власну думку з приводу прочитаного; усвідомили пізнавальне та виховне значення літописів. Група "Історики" підготувала відомості про історичні події, які описуються в літописах, створла вікі-статтю.