Відмінності між версіями «Смачного!»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Дати проведення тренінгу)
Рядок 70: Рядок 70:
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
11.06.12-18.06.12
 +
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Тренери==
 
==Тренери==

Версія за 12:18, 19 червня 2012


Назва проекту

Смачного!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Іноземна мова, трудове навчання, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

тема №3 "Їжа" за підручником Биркун Л.В.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект «Смачного»- для учнів 7 кл., тема №3 «Їжа» за підручником англійської мови Биркун Л.В. Учні дізнаються, що їжа може бути корисною та неповноцінною; що людині потрібні мінерали, протеїни, вітаміни та деякі жири кожен день. Учні будуть досліджувати які продукти мають бути у щоденній дієті людини; яку їжу ми називаємо неповноцінною і чому. Вони мають проаналізувати свою щоденну дієту та дієту своєї сім’ї, та складатимуть рекомендації щодо корегування дієти своєї сім’ї. Свої висновки учні представлять у вигляді пам’яток стосовно повноцінної їжі, переліку необхідних продуктів, меню на кожен день, рецептів блюд, словничка за темою.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчальні цілі: - створити презентацію, яка буде містити інформацію про склад харчових продуктів нашої щоденної дієти; про корисну та неповноцінну їжу; - вдосконалювати навички аналізу, осмислювання та опрацьовування інформації, стосовно харчової дієти сім’ї; - скласти меню повноцінної їжі на кожен прийом (сніданок, обід, вечеря), рецепти корисних страв; - поповнити власний словничок за темою. Очікувані результати. Розвиток у школярів ключових навичок 21 століття: - критично мислити, аргументувати думку, брати участь в обговоренні; - комунікативні навички та навички співробітництва, спілкуватись і співпрацювати в малій групі, відповідати за результати спільної діяльності; - вміння швидко шукати інформацію за темою в Інтернеті, оцінювати її, творчо використовувати її для вирішення проблеми, набувати індивідуальний досвід самоорганізації; - здатності застосовувати методи самовиховання для розроблення і реалізації моделей здорового способу життя.

Опис оцінювання

Робота над проектом починається з фронтальної бесіди, стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД». З урахуванням вимог стандарту середньої базової освіти складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах.

Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. 
 Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп  у вигляді презентації про корисну та неповноцінну їжу, оформлення меню, демонстрації рецептів. 

Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

• Перед початком проекту Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 3 групи, кожна з яких буде мати своє завдання: 1 група «Кореспонденти» - працює над створенням презентації, в якій будуть висвітлені підсумки їх роботи (пошук інформації про корисну та неповноцінну їжу); 2 група «Кулінари» - працює над створенням повноцінного меню на кожен прийом їжі (сніданок, обід, вечеря). 3 група «Повари» - оформлюють рецепти корисних страв. Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи групи, розподіляються ролі. • Під час виконання проекту Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання по темі. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (презентація, меню, рецепти), роблять висновки по темі. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту. • Під час захисту проекту Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, меню, папки з рецептами. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання. Учитель підводить підсумки всього проекту, оцінює, пропонує висвітлити цю тему на сайті школи та провести соціологічне опитування учнів школи з метою виявлення змін у щоденній дієті підлітків. Оголошує тему наступного проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Іванівна Канар

Фах, навчальний предмет

Викладач іноземної мови

Навчальний заклад

Шахтарська багатопрофільна гімназія

Місто\село, район, область

м.Шахтарськ, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.12-18.06.12

Місце проведення тренінгу

Тренери