Відмінності між версіями «Проект з фізики у 9 класі Електричний струм - як чудова енергія людства»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі (скопіювати з Плану))
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
Рядок 22: Рядок 22:
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
1 урок. Вивчення теми уроку. Для «занурення в проблему» використовується  стартова презентація учителя.Вчитель ставить Ключове запитання на яке повинні учні дати відповідь в ході реалізації проекту:Чому працездатні не працюють, якщо наявні пропозиції працевлаштування? Вчитель презентує презентацію,яка пояснює використання проектной методики при вивченні данної теми, і яка вміщує проблемні питання, на які учні будуть шукати відповіді.Учні з учителем складають календарь проекта . Учитель знайомить учнів з критеріями оцінювання проекта..Для реалізації проекта ділимо клас на три групи.Далі вчитель ставить завдання кожній групі і за пропозиціями учнів розподіляє обов’язки в групі.
+
1 день: Учитель оголошує тему, демонструє  презентацію проекту, яку учні обговорюють та попередньо, самостійно вибирають собі групу в якої будуть працювати. Вчитель проводить тест на тип мислення за допомогою якого корегує ділення учнів на три групи: інженери – проектувальники, члени екологічної громадської організації, статистики. Працюють з вправою «Асоціативний кущ» наприкінці якого обговорюють існуючи проблеми та шляхи її розв’язку. Вивчають теоретичні питання, наданими вчителем з теми. Кожна група отримує план роботи для себе.
Завдання 1 гр.: зібрати інформацію про наявність вакантних робочих місць в Добропільському районі.
+
2 день: Учитель ознайомлює учнів з технікою безпеки при роботі з електричними приладами, та роботі за комп’ютером в мережі Інтернет, 1 група отримує допоміжні матеріали (шаблони презентацій, інструкції по роботі з презентаціями та Інтернет джерела з інформації), 2 група отримує допоміжні матеріали (схеми джерел струму, інструкції до джерел струму, вимірювальні прилади(амперметр, вольтметр), інструкції з використання вимірювальних приладів, допоміжні Інтернет ресурси, щоденник з проведення проекту) 3 група отримує допоміжні матеріали (інструкція роботи з електронною таблицею для побудови діаграм, допоміжні Інтернет ресурси для пошуку інформації, щоденник з проведення дослідження)
Пропоную учням зібрану інформацію подати у вигляді таблиці:
+
3-6 день: учні отримують консультації та допомогу від вчителя, працюють над проектами, проводять пошук інформації в мережі Інтернет, працюють з щоденником проектів, та формою взаємоконтролю.   
№ Населений пункт Підприємство Спеціальність Кіл. вак. місць
+
7день: представлення презентації 1 групи та її обговорення і оцінювання, 2 група представляє фотоальбом та моделі джерел струму, обговорюємо та оцінюємо проект.
+
8 день: представлення презентації та діаграми 3 групи, обговорення та оцінювання презентації, проведення тестування з отриманих знань для всіх 3 груп, підбиття підсумків.
  Необхідну інформацію можна отримати на сайтах:
+
www.dobrrda.gov.ua/
+
radadobropillya.org/ua/
+
dobro.at.ua/
+
radadobropillya.org/ua/page/resheniya.../news117
+
jurportal.org/ru/tax_base/23126132
+
і других сайтах.
+
Завдання 2 групі:  
+
Пропоную учням скласти анкету, яка б вміщувала питання, які вони хочуть задати безробітним для вияснення причини безробіття і бажання знайти роботу.
+
Завдання 1,2 і 3 групі: провести соціальне анкетування безробітних села Криворіжжя Добропільського р-на в позаурочний час на протязі тижня.
+
  2 урок.
+
  На початку 2 урока проводиться опитування по теорії для виявлення рівня засвоєння нового матеріала 1 урока и для актуализации знань на 2 уроці. Учні проводять обговорення зібраного матеріалу і передають його 3 групі для дослідження. Учитель консультує групи.  
+
Завдання 3 групі: провести аналіз зібраного матеріалу і дати відповідь на ключове питання: Чому працездатні не працюють, якщо наявні пропозиції працевлаштування?
+
Учні получають форми с критеріями самооцінки своєї роботи.
+
Учні захищають свої роботиі відповідають на ключове питання.
+
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 13:34, 2 червня 2012


Тема проекту

Електричний струм - як чудова енергія людства

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика, трудове навчання, географія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема 2: "Постійний електричний струм"

Вік учнів, клас

13-14 років,9 кл.

Стислий опис

Учні діляться на три групи, які проводять дослідження у трьох напрямках: вивчення виробництва електричного струму у світі, виготовлення моделі джерела струму, вивчення екологічної ситуації при виробництві електричного струму. На при кінці проекту повинні бути розроблені: мультимедійна презентація, діаграма виробництва електроенергії у різних державах, модель електричних джерел струму. Збирають інформацію використовують мережу Інтернет, обговорюють екологічні аспекти виробництва електроенергії у світі.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні повинні знати що таке електричний струм, вміти використовувати вимірювальні прилади, дотримуватися правил охорони праці з електричними приладами. Вміти швидко та ефективно шукати інформацію в Інтернет – джерелах, працювати з комп’ютером. Отримати знання по виробництву електричного струму різними засобами. Ознайомитись з екологічними наслідками при виробництві електричної енергії різними засобами. Учні мають створити мультимедійну презентацію про виробництво електричного струму, створюють саморобні прилади з виробництва електричного струму та фотоальбом дослідження, з використанням програми презентацій. Роблять дослідження з виробництва електроенергії в світі та будують діаграму по виробництву електроенергії у різних странах. Учні досліджують вплив джерел електричного струму на навколишнє середовище, розглядають способи отримання електричного струму, та за рахунок яких ресурсів ми отримуємо електричний струм. Донесення нових ідей з даної теми для всіх учнів, ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження, належна та продуктивна праця разом з іншими учнями.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1 день: Учитель оголошує тему, демонструє презентацію проекту, яку учні обговорюють та попередньо, самостійно вибирають собі групу в якої будуть працювати. Вчитель проводить тест на тип мислення за допомогою якого корегує ділення учнів на три групи: інженери – проектувальники, члени екологічної громадської організації, статистики. Працюють з вправою «Асоціативний кущ» наприкінці якого обговорюють існуючи проблеми та шляхи її розв’язку. Вивчають теоретичні питання, наданими вчителем з теми. Кожна група отримує план роботи для себе. 2 день: Учитель ознайомлює учнів з технікою безпеки при роботі з електричними приладами, та роботі за комп’ютером в мережі Інтернет, 1 група отримує допоміжні матеріали (шаблони презентацій, інструкції по роботі з презентаціями та Інтернет джерела з інформації), 2 група отримує допоміжні матеріали (схеми джерел струму, інструкції до джерел струму, вимірювальні прилади(амперметр, вольтметр), інструкції з використання вимірювальних приладів, допоміжні Інтернет ресурси, щоденник з проведення проекту) 3 група отримує допоміжні матеріали (інструкція роботи з електронною таблицею для побудови діаграм, допоміжні Інтернет ресурси для пошуку інформації, щоденник з проведення дослідження) 3-6 день: учні отримують консультації та допомогу від вчителя, працюють над проектами, проводять пошук інформації в мережі Інтернет, працюють з щоденником проектів, та формою взаємоконтролю. 7день: представлення презентації 1 групи та її обговорення і оцінювання, 2 група представляє фотоальбом та моделі джерел струму, обговорюємо та оцінюємо проект. 8 день: представлення презентації та діаграми 3 групи, обговорення та оцінювання презентації, проведення тестування з отриманих знань для всіх 3 груп, підбиття підсумків.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери