Проект з фізики у 9 класі Електричний струм - як чудова енергія людства
Зміст
Тема проекту
Електричний струм - як чудова енергія людства
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, інформатика, трудове навчання, географія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тема 2: "Постійний електричний струм"
Вік учнів, клас
13-14 років,9 кл.
Стислий опис
Учні діляться на три групи, які проводять дослідження у трьох напрямках: вивчення виробництва електричного струму у світі, виготовлення моделі джерела струму, вивчення екологічної ситуації при виробництві електричного струму. На при кінці проекту повинні бути розроблені: мультимедійна презентація, діаграма виробництва електроенергії у різних державах, модель електричних джерел струму. Збирають інформацію використовують мережу Інтернет, обговорюють екологічні аспекти виробництва електроенергії у світі.
Повний План вивчення теми
[[1]]
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учні повинні знати що таке електричний струм, вміти використовувати вимірювальні прилади, дотримуватися правил охорони праці з електричними приладами. Вміти швидко та ефективно шукати інформацію в Інтернет – джерелах, працювати з комп’ютером. Отримати знання по виробництву електричного струму різними засобами. Ознайомитись з екологічними наслідками при виробництві електричної енергії різними засобами. Учні мають створити мультимедійну презентацію про виробництво електричного струму, створюють саморобні прилади з виробництва електричного струму та фотоальбом дослідження, з використанням програми презентацій. Роблять дослідження з виробництва електроенергії в світі та будують діаграму по виробництву електроенергії у різних странах. Учні досліджують вплив джерел електричного струму на навколишнє середовище, розглядають способи отримання електричного струму, та за рахунок яких ресурсів ми отримуємо електричний струм. Донесення нових ідей з даної теми для всіх учнів, ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження, належна та продуктивна праця разом з іншими учнями.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
1 день: Учитель оголошує тему, демонструє презентацію проекту, яку учні обговорюють та попередньо, самостійно вибирають собі групу в якої будуть працювати. Вчитель проводить тест на тип мислення за допомогою якого корегує ділення учнів на три групи: інженери – проектувальники, члени екологічної громадської організації, статистики. Працюють з вправою «Асоціативний кущ» наприкінці якого обговорюють існуючи проблеми та шляхи її розв’язку. Вивчають теоретичні питання, наданими вчителем з теми. Кожна група отримує план роботи для себе. 2 день: Учитель ознайомлює учнів з технікою безпеки при роботі з електричними приладами, та роботі за комп’ютером в мережі Інтернет, 1 група отримує допоміжні матеріали (шаблони презентацій, інструкції по роботі з презентаціями та Інтернет джерела з інформації), 2 група отримує допоміжні матеріали (схеми джерел струму, інструкції до джерел струму, вимірювальні прилади(амперметр, вольтметр), інструкції з використання вимірювальних приладів амперметра та вольтметра, допоміжні Інтернет ресурси, щоденник з проведення проекту) 3 група отримує допоміжні матеріали (інструкція роботи з електронною таблицею для побудови діаграм, допоміжні Інтернет ресурси для пошуку інформації, щоденник з проведення дослідження) 3-6 день: учні отримують консультації та допомогу від вчителя, працюють над проектами, проводять пошук інформації в мережі Інтернет, працюють з щоденником проектів, та формою самоконтролю. 7день: представлення презентації 1 групи та її обговорення і оцінювання, 2 група представляє фотоальбом та моделі джерел струму, обговорюємо та оцінюємо проект. 8 день: представлення презентації та діаграми 3 групи, обговорення та оцінювання презентації, проведення тестування з отриманих знань для всіх 3 груп, підбиття підсумків.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сергій Іванов
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики
Навчальний заклад
Райгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст.
Місто\село, район, область
смт. Райгородок, Слов'янський район, Донецька область
Контактні дані
Райгородок, тел 2-89-63
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.05.2012-02.06.2012
Місце провведення тренінгу
м.Донецьк
Тренери
Давидов Антон Васильович