Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Така реальна похідна"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Така реальна похідна)
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
8. Використовувати засоби інтерактивного спілкування (миттєві повідомлення, чати) для організації колективної роботи.
 
8. Використовувати засоби інтерактивного спілкування (миттєві повідомлення, чати) для організації колективної роботи.
 +
 +
=Опис оцінювання=
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=

Версія за 13:57, 7 червня 2012


Назва проекту

Така реальна похідна

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний – Математика, «Похідна та її застосування»

Другорядні - Фізика. Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вік учнів, клас

Стислий опис

Повний План вивчення теми

План проекту

План реалізації проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1. Сформувати уявлення про інформаційне моделювання реальних процесів і явищ.

2. Удосконалити математичні навички розв’язування задач: на геометричний та механічний зміст похідної; на екстремуми та найбільше і найменше значення функції на відрізку.

3. Удосконалити навички проведення фізичних експериментів для визначення швидкості тіла й найкращого показника освітленості (планувати, проводити практичні вимірювання й робити наближені розрахунки, аналізувати результати, робити висновки)

4. Удосконалити навички пошуку та аналізу інформації в Інтернеті, з дотриманням вимог авторських прав.

5. Використовувати електронні таблиці Excel для автоматизації розрахунків, проведених у ході експериментальних досліджень.

6. Працювати з документами (публікувати, редагувати, давати спільний доступ) в Інтернет - середовищі для спільної роботи.

7. Працювати у групі над розв’язанням дослідницької задачі й брати відповідальність за результати спільної роботи.

8. Використовувати засоби інтерактивного спілкування (миттєві повідомлення, чати) для організації колективної роботи.

Опис оцінювання

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Тиждень 1

1. Вчитель пропонує учням закінчити вивчення теми «Похідна та її застосування » проектним методом.

2. Учні разом з вчителем формулюють проблему проектної діяльності, обговорюють ключове й тематичні питання, планують роботу над проектом, для цього переглядається вчительська презентація .

3. З метою виявлення в учнів зони актуальних знань і навичок необхідних для ефективної роботи в проекті вчитель пропонує виконати завдання вхідного тесту на засвоєння пройденого матеріалу з теми „Похідна та її застосування” й опрацювати форму «ЗХД» на визначення навчальних потреб учнів.

4. Учні об’єднуються в групи за професійними напрямками: історики, будівельники – архітектори, математики – експериментатори, світлотехніки.

5. Кожна група в Інтернеті здійснює пошук прикладних задач на застосування похідної відповідно обраного напрямку, потім за допомогою вчителя визначає одну задачу для дослідження.

6. В кожній групі здійснюється розподіл ролей і обов’язків планується робота.

Тиждень 2

Кожна група за змістом проблеми проводить дослідження: Історики – любителі – досліджують знайдену в Інтернеті «Задачу Дідони»( здійснюють пошук історичної інформації в Інтернеті, висувають гіпотези щодо розв’язування задачі, створюють математичну модель розв’язку за допомогою похідної, порівнюють її з розв’язком «вручну»), отримані результати обговорюють , спілкуючись в чаті, розміщують в блозі.

Будівельники – архітектори – мають розрахувати оптимальний варіант побудови моста, за даними параметрами (графічно зображують профіль моста й створюють математичну модель розв’язання)

Математики – експериментатори – досліджують взаємозв’язок геометричного й механічного змісту похідної (висувають гіпотези щодо розв’язку задачі, проводять фізичний експеримент на визначення швидкості , за Інструкцією№1 оформлюють отримані результати в таблицю, аналізують й роблять висновки), отримані результати обговорюють , спілкуючись в чаті, розміщують в блозі.

Світлотехніки – досліджують проблему оптимального освітлення в театрі (розв’язують задачу двома способами: аналітичним, застосовуючи похідну і практичним, застосовуючи знання з геометрії; дані оформлюють за Інструкцією№2, порівнюють отримані результати й оцінюють кожен спосіб, роблять висновки), отримані результати обговорюють , спілкуючись в чаті. Висновки розміщують в блозі.

Тиждень 3

Кожна група готує міні-презентацію (орієнтовно на 5 слайдів)з результатами своїх досліджень за шаблоном вчителя й відповідно критеріям форми оцінювання презентації , розміщує їх в середовищі спільного використання. На основі цього створюється загальна звіт – презентація й розміщується в Інтернеті. На відкритому захисті учні 11 класу демонструють результати проектної діяльності. Потім проводять інтернет - опитування серед учнів школи щодо необхідності впровадження проектних технологій у школі. Учитель оцінює роботу кожного учня в проекті на основі загальної таблиці оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери