Портфоліо з теми "Бути на землі Людиною (за повістю-казкою Г.Малик "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії")

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:56, 5 січня 2015, створена Юлія Сергієнко (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Бути на землі Людиною!» (за повістю - казкою Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, природознавство, інформатика, світова література

Вік учнів, клас

5-А клас (10-11 років)

Стислий опис проекту

Навчальний проект із теми «Світ фантазії, мудрості» за програмою з української літератури (2013 р.). Під час реалізації проекту учні визначають морально-етичні проблеми, пояснюють символіку образів, характеризують героїв, аналізують роль художніх засобів, досліджують проблему відповідальності людини за свої вчинки.

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проекту з’ясовується рівень обізнаності учнів з пропонованої теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Разом з учнями батьки заповнюють опитувальник, розміщений у спеціально підготовленому буклеті, для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності. Для встановлення рівня обізнаності учням пропонується ілюстративна вікторина.Учитель демонструє власну презентацію проекту, вхідне оцінювання і таблиці ЗХД. Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання Публікації, за якою будуть отримувати бали за зміст, оформлення та організацію.Результати дослідження учні презентують засобами PowerPoint, схем, діаграми, таблиці. Ця робота оцінюється такою формою оцінювання , за якою будуть отримувати бали за пошукову роботу в групах, за розкриття змісту, за якість оформлення, грамотність, привабливість.Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання в групі та контрольного списку самоцінювання. Учитель разом із учнями встановлює навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надає зворотній зв’язок. На уроці здійснюється взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем. Учні використовують ці інструменти поточного самооцінювання, оцінки виставляються по завершенню роботи над проектом. Учні демонструють виконані роботи (презентація, діаграма, схеми, таблиці, вікі-стаття, веб-сайт), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно з критеріями оцінювання). У процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та умінь. Наприкінці роботи над проектом тести допомагають визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання.

Діяльність учнів та вчителя

Перший тиждень. Роздає буклети для батьків, де міститься короткий опитувальник. Результати анкетування аналізуються в позаурочний час. Учитель проводить ЗХД на початку роботи, онлайн-опитування. За рівнем обізнаності учнів з теми формуються групи. Другий тиждень. На першому уроці вчитель демонструє учням презентацію. Проводить опитування учнів, запропонувавши ілюстративну вікторину. Вчитель оголошує кількість груп, їх склад, пропонує запитання і завдання кожній групі (учні записують у зошити), знайомить із Плануванням реалізації проекту. Пропонує учням Інструкцію для роботи в групах, схему-інструкцію проблемно-тематичного аналізу твору та схему-інструкцію пообразного аналізу допомагає упорядкувати плани роботи груп та індивідуальні плани, надає форму або зразок оформлення. Позаурочна робота учнів: робота з текстом, довідковим матеріалом, збір інформації, аналіз. Вчитель перевіряє плани роботи груп та індивідуальні плани і коригує їх. На другому уроці вчитель пояснює тему за планом, проводить консультування. Позаурочна робота: учні збирають інформацію, аналізують, дають відповіді на запитання. Між другим і третім уроком консультування, самооцінювання, онлайнове консультування через спеціально створений блог. Третій тиждень. Учням роздаються критерії оцінювання вікі-статті та критерії оцінювання сайту. На третьому уроці обговорюються форми звітності. Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання. Першій групі дається завдання створити таблицю. Друга група створює веб-сайт. Завдання третій групі – створити діаграму за шаблоном. Четверта група – укладає схему, пише листівку. П’ята група визначає фантастичне і реальне в казці за шаблоном, характеризує образи, заповнюючи схему за шаблоном "Добро і зло" створює презентацію. Шоста – вікі-статтю "Бути на землі Людиною", гронування за шаблоном. Учні заповнюють карту самооцінювання. На четвертому уроці учні презентують результати навчальної діяльності, пишуть тести. Учитель у кінці роботи проводить ЗХД, оцінювання в кінці проекту за тими критеріями, які роздав.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Толмач Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

НВК "Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3"

Місто\село, район, область

М. Долинська, Долинський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10 – 08.11.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна