Портфоліо Ясик Ніни Федорівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:43, 8 квітня 2013, створена Ясик Ніна (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Чорнобиль - глобально-екологічна катастрофа"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, хімія

Вік учнів, клас

13-14 років

=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

 Вступне слово вчителя біології.

Шановні гості, учасники! Напередодні сумних роковин Чорнобильської трагедії ми знову і знову повертаємося до вічної теми. Сьогодні ми спробуємо розглянути питання, а саме стан України після Чорнобильської трагедії, та її наслідки. Для цього ми залучили знавців з біології, хімії, лікарів, літературознавців, екологів. До цього ми готувалися, був створений міні-проект - підібрані відеосюжети про Чернобильську зону, її екологічний стан на сучасному етапи, твори різних поетів, наслідки та інше.

  Людина була й залишається біосоціальним видом,тому тварини слугують моделлю поведінки людини в умовах, у яких діють негативні фактори. Перед майбутнім поколінням стоїть питання про створення моделі такої поведінки, яка дозволить людині залишитися живими та здоровими.
 Виступи літераторів.

Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,

За скоєний гріх розіп’ята живцем,

Прип’ята до неба, щоб вічності випить,

Щоб вмити від бруду змарніле лице?

Регочуть іони малиновим дзвоном,

Вбиваючи блиск нерозкритих очей,

Ридає вночі божевільна мадонна,

Приймаючи з лона холодних дітей

В бездонність ночей.

І тихо ступає життя у полин,

І лине Чорнобильський дзвін.

(А. Багряна) Віршем А. Багряної ми розпочинаємо урок, на якому повторимо матеріал, який опрацювали на попередніх заняттях, разом пригадаємо, які події відбулися 26 квітня 1986 року, спробуємо розглянути не тільки сухі історичні факти, а й заглянути в душу народу через твори, присвячені цій трагедії. Як написав Іван Драч: «Тяжко пишу, зболено розмірковую, словами гіркими наповнюю аркуш…». Екологи. Окрім палива, в активній зоні у момент аварії містилися продукти ділення і трансуранові елементи — різні радіоактивні ізотопи, що накопичилися під час роботи реактора. Саме вони становлять найбільшу радіаційну небезпеку. Велика їх частина залишилася усередині реактора, але найбільш леткі речовини були викинуті назовні, у тому числі:

   всі інертні гази, що містилися в реакторі;
   приблизно 55% йоду у вигляді суміші пари і твердих часток, а також у складі органічних сполук;
   цезій і телур у вигляді аерозолів.

Сумарна активність речовин, викинутих в навколишнє середовище, склала, за різними оцінками, до 14*1018Бк (14 ЕБк), у тому числі[29]:

   1,8 ЕБк йоду-131
   0,085 ЕБк цезію-137
   0,01 ЕБк стронцію-90
   0,003 ЕБк ізотопів плутонію;
   частка інертних газів близько половини від сумарної активності.

Забрудненню піддалося більше 200 000 км², приблизно 70% — на території Білорусі, Росії і України. Радіоактивні речовини поширювалися у вигляді аерозолів, які поступово осідали на поверхню землі.... Лікарі. Вплив аварії на здоров'я людей

Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують[33], що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій в новонароджених, 10 000 випадків раку щитовидної залози і очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165 000 стало інвалідами....

       Вірші про Чорнобильську трагедію

      Кордун В.

Зона

Земля за колючим дротом, земля позбавлена волі. У плинних древлянських широтах сосни вклякають поволі. Не вберегли ми рідну землю, ще й у горі залишили потім. Тож чи я відчахну від душі й відокремлю просвітлену кров'ю і потом? Чи простиш нам, земле пречиста, Що тебе прирекли на засуд? Плин літописів, тьма літочислень - Все це викреслено із часу. Ти чия, моя земле, чия ти? І чиї милосердні очі із досвітніх глибин зірчатих надивитись на тебе хочуть? Поки знов ця земля зцілиться, проминуть віки, не народи. Мушу ждати. Незнані побачивши лиця, затамую востаннє свій подих. Ліси й села за дротом, і тяжко зітхає глина. Перед Поліссям, стражденним народом - стаю на коліна.

  • * *

Пахльовська О. Це ти, Маріє...

Не впізнаю - ні зблизька, ні здаля. Це ти, Маріє, знов ідеш за гробом? Тепер тут зона, а була земля... Тут був чорнозем, а тепер - Чорнобиль. Тут все - було. Який минулий час! З яких похмурих неземних граматик? Чи тут вже апокаліпсис почавсь? Чи знов пройшли тут гунни і сармати? Все хоче народитися і жить. І розцвісти. І збутись. І любити. І вільний кінь вздовж берега біжить, Не знаючи, що він уже убитий.

  • * *

Шовкошитній В. Ценою смерти

Взметнулся в небо столб огня, И взрыв разбрызгал блока глыбу. Застыла в ужасе Земля, Бедой поднятая на дыбу. Огонь и мрак – невидим враг. До смерти шаг – потом бессмертье. Ни перестрелок, ни атак, Но жить лишь так – ценою смерти!

Пожарники идут на рать, Моих товарищей когорта! Вы знали: надо умирать - И стали сталью экстра - сорта.

Разворотил нам душу взрыв. Суровы Припяти плацдармы. На линии судьбы - обрыв… Но жертвы наши - нет, не даром!...

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ясик Ніна

Фах, навчальний предмет

Вчитель, біології та хімії

Навчальний заклад

КЗ "Новомиколаївська СЗШ№1 І-ІІ ступенів", Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська обл.

Місто\село, район, область

Верхньодніпровський р-н, Дніпропетровська обл., селище Новомиколаївка

Контактні дані

098 2686219

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 березня 2013 року.

Місце проведення тренінгу

Тренери

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", Верхньодніпровський район, Новомиколаївська СЗШ,18 березня - 30 березня 2013