Портфоліо Порядченко Лесі Анатоліївни з теми "Подорож світом байки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:06, 13 лютого 2015, створена Леся Порядченко (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Подорож світом байки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання, природознавство Байки Л. Глібова

Вік учнів, клас

3 клас 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В цьому проекті учні молодих класів подорожують світом байки, щоб побачити, як у байці висвітлюється мораль та передається алегорія. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, вони читають та аналізують різноманітні байки, дізнаються про байку як літературний жанр, досліджують дійових осіб та порівнюють, як відрізняються версії байки, коли її розповідають різні її герої та дійові особи.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні дізнаються про історію написання байки, про одного з байкарів Леоніда Глібова та про жанрові особливості байки. учні спілкуючись попарно виокремлюють спільні та відмінні жанрові властивості байки та казки, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Діти слухають казку та байку з одними і тими ж героями та віднаходять у них спільне та відмінне. Такі обговорення можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи байки та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Учні поділяються на три групи та опрацьовують кожен свою байку, опрацьовують матеріал із інтернет ресурсів щодо поведінки героїв байки в умовах природнього середовища. Форма оцінювання вебсайтів дає можливість учням здійснювати аналіз і синтез тієї інформації, що знаходится в Інтернет мережі. Здійснюючи пошукові роботу, віднаходять спільні та відмінні риси характеру та поведінки тварин, це допомагає вчителю спрямовувати діяньність дітей на порівняльний аналіз позитивних та негативних рис характеру героїв. Форма оцінювання для блогу з байкою описує критерії для написання казки того ж сюжету з різних точок зору, вона використовується під час написання своїх казок учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Проведення ЗХД та на початку завершального етапу вивчення теми щодо жанрових особливостей байки надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні елементи байки і реальності в художніх творах.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Леся Порядченко

Фах, навчальний предмет

Кандидат педагогічних наук, доцент

Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грунченка

Місто\село, район, область

м. Київ, бульва Давидова 18/2

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери