Відмінності між версіями «Портфоліо Пастух Олена Дмитриївна з теми " Початкові хімічні поняття "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тренери)
(Навчальні цілі)
Рядок 55: Рядок 55:
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Навчити називати  хімічні елементи(не менше 20) за сучасною науковою українською номенклатурою, записувати їхні символи;описувати якісний і кількісний склад речовин за хімічними формулами, явища, які супроводжують хімічні реакції.Навчити наводити приклади металічних і неметалічних елементів,простих і складних речовин,хімічних явищ у природі та побуті; розрізняти фізичні тіла, речовини,матеріали,фізичні та хімічні властивості речовин, чисті речовини і суміші,прості й складні речовини, атоми, молекули, йони;визначати валентність елементів за формулами бінарних сполук; пояснювати  зміст хімічних формул,рівнянь хімічних реакцій, сутність закону збереження маси речовини. Навчити обчислювати відносну молекулярну масу речовини за її формулою, масову частку елемента в речовині;аналізувати якісний та кількісний склад простих і складних речовин; спостерігати хімічні явища й описувати спостереження, формулювати висновки. Навчити уміло поводитись з лабораторним обладнанням; дотримуватись інструкцій щодо виконання хімічних дослідів та правил техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті; висловлювати судження про багатоманітність речовин.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=

Версія за 21:17, 22 вересня 2012


Назва проекту

Початкові хімічні поняття. Валентність.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети:

математика, фізика, біологія,географія.

Навчальні цілі:

Сформувати засобами навчального предмета ключових компетентностей учнів.

Вік учнів, клас:

13-14 років, 7 кпас

Стислий опис проекту:

Повний План вивчення теми

сформувати основні хімічні поняття(атом, молекула, йон, хімічний елемент, прості й складні речовини, хімічна формула, валентність, хімічна реакція)

1. Речовини та їх властивості. Матеріал. Тіло. Інструктаж з БЖД

2. Чисті речовини і суміші. Основні способи розподілення сумішей.

3. Хімічний елемент, їхні назви і символи.

4. Поняття про періодичну систему хімічних елементів Д.І. Менделєєва.

5. Атоми, молекули, йони. Відносна атомна маса.

6. Прості і складні речовини. Багатоманітність речовин. Лабораторний дослід «Ознайомлення зі зразками простих і складних речовин». Тестовий контроль.

7. Хімічні формули речовин.

8. Валентність хімічних елементів. Складання формул бінарних сполук за валентністю елементів. Визначення валентності за формулами бінарних сполук.

9. Відносна молекулярна маса речовини та її обчислення. Розв’язування задач «Обчислення відносної молекулярної маси речовини за її формулою»

10.Масова частка елемента в речовині. Узагальнення знань Розв’язування задач «Обчислення масової частки елементу в речовині»

11.Контрольна робота № 1 "Початкові хімічні поняття".

12. Дослідження фізичних та хімічних явищ. Розв’язування вправ. Демонстрація «Хімічні реакції, що супроводжуються виділенням газу, осаду, зміною забарвлення, появленням запаху, тепловим ефектом».

13. Способи вивчення хімічних речовин і явищ. Спостереження й експеримент у хімії. Фізичні та хімічні явища. Хімічні реакції. Демонстрація « Зразки металів та неметалів». Лабораторний дослід «Ознайомлення з хімічними властивостями речовин»; «Проведення хімічних реакцій».

14. Практична робота № 2 по темі “Дослідження фізичних і хімічних явищ”. Інструктаж з БЖД.

15. Закон як форма наукових знань. Закон збереження маси речовини. Хімічні рівняння. Коефіцієнти у хімічних рівняннях Демонстрація «Дослід, що демонструє закон збереження маси речовини».

16. Коефіцієнти у хімічних рівняннях

Навчальні цілі

Навчити називати хімічні елементи(не менше 20) за сучасною науковою українською номенклатурою, записувати їхні символи;описувати якісний і кількісний склад речовин за хімічними формулами, явища, які супроводжують хімічні реакції.Навчити наводити приклади металічних і неметалічних елементів,простих і складних речовин,хімічних явищ у природі та побуті; розрізняти фізичні тіла, речовини,матеріали,фізичні та хімічні властивості речовин, чисті речовини і суміші,прості й складні речовини, атоми, молекули, йони;визначати валентність елементів за формулами бінарних сполук; пояснювати зміст хімічних формул,рівнянь хімічних реакцій, сутність закону збереження маси речовини. Навчити обчислювати відносну молекулярну масу речовини за її формулою, масову частку елемента в речовині;аналізувати якісний та кількісний склад простих і складних речовин; спостерігати хімічні явища й описувати спостереження, формулювати висновки. Навчити уміло поводитись з лабораторним обладнанням; дотримуватись інструкцій щодо виконання хімічних дослідів та правил техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті; висловлювати судження про багатоманітність речовин.

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери

Чевгунова Юлія Олександрівна

Яйцева Лариса Федорівна