Відмінності між версіями «Портфоліо Павленко Ірини з теми "Світ інформації"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Місце провведення тренінгу)
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
==Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети==
 
==Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети==
Інформатика, українська мова
+
Інформатика.
  
 
==Навчальна тема (як записано в програмі)==
 
==Навчальна тема (як записано в програмі)==

Версія за 16:35, 7 лютого 2012


Назва навчальної теми (творча назва)

Світ інформації.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Інформатика, Інформація. Інформаційні процеси та системи.

Вік учнів, клас

14 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Цей проект з інформатики для 9 класу, у ході якого учні шукають відповідь на ключове запитання Для чого людині потрібна інформація? У процесі групової взаємодії засобами Інтернет-технологій досліджують, які є види повідомлень, як кодується повідомлення. У процесі реалізації проекту учні формують знання та уміння, передбачені навчальними програмами зазначеного навчального предмета, у них розвиваються навички 21 століття та навички мислення високого рівня. Результати досліджень представляють на конференції «Хто володіє інформацією, той володіє світом!»

Повний План вивчення теми

Інформатика, Інформація. Інформаційні процеси та системи.

Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Різновиди інформаційних повідомлень. Вимірювання обсягу даних. Поняття про інформаційну надлишковість повідомлень. Способи подання і кодування повідомлень, двійкове кодування. Вимірювання довжини двійкового коду. Інформаційні процеси: отримання, збирання, зберігання, пошук, обробка і передавання інформації. Об’єкти та їх властивості. Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи. Етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій. Поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність. Інформатика як наука та галузь діяльності людини.

Навчальні цілі

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про види інформації.

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Інформацію» відбувається при заповненні ними Діаграми та таблиці З-Х-Д. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Використовують Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовують взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його\її вклад був цінним.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Приклад проектної діяльності учнів - Wiki стаття "Як можна оцінити інформацію?"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Миколаївна Павленко

Фах, навчальний предмет

викладач кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій

Навчальний заклад

Сумський ОІППО

Місто\село, район, область

Суми

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

СОІППО

Тренери