Портфоліо Павленко Ірини з теми "Світ інформації"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Світ інформації.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Інформатика, Інформація. Інформаційні процеси та системи.

Вік учнів, клас

14 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Цей проект з інформатики для 9 класу, у ході якого учні шукають відповідь на ключове запитання Для чого людині потрібна інформація? У процесі групової взаємодії засобами Інтернет-технологій досліджують, які є види повідомлень, як кодується повідомлення. У процесі реалізації проекту учні формують знання та уміння, передбачені навчальними програмами зазначеного навчального предмета, у них розвиваються навички 21 століття та навички мислення високого рівня. Результати досліджень представляють на конференції «Хто володіє інформацією, той володіє світом!»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про види інформації.

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Інформацію» відбувається при заповненні ними Діаграми та таблиці З-Х-Д З-Х-Д. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Використовують Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовують взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його\її вклад був цінним.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

1.Учні обговорюють питания, та завдання, працюють з діаграмою Діаграма 2.Інструменти оцінювання використовують на початковому, середньому і заключному етапах.Опитувальник 3.Завдання отримують у вигляді попередніх творчих запитаннь 4.Об׳єднання у групи відбуваются по кількості учнів в класі, по 4-5 учнів, з яких кожен отримує свою роль і функцію 5.Обговорюють в группах і індивідуально ознайомлюются з питаннями 6.У Вікі-статті учні будуть аналізувати і обговорювати питання: Як можна оцінити інформацію? Приклад проектної діяльності учнів - Wiki стаття "Як можна оцінити інформацію?" 7.Учні виконують завдання створити презентацію по темі: Інформаційні процеси.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Миколаївна Павленко

Фах, навчальний предмет

викладач кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій

Навчальний заклад

Сумський ОІППО

Місто\село, район, область

Суми

Контактні дані

тел. робочий (0542) 33-40-56

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23-30 грудня 2011 року

Місце провведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна