Портфоліо Кипиченко Наталії з теми "Складання привітання"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:36, 13 лютого 2015, створена Наталія Кипиченко (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Складання привітання

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, трудове навчання

Вік учнів, клас

Цей проект передбачений для учнів 3-х класів (8-9 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект присвячений темі “Складання привітання”. Виконуючи розроблені вчителем завдання, учні вивчають історію виникнення листівок, власноруч виготовляють листівки та вчаться писати привітання. Розрахований проект на 5 днів (4 дні самостійної роботи учнів та 1 урок української мови).

План вивчення теми (вставити файл)

[1]План виконання проекту

[2] План впровадження проекту

Оцінювання стислий опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку проекту відбувається сократівська дискусія, далі учні проходять опитування з метою встановлення їх ставлення до вітальних листівок, потім заповнюють таблицю З-Х-Д [3] для діагностування навчальних потреб. Такі методи допоможуть педагогу з’ясувати як діти ставляться взагалі до предмету майбутнього дослідження та в якому напряму необхідно його здійснювати.

Форма оцінювання блогу дає змогу оцінити продукт-блог [4].

Також вчитель між уроками застосовує форми (Така непередбачувана листівка [5]) і шаблони (Історія у листівках [6], Розшукуються вітання, що підходить відповідній листівці [7]), щоб перевіряти рівень засвоєння знань учнями та своєчасно здійснювати підтримку тих, хто не може працювати самостійно або відчуває труднощі. Учні мають пройти самодіагностування “Чи вмію я працювати в команді? [8]”.

Після завершення учнями їх проектів вони заповнюють колонку “Відповіді”у таблиці “Така непередбачувана листівка [9]”, щоб встановити, яких знань їм бракує. Самостійне складання вітання учнями в класі дасть змогу визначити, чи розуміють учні з яких елементів складається вітання, як необхідно звертатися, що бажати, як правильно підписатися та надасть відомості про засвоєння учнями знань з теми. Вчитель застосовує критерії оцінювання [10]. Після цього учні здійснюють самодіагностування “Чи вмію я планувати роботу над проектом? [11]”, “Наскільки я відповідальний за своє навчання? [12]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення теми

Фахівець створює вітальну листівку з написом “Вітаю зі святом! Бажаю всього найкращого!”

Педагог має підготувати також список веб сайтів, на яких учні зможуть знайти необхідну інформацію про види вітальних листівок.

Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам (див.тут [13] [14]) та іншим учасникам навчально-виховного процесу для ознайомлення з концепцію застосування проектів у школі.

День перший

Поставити учням Ключове запитання – «Чи можна подарувати щастя?». Провести [15] сократівський діалог. Почати обговорення із запитання учням, чи приємно їм на свята отримувати вітальні листівки і чому? Якщо є діти, які не отримували листівок, їх необхідно об’єднати в пари з тими, хто мав таку змогу. Попросіть дітей розповісти про те, які емоції вони відбували, описати свої почуття. Потім нехай пари об’єднатися в четвірки і поговорити про те, чи потрібні вітальні листівки сучасним людям. Учні розмірковують над цим питанням по-різному: одні вважають, що дуже потрібні для того, щоб робити приємно один одному, покращувати настрій, розповідати про свої почуття, а інші - можуть стверджувати, що часи змінилися, технології не стоять на місці і що це вже не важливо.

Далі в клас має зайти листоноша і передати листа, якого попередньо підготував учитель. Педагог його зачитує. Учням стає незрозуміло, кому адресоване вітання, з чим вітають і хто. Вчитель запитує в дітей про те, чому так сталося, що людина хотіла когось привітати, а натомість ввела всіх в оману, а листівка так і не знайшла потрібного учня. Підводиться підсумок, що той, хто хотів привітати не знав як скласти вітальну листівку. Далі вчитель з’ясовує, чи були такі випадки в житті учнів, що вони думають про те, як зміниться світ, якщо зникнуть вітальні листівки. Наводить дані, що майже всі люди приємно отримувати листівки з вітаннями, багато хто їх колекціонує. Розказує, що є багато видів листівок і традицій пов’язаних із ними в різних країнах, і що вони будуть мати змогу дізнатися про це детальніше, а також навчаться складати і робити вітальні листівки. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб перша група дослідила і підготувала вітальні листівки з Різдвом, друга - Днем народження, третя - Святом 8 березня. Роздайте та обговоріть форму самооцінювання блогу [16], щоб допомогти учням здійснювати моніторинг під час роботи над ним.

Першого дня учні мають виконати такі завдання, як:

1. Пройти опитування [17]/

2. Заповнити таблицю З-Х-Д [https://docs.google.com/a/kubg.edu.ua/document/d/1sgQECU7mdzIVvCs-vlj0n7agpbnddU2ahZ4E9IM533k/edit.

3. Обрати напрям пошуку для Вашої групи

4. Розподілити обов'язки між членами групи

6. Скачати таблицю [18] та заповнити колонку "Передбачення". Зберегти отриманий документ.

5. У блозі [19] описати свій день. Зазначити чи цікаво їм, що хотіли б дізнатися.

6. Прокоментувати повідомлення учасників інших груп

Завдання вчитель розміщує на блозі [20]. Повідомлення учнів на блозі вчитель перечитує та коментує. Консультує учнів, надає допомогу тим, які відчувають труднощі.

День другий

Учні мають самостійно виконати такі завдання, як:

1. Підбрати веб сайти та їх оцінити. Найцікавіші веб сайти порекомендувати читачам блогу [21]

(Форму для оцінювання веб сайтів вчитель розміщує на блозі [22]).

2. Знайти та опрацювати інформацію на веб сайтах

3. Розмістити відповіді на теоретичні питання дослідження у блозі [23]

4. Скласти опитувальник для читачів блогу (3 питання)

5. Поділитися своїми враженнями від виконання завдань

6. Скачати завдання "Історія у вітальних листівках" [24], виконати його та надіслати на пошту.

Вчитель перечитує учнівські блоги, коментує їхні записи. Консультує учнів, надає допомогу тим, які відчувають труднощі.

День третій

Учні мають самостійно виконати такі завдання, як:

1. Знайти відео, в яких показано як виконати досліджувану листівку

2. Обговорити, яка саме листівка є ідеальною

3. Створити ідеальну листівку

4. Провести самодіагностування [25]

5. У блозі [26] описати свої дії. Подати найцікавіше відео. Сфотографувати та розмістити зроблені вітальні листівки. Поділитися своїми емоціями з читачами. Зазначити, чим стала для них листівка. Прокоментуйте повідомлення членів інших груп.

Вчитель перечитує учнівські блоги [27], коментує їхні записи. Консультує учнів, надає допомогу тим, які відчувають труднощі.

День четвертий

Учні мають самостійно виконати такі завдання, як:

1. З'ясувати з яких частин складається вітання. Виконати вправу, яку розміщено на блозі [28].

2. Добрати слова для звертань

3. Встановити, що доцільно бажати з нагоди свята, листівку до якого вони створили

4. Скласти побажання

5. Записати своє вітання у листівку

6. На урок української мови, який буде наступного дня, принести зроблену підписану вітальну листівку

7. Заповнити таблицю "Така непередбачувана листівка" (колонка "Відповіді") [29], роботу над якою було розпочато (день перший) та відправити вчителеві на пошту.

8. Провести самооцінювання 1 [30], 2 [31]

9. Прокоментувати повідомлення членів інших груп.

Вчитель перечитує учнівські блоги [32], коментує їхні записи. Консультує учнів, надає допомогу тим, які відчувають труднощі.

День п’ятий

На уроці української мови учні діляться своїми враженнями від виконання проекту. Роблять виставку своїх листівок. вчитель пропонує школярам самостійно скласти привітання до будь-якого свята, а потім перевіряє його. Критерії оцінювання подано тут [33]. Обговорюють, що було найскладнішим, чи виправдав їхні очікування проект. Визначають шляхи свого самовдосконалення. Дають відповідь на питання “Чи можна подарувати щастя?” Визначають подальші перспективи свого дослідження.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кипиченко Наталія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

викладач кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін

Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грінченка

Місто\село, район, область

м.Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09 -14.02.2015

Місце проведення тренінгу

м.Київ, бульвар О.Давидова, 18/2

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна, Скрипка Ганна Володимирівна