Відмінності між версіями «Портфоліо Житєньова Наталя з теми "Будова речовин"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[[Файл:Example.jpg]]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 16:51, 12 червня 2013


Назва навчальної теми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика. Будова речовини.

Хімія Початкові хімічні поняття. Речовини. Чисті речовини і суміші. Багатоманітність речовин. Прості й складні речовини.

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Ньютономузика» спрямований для дослідження учнями 7 класу, на протязі 7 годин, в позаурочний час в рамках теми «Будова речовини». За час даний на підготовку проекту учні опановують теоретичний матеріал з теми «Неньютонівська рідина», дізнаються з чого складається рідина, що не підкоряється законам, збирають матеріал та власноруч виготовляють субстанцію, досліджують властивості та поведінку даної рідини при зміні умов. В кінці підготовчої частини перед учнями постає мета дослідити поведінку такої рідини під дією вібрації мембрани колонки та виготовити саморобну світломузику для дискотеки. Пізніше діти готують презентацію виконаної роботи для демонстрації основних характеристик рідини та створюють власний блог.

План вивчення теми (вставити файл)

Файл:Example.jpg

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель пропонує учням переглянути учительську презентацію. Переглядаючи її учні можуть обговорювати основні питання, а також заповнюють запропоновані форми.

Вчитель пропонує учням поділитися на команди в залежності від типу роботи:

1-ша команда «пошуковці» - основна мета зібрати та донести до інших теоретичний матеріал з теми «Неньютонівська рідина»; основні компоненти музики

2-га команда «вчені-дослідники» - збирають інформацію про складові рідини та виготовляють її.

3-тя команда «журналісти» - записують хід роботи, всі аспекти, думки, пишуть грамотні описи та статті.

4-та команда «хіміки» - створюють рідину, що світиться

5-та команда «технологи» - продумують та підготовлюють основні моменти установки відповідають за підготовку презентації, сайту.

Використання Інтернет-технологій

Вчитель може запропонувати учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група журналісти може одночасно писати статтю у газету.

Використання електронної пошти

Управляти проектами так, щоб заохочувати спільне навчання. Спільна робота мотивує учнів задуматися про багато питань: про роботу в групі, оцінки, чому вони навчилися тощо. Подумайте і допоможіть ефективно сформулювати питання, які вони хочуть поставити іншим. Спільні проекти допомагають учням розвинути критичне мислення та навички запитування.

Етапи діяльності

І етап. Пошуковці знайомлять загал з теоретичними матеріалами, виділяють основні аспекти, готують дві-три теоретичні статті.

ІІ етап. Вчені-дослідники розповідають про чудо рідину та готують її. На цьому етапі учні спостерігають за поведінкою рідини, описують, формулюють припущення, Журналісти записують основні моменти та готують статті з описами. Вчитель слідкує за виконанням дослідів із небезпечними речовинами.

ІІІ етап. передбачає виготовлення рідини, що світиться Хіміками Вчитель у процесі слідкує за виконанням дослідів із небезпечними речовинами.

IV етап підпорядковує знаходження шляху використання рідини Технологи підготовляють основне обладнання та виконують пробну демонстрацію. Пошуковці готують доповідь про основні компоненти музики, роблять висновки, щодо поведінки рідини під дією музики. Журналісти готують та випускають публікації.

V етап. Технологи за наданими ним пошуковцями та журналістами матеріалами логічно будують структуру блогу. Вчитель допомагає з технічними питаннями, що виникають.

VІ етап. Презентація проекту.

VІІ етап. Святкова дискотека з супер-новітньої світломузикою.

Робота з Інтернет джерелами

У процесі роботи з Інтернет-джерелами вчитель пропонує учням список джерел які вони можуть доповнювати. Обов’язковою умовою для використання обраних учнями джерел буде посилання на сайт першоджерело (вчитель пропонує учням перегляд презентації про авторське право) та оцінювання Інтернет-джерел (за наданою анкетою)

Попередження від плагіату

Наприкінці роботи вчитель вимагає усних звітів про роботу учнів. Під час звіту вчитель ставе запитання про їх дослідження та процес роботи над проектом. Учням з самого початку, слід сказати про те, що їм доведеться робити презентацію своєї наукової роботи для класу, вони зрозуміють, що їм треба бути добре знайомими як з процесом написання роботи, так і з її змістом. Вимоги щодо таких знань є стримуючим фактором проти списування робіт.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталя Житєньова

Фах, навчальний предмет

математика, інформатика

Навчальний заклад

ХНПУ імені Г.С.Сковороди

Місто\село, район, область

м.Харків

Контактні дані

м. Харків, вул. Блюхера б.2 ХНПУ імені Г.С.Сковороди кафедра інформатики

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06.13 – 15.06.13

Місце проведення тренінгу

м. Одеса Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського

Тренери

Барна О.В. Скрипка А.В.