Портфоліо Волосович Марини з теми "Технологія оздоблення виробів геометричним різьбленням"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:00, 27 квітня 2014, створена Марина Волосовичка (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання, образотворче мистецтво, креслення, геометрія

Вік учнів, клас

7-9 клас, 12-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Технологія оздоблення виробів геометричним різьбленням» - розроблено відповідно до навчальної програми з трудового навчання, для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, варіативний модуль, тема «Технологія оздоблення виробів геометричним різьбленням (7-9 клас)». Метою даного проекту є:•Розрізняти вироби, оздоблені різьбою;•Добирати матеріали та інструменти, які використовуються для різьби;•Вирізати нескладні елементи різьби;•Організувати робоче місце;•Дотримуватися правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог. Учні класу будуть поділені на три групи, відповідно до сфери інтересів: історик, столяр, дизайнер. Протягом роботи над проектом учні дізнаються про інструменти та пристосування для різьби, дізнаються про вимоги до конструкційних матеріалів та їх особливості, прийоми різьби, класифікацію різьблення. Результат буде представлено у вигляді презентації з коротким описом та самооцінкою та оцінювання виробу.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом потрібно перевірити, чи учні знайомі з даною темою і чи раніше працювали вони над нею, а також чи відомі їм основні поняття, які зустрічатимуться під час вивчення теми. Перевірити чи учні знають основи роботи в Інтернеті та роботи з текстовими документами і презентаціями. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру Метод проектів Метод проектів з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Тиждень 1. На початку роботи вчитель ставить учням ключове запитання: «Як себе виражає людина у художніх творах мистецтва?» Обговорення цього запитання можна провести у вигляді: • дискусії; • мозкового штурму. Для того, щоб учні могли чітко усвідомити суть даної проблеми вчитель ознайомлює за допомогою презентації з тематичними запитаннями: 1. Чи є різьблення традиційним народним ремеслом? 2. Чи допоможуть мої знання досягнути успіху в різьбярстві? 3. 3. Чи є популярим різьбярством в сучасному світі? Після розгляду та обговорення запитань учні, відповідно до сфери інтересів, діляться на три групи: історики, столяри та дизайнери різьби. Тиждень 2. Відповідно до обраного напрямку дослідження, учні визначають для себе завдання: Історики – проаналізувати джерела інформації, вибрану літературу про основні поняття різьблення та виникнення його в традиційній культурі українського народу. Столяри – проаналізувати, які існують техніки вирізання різьби, матеріали та інструменти для вирізання різьби. Дизайнери - проаналізувати значення орнаментальних зображень у виконанні ескізів та дизайнерських проектів. Тиждень 3. На даному етапі учні працюють над такими етапами: Історики – досліджують історичне минуле виробів з різьбленням, а зокрема самої техніки різьблення. Систематизують отриманні знання. Столяри – досліджують функції виробів з різьбленням, їх практичне застосування. Аналізують отриманні знання. Дизайнери – набувають навичок різьблення та, зокрема, здійснюють ескізний малюнок виробу, який слугуватиме опорою для виготовлення майбутнього виробу. Консультуються з вчителем, виділяють з переліку пропозицій щодо виготовлення виробу головне. Тиждень 4. Кожна група, по закінченні своєї діяльності, презентує за допомогою майстер-класу та презентації, виконану ними роботу. До презентації додають теоретичний захист проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина Волосович

Фах, навчальний предмет

Студент ОКР "Спеціаліст". Спеціальність "Технологічна освіта". Спеціалізація "Основи дизайну".

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

marinsolos@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.02.2014-дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського Інститут математики, фізики і технологічної освіти

Тренери

Кобися Алла Петрівна