Відмінності між версіями «Портфоліо Ведмідської Наталії з теми «Швидко шукай – даремно час не витрачай»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Вчителем проводиться формуюче оцінювання під час виконаня всього проекту, тобто оцінювання буде проводитись на всіх етапах роботи над проектом.
 +
На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х -Д-таблицю, у якій дають можливість вчителю дізнатися про те, якими знаннями вони володіють, про що хочуть дізнатися. Учитель проводить декілька разів опитування навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з теми пошукові системи.  Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту. Цей вид роботи допомагає вчителю стежити, як саме іде процес навчання учнів, які труднощі в них виникають і на чому слід більше актцентувати свою увагу. Кожна група обов’язково розробляє свій план роботи і узгоджує його з учителем. Впродовж роботи над проектами учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Форма оцінювання презентацій, публікації та блогу використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої проекти попередньо до оцінки учителя. Форма оцінювання містить основні критерії, за якими в подальшому вчитель буде виставляти бали за проект. Рефлексію учні будуть проводити у вигляді ведення блогу.
 +
Учитель заносить бали за діяльність учнів у проекті у відомість оцінювання.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 12:00, 2 листопада 2012


Назва проекту

Швидко шукай – даремно час не витрачай.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний предмет - інформатика

Навчальна тема

"Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті"

Вік учнів, клас

13- 14 років,9 клас

Стислий опис проекту

Цей проект з навчального предмету - інформатика. У ньому беруть участь учні 9-х класів. Проект буде розроблятися під час вивчення теми: Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті та в позаурочний час. Завдання учнів – дослідити переваги та недоліки різних пошукових систем (за декількома показниками) та оцінити якісні характеристики кожної з них, провести анкетування та здійснити аналіз отриманих результатів. Для цього клас об’єднується на три групи: «шукачі невідомого», «журналісти» та «програмісти». Основні види діяльності учнів – пошук інформації з різних джерел, дослідження декількох пошукових систем різних країн, робота з різними інтернет-ресурсами, проведення опитування серед учнів школи, аналіз отриманих результатів. Учні виконують різні учнівські ролі («шукачі невідомого», «дослідники» та «програмісти»). Кінцевим результатом проекту є створення публікації з корисними порадами про найкращу пошукову систему і створення блогу з розміщенням його в інтернеті.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Учні доводять важливість та корисність використання зручної пошукової системи в мережі Інтернет. Пояснюють обумовленість вибору теми. Вчаться висловлювати власну думку, аналізувати ідеї та власні пропозиції. Учні навчаються розподіляти завдання кожного у команді, працювати групами, нести відповідальність за свою частину роботу. Аналізуючи проблему визначають питання для опитування. Розвивають та вдосконалюють комунікативні вміння. Вчаться аналізувати, узагальнювати, систематизувати результати дослідження. Під час вивчення програми MS Excel навчаються заносити необхідні дані до таблиці та за ними будувати діаграму. Розвивають навички колективної роботи в групі. Навчаються усно та письмово висловлювати власні думки стосовно прочитаного, розвивають уміння виділяти найважливіше у прочитаному. При підготовці і створенні презентацій учні навчаються коротко формулювати свою думку, розвивають навички виступати перед аудиторією, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості для цікавого подання, оформлення презентації для полегшення сприймання та розуміння побаченого іншими людьми. Створюючи публікації в MS Publisher, школярі, набувають вмінь аргументовано доводити власну думку, використовуючи науковість, стислість, що сприяє підвищенню рівня сприймання тексту. Набувають вмінь з оформлення публікації, використання різних засобів надання привабливості публікації. При розробці блогу учні набувають вмінь збирати та обробляти інформацію, створювати інтерактивну сторінку для користувачів. Оволодівають навичками посилатися на використані джерела інформації. Учні розвивають організаторські здібності, вміння виступати перед аудиторією, висловлювати власну думку.

Опис оцінювання

Вчителем проводиться формуюче оцінювання під час виконаня всього проекту, тобто оцінювання буде проводитись на всіх етапах роботи над проектом. На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х -Д-таблицю, у якій дають можливість вчителю дізнатися про те, якими знаннями вони володіють, про що хочуть дізнатися. Учитель проводить декілька разів опитування навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з теми пошукові системи. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту. Цей вид роботи допомагає вчителю стежити, як саме іде процес навчання учнів, які труднощі в них виникають і на чому слід більше актцентувати свою увагу. Кожна група обов’язково розробляє свій план роботи і узгоджує його з учителем. Впродовж роботи над проектами учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Форма оцінювання презентацій, публікації та блогу використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої проекти попередньо до оцінки учителя. Форма оцінювання містить основні критерії, за якими в подальшому вчитель буде виставляти бали за проект. Рефлексію учні будуть проводити у вигляді ведення блогу. Учитель заносить бали за діяльність учнів у проекті у відомість оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери