Портфоліо Бокайчук Наталі "Чи живу я в гармонії з навколишнім світом"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:33, 13 квітня 2012, створена Nbokajchuk (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Чи живу я в гармонії з навколишнім світом"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія, екологія, культурологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Роль хімії в житті суспільства"

Вік учнів, клас

11 клас

Стислий опис

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1.Розвивати відкритість ті чутливість до нових та різноманітних перспектив. 2.Вдосконалювати вміння з’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки, ґрунтовне доведення та розуміння ідей. 3.Розвивати навички працювати в групах. 4.Прийняття відповідальності за результати роботи. 5.Вдосконалювати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію. 6.Розуміння підґрунтя та базових засад етичних та правових питань, пов’язаних з використанням інформації. 7.Навчити дітей ефективно співпрацювати в групах. 8.Акцентувати увагу на культурі спілкування та висловлювання в блогах. 9.Розвивати навички само оцінювання та самоограцізації за чітким планом (формою оцінювання)

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

[1] Форма оцінювання блогу

[2] Контрольний список оцінювання обговорення

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень, відповісти на питання «Чи допоможе мені хімія бути здоровим, щасливим та успішним?», переглянути вхідну презентацію та заповнити таблицю «З-Х-Д» та «Діаграму».Впродовж роботи над проектом учні отримують консультації від групи експертів через електронну пошту. Група «Мистецтвознавці» створюють блог, в якому в дописах описують свою роботу поетапно, тобто, які труднощі виникали під час роботи, про свої успіхи та думки з приводу роботи над проектом. Також для поточного оцінювання додають в блог поточні документи: план роботи над темою проекту (1-й етап), схему презентації (на 2-му етапі), презентацію (як кінцевий продукт).

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

приклад блогу

[3]З-Х-Д

Учні об’єднуються в групи за вказівкою вчителя. Формуються 5 груп по 5 учнів(медики, косметологи, дієтологи, мистецтвознавці, побутовці), які будуть відповідати на однакове питання, але в різних сферах життя:чи дійсно хімічні знання мають місце в моєму житті. «Медики» збирають інформацію про користь та шкоду медичних препаратів; «косметологи» - природна та синтетична косметика, причини виникнення алергічних реакцій; «дієтологи» - чи завжди є корисним те, що ми споживаємо в їжу, як навчитися відрізняти шкідливі продукти; «мистецтвознавці» - чи спонукає хімія творче мислення (чому серед вчених-хіміків так багато творчих особистостей); «побутовці» - як часто я стикаюсь з продуктами хімічного виробництва в повсякденному житті (скласти схему). Перед початком роботи діти отримують форми оцінювання (З-Х-Д та формуюча діаграма),які їм допоможуть визначитись з об’ємом роботи, при самооцінюванні, допоможе визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі. В формі оцінювання блогу визначений перелік проміжних робіт, які мають бути присутніми в ньому для проміжного оцінювання вчителем. Учні всіх груп шукають інформацію в Інтернеті щодо теми дослідження, ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат. Вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають чи можливо використовувати все знайдені джерела в дослідженні. Серед учнів обирається група експертів з 3-х чоловік, які з допомогою електронної пошти за створеним графіком відповідають на питання. Учні повинні ретельно дослідити тему перш ніж, як зв'язуватися з експертом електронною поштою. А також, учні в документі-googlе із спільним доступом створюють перелік посилань на використані веб-ресурси. Учні групи «Мистецтвознавців» ведуть блог-щоденник, в якому описують по дням, як проходив етап планування початку роботи, чи цікавим для них здалося питання «Чи може хімія сприяти розвитку творчої особистості?»,як розподілились ролі, чи складно їм було зробити це на початку, чи виникали труднощі в командній роботі, свої думки та враження від проектної роботи. Поточні продукти своєї роботи, наприклад, план презентації та саму презентацію, учні додають в свій блог, для оцінювання роботи вчителем.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бокайук Наталя

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №102

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг

Контактні дані

nbokajchuk на yandex

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-13 квітня

Місце провведення тренінгу

ДОІППО

Тренери

Дементієвська Ніна Петрівна,Харлаш Людмила Михайлівна