Відмінності між версіями «Портфоліо Александрової Валентини Анатоліївни з теми "Геометрична прогресія в нашому житті"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі (скопіювати з Плану))
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
Рядок 32: Рядок 32:
  
 
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
 
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
 
+
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Це сприяє розвитку критичного мислення, розвитку навичок 21 століття [https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XRTBHdHV4a0thdHc/edit]. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування із використанням відповідної форми визначення навчальних потреб [https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XTDRxSU1xWDFhS0k/edit]. Для виявлення інтересу до вивчення теми вчителем проводиться анкетування. Вчитель знайомить учнів з критеріями оцінювання проекту. Організується обговорення основних питань проекту, на якому використовуються метод мозкового штурму. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається  а формою [https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XVUVHMnFWOG8yaEk/edit]. Також вчитель демонструє стартову  презентацію з учнями обговорюються навчальні цілі, ключове та тематичні питання, які допоможуть у пошуку інформації,опрацювання її та створення власного продукту. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів, із подальшим використанням цих записів при плануванні власної діяльності та оцінювання проектної роботи учнів. Учням надаються форми оцінювання для дослідження проекту. Оцінювання проводиться відповідно до форм оцінювання для роботи в групах[https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XdEJUNWJJS0c0VVE/edit групові завдання], форми оцінювання командної роботи.  
 
+
  На кінцевому етапі проекту учні представлять також демонстраційний продукт (презентація). Для її оцінювання використовується форма оцінювання мультимедійної презентації[https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XaUp1bVUyWFJENFU/edit форма оцінювання мультимедійної презентації].
На початку проекту учням надається анкета на виявлення інтересу до вивчення теми.Проводиться метод "мозговгог штурму" з метою  виявлення знань,умінь,навичок, а також стартову презентацію,під час якої учні заповнюють таблицю ЗХД та організаційну діаграму. .Потім з учнями обговорюються навчальні цілі,які допоможуть у пошуку інформації,опрацювання її та створення продукту.Далі йде спільне планування плану проекта.При цьому  обговорюються цілі ,задачі проекту, актуальність цього проекту,процес досягнення учнями, а також обговорюються критерії оцінювання навчання та критерії оцінювання їх творчих робіт ([https://docs.google.com/open?id=0B3XAiPbMF32XTW1QdWQ3QWRFWGs презентацій], буклетів), даються інструкції щодо заповнення [https://docs.google.com/open?id=0B3XAiPbMF32XNnAtNTAxdlRDN1E аркушів просування в проекті].Учням надаються форми оцінювання для дослідження проекту[https://docs.google.com/file/d/0B3XAiPbMF32XMW4zbm5qNFR4VmM/edit].Після утвердження групп  учням надаються контрольні списки оговорення.З їх допомогою оцінюються  продукти проектної діяльності учнів(презентація).Оцінювання буде проводитись на всіх етапах проектної діяльності.Це сприятиме розвитку  критичного мислення,розвитку навичок 21 століття.Учням надається форма форма оцінювання для дослідження проекту.Оцінювання проводиться відповідно до форм оцінювання для роботи в группах,командної роботи,форм оцінювання буклету і презентації.На етапі роботи над проектом використовується контрольні списки, оцінювання яких надаються на початку проекту .
+
 
+
В процесі роботи кожної групи заповнюються листи просування в проекті, в яких зазначаються виконані завдання, фіксуються висновки учнів, відбувається самооцінка виконаних завдань.ведеться журнал поточного оцінювання.  
+
  Кінцевим продуктом участі учнів у проекті стане  презентація.Для цього надається форма оцінювання до продукту презентації
+
По закінченні проекту  вчитель спільно з учнями аналізує листи просування, планує при необхідності роботу з усунення прогалин у знаннях. За підсумками проекту готується випуск стінгазети, в якій відображаються підсумки проекту, описуються кращі роботи.
+
--[[Користувач:Aleksandrova2|Aleksandrova2]] 00:21, 11 червня 2012 (EEST)
+
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=

Версія за 19:45, 18 червня 2012


Назва проекту

Геометрична прогресія в нашому житті

--Aleksandrova2 21:32, 10 червня 2012 (EEST)=Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети= Предмет Алгебра. Дана тема пов’язана з біологією,економікою,інформатикою.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометрична прогресія та ії властивості.

Вік учнів, клас

9 клас.14-15років.

Стислий опис

Основним математичним змістом проекту є практичне застосування основних властивостей та формул геометричної прогресії. Під час дослідницької роботи учні мають поглибити свої знання з теми «Геометрична прогресія». Вони також набудуть навиків організації групової та колективної роботи,навиків 21 століття.Проект з алгебри «Геометрична прогресія в нашому житті» присвячений темі «Геометрична прогресія» і розрахований для учнів 9-го класу . Матеріал є обов'язковим для вивчення та традиційно виноситься на підсумкову атестацію. Учні будуть самостійно виконувати дослідницьку роботу по збору інформації з ключового питання « Чи дійсно геометрична прогресія відіграє важливу роль в повсякденному житті ?» Крім того, тема має практичне застосування в різних сферах діяльності людини, але саме цей аспект теми в діючих підручниках алгебри розглядається обсягово. Тому учні будуть шукати приклади, які підтвердять,що геометрична прогресія має велике практичне значення.У процесі роботи учні використовують індивідуальні, роботу в малих групах ,колективні форми роботи. Можливими учнівськими ролями можуть бути історики , економіки, біологи, банкіри, знатоки та інші в залежності від сценарію цієї розробки,що вибрали учні. Продуктом діяльності може бути їхній буклет,презентація,збірник задач практичного застосування,екскурсія,тощо .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Освітня мета передбачає формування в учнів таких особистісних якостей, як: • Робота над творчими ідеями для внесення вагомого та корисного вкладу у царину, в яку впроваджується інновація Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання • Вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем. • Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового в різноманітних формах та в різних умовах. • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. • Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації • Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань. • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації . Навчальна мета передбачає: 1.формулювання поняття геометричної прогресії та вміння застосовнвати її до розвязання задач. 2.Вивести формули п-го члена та формулювання в учнів вміння застосовувати цю формулу до розвязання задач. 3.Вивести формули суми перших п членів геометричної прогресії.Формулювання у учнів вмінь застосовувати виведену формулу до розвязання задач. 4.вивченнягеометричної прогресії шляхом пошуку. дослідження, аналізу використання додаткового ресурсу для якісного вивчення теми шляхом створення власного продукту(презентації) Очікувані результати. -створення презентації опанування навиками 21 століття, а саме: вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію -використання комплексних технологій, як інструменту для спілкування,досліджень,оцінювання інформації,володіння розумінням правових питань,повязаних з використанням да доступом інформації -демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різними групами -прийняття відповідальності за результтат спільної роботи -пристосування до різних ролей та рівнів відповідальності.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Це сприяє розвитку критичного мислення, розвитку навичок 21 століття [1]. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування із використанням відповідної форми визначення навчальних потреб [2]. Для виявлення інтересу до вивчення теми вчителем проводиться анкетування. Вчитель знайомить учнів з критеріями оцінювання проекту. Організується обговорення основних питань проекту, на якому використовуються метод мозкового штурму. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається а формою [3]. Також вчитель демонструє стартову презентацію з учнями обговорюються навчальні цілі, ключове та тематичні питання, які допоможуть у пошуку інформації,опрацювання її та створення власного продукту. Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів, із подальшим використанням цих записів при плануванні власної діяльності та оцінювання проектної роботи учнів. Учням надаються форми оцінювання для дослідження проекту. Оцінювання проводиться відповідно до форм оцінювання для роботи в групахгрупові завдання, форми оцінювання командної роботи.

На кінцевому етапі проекту учні представлять також демонстраційний продукт (презентація). Для її оцінювання використовується  форма оцінювання мультимедійної презентаціїформа оцінювання мультимедійної презентації.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту проводиться зустріч з батьками,на якій вчитель розповідає про метод проектів,демонструє свою публікацію[4]" Методичні рекомендації..." для представлення методу проектів ",просить батьків допомогти учням в пошуці потрібної інформації,а також дозволити своїм дітям використувати Інтернет.Для цього надається список сайтів , а також список використаних джерел веб-сайтів.Для виявленя навчальних потреб учнів та інтересу до проекту вчитель демонструє презентацію[5],під час якої учні заповнюють таблицю З-Х-Д та організаційну діаграму[6].Учням поставлено ключове питання "Чи дійсно геометрична прогресія застосовується в повсякденному житті?" Учні шукають інформацію на проблемне та навчальні питання,цілі.завдання проекту.,визначаються знання форул та властивостей геометричної прогресії.Учні обговорюють презентацію і обєднуються в групи за інтересами.Групи "Історики", "Біологи", "Банкірми" утворюються згідно вмінь та здібностей учнів.Кожній групі пропонується перелік завдань.Кожна група складає власний план впровадження проекту.Вчитель впродовж роботи організує групи та надає їм консультації та підтримує їх,контролює виконання проекту.Також для допомоги учням у створенні презентації вчитель пропонує шаблон виконання публікації[7] та шаблон презентації[8]. Робота вчителя з учнями. Перед початком проекту з учнями проводиться формуюче оцінювання за допомогою презентації вчителя можно в вигляді таблиціЗХД. Планування роботи в групах дозволяє учням виявити,хто яким питанням буде займатись у малій групі.Учням надається форма оцінювання презентації[9],публікації. Самоконтроль учнів при роботі над результатами дослідження. В ході роботи проводиться проміжне оцінювання результатів діяльності кожної дослідницької групи,якщо потрібно,то вчитель направляє діяльність учнів і коректує їх роботу. Критерій оцінювання дозволяє оцінити учням слідкувати за правильністтю виконання своїх робіт для досягнення високого результату. Класс для роботи над проектом розбивається на малі групи,в яких кожен учень виконує своє завдання.Учням дається форма для опитування,--Aleksandrova2 02:08, 11 червня 2012 (EEST) список літератури,посилання на використання ресурсів Інтернет та Інтернет сайтів для пошуку інформації.Вчитель подає список використання джерел веб сайтів[10].Кінцевий продукт проекта учні предоставляють у вигляді презентації[11] та збірника задач прикадного змісту. Перед тим як надати можливість дітям працювати в Інтернеті потрібно надати матеріали «Контрольний список для оцінки веб сайтів . Середні класи» список рекомендованих джерел для роботи в інтернеті,Доступ до сайтів,знайомить учнів з поняттям авторського права[12] та проти проти плагіaту[13]. Дає контрольний список процесу дослідження[14].В кінці проекту учні демонструють презентацію.Для оцінювання використовують звіт та заповнюють форму оцінювання до проекту[15].Учні заповнюють форму оцінювання журналу для рефлексії[16].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Александрова


Фах, навчальний предмет

математика


Навчальний заклад

ЗОШ-I-IIIступенів с.Кальчик


Місто\село, район, область

Село Кальчик Володарського району Донецької області


Контактні дані

тел.0982167097

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012-09.06.2012рр.

Місце проведення тренінгу

м.Донецьк Дон ИППО

Тренери

Стрига Марія Валерійовна