Відмінності між версіями «Портфоліо "Вживання лексики різних стилів у творах Тараса Шевченка періоду «Трьох літ».»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
(Повний План вивчення теми)
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
[https://docs.google.com/open?id=0BwECuPuvPzYfenZHem1uODFYYlE= Переглянути:]
+
[https://docs.google.com/open?id=0BwECuPuvPzYfd2xfV2hCbzVwX3M Преглянути:]
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=

Версія за 14:48, 9 червня 2012


Назва проекту

Вживання лексики різних стилів у творах Тараса Шевченка періоду « Трьох літ».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова, історія, культура

Навчальна тема (як записано в програмі)

Творчість Тараса Шевченка періоду " Трьох літ"

Вік учнів, клас

14 -15 років, 9 клас

Стислий опис

Творчість Т.Шевченка вивчається учнями у 9 класі, на її вивчення відводиться 17 годин, але аналіз творів з точки зору лексикології та стилістики не передбачено. Відсутність у учнів таких знань про творчість Кобзаря не дає їм змоги отримати повне уявлення про різноманітність творчого спадку поета.

Повний План вивчення теми

Преглянути:

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні повинні : - знати біографію і основні віхи творчості поета. Розуміти його життєвий подвиг в умовах підневільного становища нації в першій половині ХІХ ст. ; - вміти розрізняти лірику й ліро-епіку, визначати жанрову групу, до якої належить твір. Розрізняти елементи, що посилюють емоційну напругу елегії (думки) та балади. Виразно читати поезії, коментувати їх ідейно-художній зміст. - вміти співвіднести містерійні образи твору з історичними реаліями. Пояснити суворість авторської позиції щодо найменших відступів від почуття національної єдності. Розкрити символічний образ “великого льоху; - навчитися визначати в поетичному тексті образи і фрагменти додаткового символічного значення, самостійно розкривати їхній зміст; - розуміти культурні й політичні чинники, що спонукали поета до написання твору; - мати уявлення про стильове різноманіття творів поета; - навчитися визначати домінанти поетового почуття; - розуміти той великий духовний імпульс, який подала діяльність Шевченка у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України; - уміти схарактеризувати внесок Т. Шевченка у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ; - мати усвідомлення краси українського художнього слова, представленого в поезії Шевченка; того, що Т. Шевченко — гордість України;

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

До початку роботи над проектом мета оцінювання - спонукання учнів до самоспрямування та самовдосконалення у навчанні та співпраці з однокласниками методи - перегляд презентації вчителя( це дасть змогу заглибити учнів у тему, поставити перед ним проблему, яку вони мають вирішити протягом роботи над проектом), асоціативний кущ , обговорення( учні під час обговорення обмінюються думками, складають попередній план роботи, який пізніше удосконалюється спікерами кожної групи) інструменти - таблиця ЗХД ( отримує кожен учень, дана таблиця заповнюється кожним протягом роботи над проектом) упродовж роботи над проектом - відслідковування прогресу в навчанні учнів. Це дає змогу вчителеві краще пізнати своїх учнів, з’ясувати їх рівень обізнаності та мотивації щодо роботи над проектом Інструменти - форма для оцінювання результатів проекту,( кожен учень має щоденник, а спікер заносить результати роботи кожного у журнал роботи кожної групи). Протягом роботи над проектом найбільше вчитель працює з групою читачів, бо саме вони складають основу проекту після завершення проекту - мета - перевірка рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок методи - захист презентацій( виступають тільки спікери) за такими напрямками: захист змісту роботи захист обраної моделі представлення результатів захист дизайну інструменти - форма оцінювання презентацій, анкетування на визначення рівня досягнення поставлених перед собою завдань( з використанням комп’ютера)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На підготовчому етапі група технічної підтримки оцінює веб-сайти( Д 1) , якими потім будуть користуватися учні. Види оцінювання ( асоціативний кущ Д2, таблиці ЗХД 3 та соціометрія Д4 ) допоможуть учителеві правильно об’єднати учнів у групи. Асоціативний кущ допоможе з’ясувати рівень знань та обізнаності учнів з теми, а соціометрія допоможе врахувати індивідуальні особливості кожного, таблиця ЗХД – допоможе кожному поставити перед собою власну мету роботи над проектом. Упродовж роботи над проектом учні заповнюють перевірочний лист просування над проектом( тобто збирають фактичний матеріал для створення презентації), що дає змогу і групам , і вчителеві вносити корективи у план роботи кожної групи( приклад роботи читачів Д 5). У цей час проводиться анкета на знання фактичного матеріалу, тобто творів Тараса Шевченка ( Д9), а також консультації для груп за певними питаннями ( Д 10). Протягом цього часу, наприклад, читачі – читають твори, виписують певні слова, літературознавці готують теоретичний матеріал ( користуються словниками, довідниками, Інтернет –ресурсами), дизайнери розробляють макет слайдів, добирають ілюстрації, якщо потрібно , музичний супровід. На цю роботу відводиться приблизно 8 днів, тому що спікери кожної команди, отримавши від своїх груп фактичний матеріал, опрацьовують його та обирають кінцевий варіант представлення результатів проекту. Наприкінці роботи над проектом спікери кожної групи оцінюють готовий продукт , а саме презентацію(Д6), також кожен учень оцінює власний внесок у роботу всієї групи ( Д7), а вчитель проводить рефлексію ( Д 8), щоб у подальшому спланувати свою роботу. Наприкінці роботи учитель готує подяки учням, які відзначилися,зробили вагомий внесок у роботу своїх груп.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Москаленко

Фах, навчальний предмет

учитель, українська мова та література

Навчальний заклад

спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів І - ІІІ ступенів № 4

Місто\село, район, область

м.Маріуполь Донецька область

Контактні дані

ira.moskalenk@yandex.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-09 червня 2012 рік

Місце проведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович