Відмінності між версіями «Навчальний проект "“Educational Package” "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: =Назва навчальної теми= «Їжа». =Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети= Анг...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
«Їжа».
+
Теми освітньої сфери спілкування: «Україна», «Великобританія».  
 +
 
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Англійська мова.
+
Англійська мова
  
 
Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми:
 
Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми:
 
+
географія, історія, економіка, музика, мистецтво, наука, драма, інформатика.
Основи здоров’я
+
Інформатика
+
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
7 клас 12-13 років
+
8 клас, 13-14 років
 
=Стислий опис проекту=
 
=Стислий опис проекту=
Даний проект розглядає найважливіший аспект людського життя – взаємозв’язок харчування і здоров’я. Харчування э однією з найважливіших умов існування людини, однією з основних проблем людської культури. Кількість, якість, асортимент споживаних продуктів, регулярність прийому їжі впливають на людське життя в усіх його проявах. Їжа – основне джерело енергії, за рахунок якого працює біологічний організм. Правильна організація харчування – найголовніша умова здорового образу життя.
+
Проект розрахований на учнів 8-х класів. У ІІ семестрі на уроках англійської мови учні вивчають теми освітньої сфери спілкування: «Україна», «Великобританія», під час вивчення яких в учнів формуються світоглядні установки щодо пізнання та розуміння культурних аспектів своєї країни та країни, мова якої вивчається. В ході проекту  
Реалізація проекту у рамках вивчення шкільної теми “Food” дозволяє не лише покращити знання з англійської мови, але й запроваджувати міжпредметні зв`язки.
+
учні об’єднуються у 2 групи, кожна з яких отримає завдання «скомпонувати» так звану посилку культурного змісту – “ Educational Package”. Дітям потрібно зібрати ряд об’єктів – символів, що презентують культуру даної країни у посилку та надіслати її іншій команді. Кожна група учнів аналізує та визначає роль та значення кожного символу, характерного для культури даної країни, та висловлює свої міркування  команді – партнеру. Результатом  аналізу об’єктів та інформації про культурні аспекти країн буде проведення презентацій про культуру країни – партнера.  
В результаті роботи над даним проектом учні визначають значення правильного харчування для здоров'я людини, аналізують правильність вибору життєвих принципів для подальшої життєдіяльності. Вчаться працювати у творчих групах, обробляти інформацію, складати аналітичні висновки.
+
 
Проект розрахований на учнів 7-х класів, які утворюють 3 групи: «Кухарі», «Дієтологи» та «Журналісти». З завданнями для груп можна познайомитись у презентації вчителя.  
+
Під час виконання проекту учні навчаються знаходити, диференціювати, класифікувати, співставляти та презентувати інформацію щодо культури своєї країни та країни – партнера; створювати " Educational Package” презентації про культуру країни - партнера, рефлексувати над тим, що вони вивчили про культуру іншої країни та над відмінностями між культурами; створювати есе рефлексії, вікторину з запитаннями щодо культурних символів, як форми здогадки перед прибуттям посилки, PowerPoint презентації про культурні стереотипи, путівник подорожі до країни партнера та розігрувати відео – кліп про країну – партнера.
За допомогою проекту учні повторять лексику по темі «Харчування» , ознайомляться з національною кухнею українців, британців та американців, дізнаються, які продукти харчування є корисними, а які ні, навчаться складати меню здорового способу життя. Під час проекту вони вчаться монологічному та діалогічному мовленню з теми, активізують знання граматики (модальні дієслова, часові форми дієслів, питальні речення). Власні роботи учні оформляють у вигляді блогу та захищають проект усно.
+
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
[https://drive.google.com/drive/folders/0ByX0I_yCDQEuM0dvRUZ3ZkhrWkE плани]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0ibLM9E5sqGcHdfTzJfeXNOUHM плани]
  
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=
Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються  on-line консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: презентації, публікації, блогу, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.  До закінчення створення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Через роботу блога учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.
+
Упродовж всієї навчальної теми проводиться об’єктивне оцінювання з метою розвитку в учнів навичок мислення вищих рівнів і навичок 21 століття. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми буде організована вікторина і обговорення Ключового запитання. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки  за блог. Визначення попередніх знань учнів відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом вчитель використовує план діяльності для того, щоб допомогти учням на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Учні використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Проводиться оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, письмового та усного опитування. Через роботу блога учні показують свої власні дослідження, діляться своїми думками з іншими. Використовується Форма оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0ByX0I_yCDQEuZ01zalZFU040WW8 інструменти]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0ibLM9E5sqGQmxZa0xxOWFFWE0 інструменти]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
1. Переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд) та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має.
+
Перед початком проекту вчитель здійснює підбір інформаційних ресурсів для проекту, створює дидактичні матеріали по темі,  створює буклет, вступну презентацію для учнів. Вчитель представляє вступну презентацію, пояснює, які завдання повинні виконати та які дослідження провести учні по групах. Також складає план роботи та визначає етапи роботи над проектом. Вчитель виявляє попередні знання дітей по темі проекту за допомогою вхідної вікторини, обговорює з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторських прав.
2. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проектів, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання.
+
Під час роботи над проектом вчитель корегує план роботи груп, використовує документи для фасилітації, а також завдання диференційованого характеру (для обдарованих дітей та для дітей, що потребують особливої уваги). Вчитель проводить додаткові заняття та консультації за потребою, спілкується з учнями он-лайн. Як керівник проекту, вчитель пояснює критерії оцінювання учнівських робіт, які він розробив заздалегідь, і умови захисту проекту школярами.  
3. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту( Кухарі - створюють здорове меню для українця, англійця та американця. Дієтологи - створюють рекомендації по здоровому харчуванню. Журналісти - пишуть статтю до місцевої газети про цікаві факти, пов'язані з кулінарією. Мандрівники - записують свої враження від місцевої кухні, що їм найбільше і найменше сподобалося).
+
І етап
4. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів  та вимогами до оформлення та змісту проектів.
+
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує учням публікацію про проект та навички 21 століття, що вони набудуть протягом реалізації проекту. Початком роботи над проектом буде вікторина, яка  дасть вчителю можливість дізнатися про рівень обізнаності учнів в заданому тематичному контексті.
5. Бесіда з учнями про правила безпечного та ефективного використання  Інтернету та спрямування їхньої діяльності на розвиток навичок ХХІ століття.
+
Вчитель об’єднує учнів у 2 команди та ставить завдання перед кожною командою відшукати 10 об’єктів – символів, що презентують культуру країн України та Великобританії. Після деякого осмислення та обговорення зібраних символів, учні компонують так звану посилку  культурного змісту «Educational Package» та надсилають її іншій команді. Посилки культурного змісту можуть містити символи – об’єкти, співвідносні зі святкуваннями національного значення (наприклад, свята Різдва та Пасхи), або іншими культурними вимірами (наприклад, інгредієнти типового кулінарного блюда регіону разом з інструкціями рецепту для цього блюда).
6. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи.
+
ІІ етап
7. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту.
+
Вчитель представляє проект за допомогою вступної презентації, учні виконують завдання для визначення своїх навчальних потреб, знайомляться з ключовим, тематичними та змістовними питаннями проекту, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези.  
8. Спілкування на англомовних форумах з носіями англійської мови.
+
Учні вирішують, яким чином стимулювати зацікавленість та інтригу у учнів іншої команди. Альтернативно, учні можуть створити власну вікторину з метою виявлення розуміння та здогадки щодо відібраних культурних символів, чи PowerPoint презентацію про культурні стереотипи. Для фасилітації можна включити такі корисні наочні референції як карти та веб-сайти.
 +
ІІІ етап
 +
Учні фотографують прибуття посилки та момент її відкриття. Учні шукають відповіді на запитання: ‘Чи були здогадки вірними?, ‘Чи розуміють учні значення об’єктів – символів?’, ‘Які були очікування та що стало сюрпризом?’.
 +
Вчитель організовує живе спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп.
 +
В ході проекту учні завантажують свої рефлексії  на учнівський блог; створюють есе про певні символи, що здивували; компонують  довідники  подорожі  до країни команди – партнера; також, додатково, створюють ігровий відео – кліп – презентацію культури країни. Матеріали будуть  доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.
 +
IV етап
 +
Учні презентують свій кінцевий продукт – Power Point презентацію про культуру країни команди – партнера:
 +
‘ Україна – Великобританія’.
 +
Кожній групі відводиться 20 хвилин.
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0ByX0I_yCDQEubkRJYlVSVkVWTDg діяльність вчителя]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0ibLM9E5sqGZkRyR0VwRWgtNHc діяльність вчителя]
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0ByX0I_yCDQEueHFESUtWc1MzSEE діяльність учнів]
+
https://drive.google.com/drive/folders/0B0ibLM9E5sqGelMxdGt1UHlWWFk діяльність учнів]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Лиса Карина Сергіївна
+
Алєксєєнко Вікторія Георгіївна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Рядок 51: Рядок 57:
 
м. Кривий Ріг
 
м. Кривий Ріг
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
lisakarina0577@gmail.com
+
VG160955@gmail.com
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
  

Версія за 15:49, 30 червня 2017

Назва навчальної теми

Теми освітньої сфери спілкування: «Україна», «Великобританія».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова

Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: географія, історія, економіка, музика, мистецтво, наука, драма, інформатика.

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 8-х класів. У ІІ семестрі на уроках англійської мови учні вивчають теми освітньої сфери спілкування: «Україна», «Великобританія», під час вивчення яких в учнів формуються світоглядні установки щодо пізнання та розуміння культурних аспектів своєї країни та країни, мова якої вивчається. В ході проекту учні об’єднуються у 2 групи, кожна з яких отримає завдання «скомпонувати» так звану посилку культурного змісту – “ Educational Package”. Дітям потрібно зібрати ряд об’єктів – символів, що презентують культуру даної країни у посилку та надіслати її іншій команді. Кожна група учнів аналізує та визначає роль та значення кожного символу, характерного для культури даної країни, та висловлює свої міркування команді – партнеру. Результатом аналізу об’єктів та інформації про культурні аспекти країн буде проведення презентацій про культуру країни – партнера.

Під час виконання проекту учні навчаються знаходити, диференціювати, класифікувати, співставляти та презентувати інформацію щодо культури своєї країни та країни – партнера; створювати " Educational Package” презентації про культуру країни - партнера, рефлексувати над тим, що вони вивчили про культуру іншої країни та над відмінностями між культурами; створювати есе рефлексії, вікторину з запитаннями щодо культурних символів, як форми здогадки перед прибуттям посилки, PowerPoint презентації про культурні стереотипи, путівник подорожі до країни партнера та розігрувати відео – кліп про країну – партнера.

План вивчення теми

плани

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться об’єктивне оцінювання з метою розвитку в учнів навичок мислення вищих рівнів і навичок 21 століття. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми буде організована вікторина і обговорення Ключового запитання. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за блог. Визначення попередніх знань учнів відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом вчитель використовує план діяльності для того, щоб допомогти учням на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Учні використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Проводиться оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, письмового та усного опитування. Через роботу блога учні показують свої власні дослідження, діляться своїми думками з іншими. Використовується Форма оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту вчитель здійснює підбір інформаційних ресурсів для проекту, створює дидактичні матеріали по темі, створює буклет, вступну презентацію для учнів. Вчитель представляє вступну презентацію, пояснює, які завдання повинні виконати та які дослідження провести учні по групах. Також складає план роботи та визначає етапи роботи над проектом. Вчитель виявляє попередні знання дітей по темі проекту за допомогою вхідної вікторини, обговорює з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторських прав. Під час роботи над проектом вчитель корегує план роботи груп, використовує документи для фасилітації, а також завдання диференційованого характеру (для обдарованих дітей та для дітей, що потребують особливої уваги). Вчитель проводить додаткові заняття та консультації за потребою, спілкується з учнями он-лайн. Як керівник проекту, вчитель пояснює критерії оцінювання учнівських робіт, які він розробив заздалегідь, і умови захисту проекту школярами. І етап За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує учням публікацію про проект та навички 21 століття, що вони набудуть протягом реалізації проекту. Початком роботи над проектом буде вікторина, яка дасть вчителю можливість дізнатися про рівень обізнаності учнів в заданому тематичному контексті. Вчитель об’єднує учнів у 2 команди та ставить завдання перед кожною командою відшукати 10 об’єктів – символів, що презентують культуру країн України та Великобританії. Після деякого осмислення та обговорення зібраних символів, учні компонують так звану посилку культурного змісту «Educational Package» та надсилають її іншій команді. Посилки культурного змісту можуть містити символи – об’єкти, співвідносні зі святкуваннями національного значення (наприклад, свята Різдва та Пасхи), або іншими культурними вимірами (наприклад, інгредієнти типового кулінарного блюда регіону разом з інструкціями рецепту для цього блюда). ІІ етап Вчитель представляє проект за допомогою вступної презентації, учні виконують завдання для визначення своїх навчальних потреб, знайомляться з ключовим, тематичними та змістовними питаннями проекту, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Учні вирішують, яким чином стимулювати зацікавленість та інтригу у учнів іншої команди. Альтернативно, учні можуть створити власну вікторину з метою виявлення розуміння та здогадки щодо відібраних культурних символів, чи PowerPoint презентацію про культурні стереотипи. Для фасилітації можна включити такі корисні наочні референції як карти та веб-сайти. ІІІ етап Учні фотографують прибуття посилки та момент її відкриття. Учні шукають відповіді на запитання: ‘Чи були здогадки вірними?, ‘Чи розуміють учні значення об’єктів – символів?’, ‘Які були очікування та що стало сюрпризом?’. Вчитель організовує живе спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп. В ході проекту учні завантажують свої рефлексії на учнівський блог; створюють есе про певні символи, що здивували; компонують довідники подорожі до країни команди – партнера; також, додатково, створюють ігровий відео – кліп – презентацію культури країни. Матеріали будуть доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті. IV етап Учні презентують свій кінцевий продукт – Power Point презентацію про культуру країни команди – партнера: ‘ Україна – Великобританія’. Кожній групі відводиться 20 хвилин.

діяльність вчителя

https://drive.google.com/drive/folders/0B0ibLM9E5sqGelMxdGt1UHlWWFk діяльність учнів]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Алєксєєнко Вікторія Георгіївна

Фах, навчальний предмет

Учитель англійської мови

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

VG160955@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна