Відмінності між версіями «Краса крізь віки»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Хід і результати дослідження)
Рядок 18: Рядок 18:
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 
Дослідити основні поняття. Проаналізувати та порівняти різні культурні епохи. Знайти підтвердження або запередження висунутій гипотезі.
 
Дослідити основні поняття. Проаналізувати та порівняти різні культурні епохи. Знайти підтвердження або запередження висунутій гипотезі.
 +
 +
==Що таке краса?==
 +
Краса - це об'єктивна сукупність моральних якостей і фізичних рис якого-небудь суб'єкта, здатна викликати позитивні емоції, що виражаються в естетичнім замилуванні й щирої симпатії
 +
Краса – це збірний образ. Якщо мається на увазі зовнішність, то краса складається не тільки із приємних рис особи й гармонічної фігури, але й поведінки, мови й загального образа людину
 +
Краса – украй абстрактне поняття. Можна визначити тільки описово – це сукупність якихось якостей ( як правило, візуальних), які доставляють моральне задоволення індивідуумові, що сприймає ці якості
 +
То що ж таке краса? Про неї так багато написано, нею захоплювалися в усі часи. Може, це природа, може, душа, може, приваблива зовнішність, а може, любов? Ось що сказано про красу в тлумачному словнику Ушакова: термін «краса» утворено від слова «красивий». А «красивий, у свою чергу, – це той, що подобається своїм зовнішнім виглядом, що вражає зір правильністю обрисів, поєднанням тонів, співвідношенням ліній». На жаль, у сучасному суспільстві таке визначення краси стало ключовим. Телебачення та засоби масової інформації щосили пропагують свої ідеали краси. Людину перетворюють на бездумну ляльку, головні цінності якої — мати якомога кращий та дорожчий вигляд. Особливо страждає від подібного впливу молодь, копіюючи своїх телевізійних кумирів, у них формується зовсім інша система життєвих цінностей, де поняття краси обмежене лише фізичними проявами. Що ж таке справжня краса? Ось такі рядки є в вірші Н. П. Ашурова: Господь красою не обидел Ни мудреца, ни подлеца, Но красоту души увидеть Всегда труднее, чем лица. Як мені здається, краса — це передовсім внутрішній, душевний зміст, коли людина живе в любові й гармонії з навколишнім світом і з самою собою, займається улюбленою справою, допомагає близьким, і їй не потрібне чиєсь визнання, щоб відчувати себе щасливою. Духовна краса з першого погляду не помітна. Вона проявляється в словах та вчинках людини, у її ставленні до інших. Чуйність, доброта, підтримка, терпіння, щирість — ось неповний перелік якостей, притаманних духовно красивій людині. Така людина здатна помічати красу всюди — у природі, у творах мистецтва, в посмішці дитини, в душі перехожого. Як відомо, кожна людина бачить те, що вона хоче бачити. Ми звертаємо увагу на те, що домінує в нас.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 02:03, 21 листопада 2016



Назва проекту

Краса крізь віки

Тема дослідження

Зміна поглядів на ідеали краси у житті та мистецтві с плином часу.

Проблема дослідження

Чи залишається гарним для сучасної людини те що було гарним для наших попередників віки назад. Чи є ідеали краси незмінними?

Гіпотеза дослідження

Ми висуваємо гипотезу, що незалежно від змін світогляду у часі є ідеали краси які залишаються не змінними і у сьогоденні.

Мета дослідження

Дослідити основні поняття. Проаналізувати та порівняти різні культурні епохи. Знайти підтвердження або запередження висунутій гипотезі.

Що таке краса?

Краса - це об'єктивна сукупність моральних якостей і фізичних рис якого-небудь суб'єкта, здатна викликати позитивні емоції, що виражаються в естетичнім замилуванні й щирої симпатії Краса – це збірний образ. Якщо мається на увазі зовнішність, то краса складається не тільки із приємних рис особи й гармонічної фігури, але й поведінки, мови й загального образа людину Краса – украй абстрактне поняття. Можна визначити тільки описово – це сукупність якихось якостей ( як правило, візуальних), які доставляють моральне задоволення індивідуумові, що сприймає ці якості То що ж таке краса? Про неї так багато написано, нею захоплювалися в усі часи. Може, це природа, може, душа, може, приваблива зовнішність, а може, любов? Ось що сказано про красу в тлумачному словнику Ушакова: термін «краса» утворено від слова «красивий». А «красивий, у свою чергу, – це той, що подобається своїм зовнішнім виглядом, що вражає зір правильністю обрисів, поєднанням тонів, співвідношенням ліній». На жаль, у сучасному суспільстві таке визначення краси стало ключовим. Телебачення та засоби масової інформації щосили пропагують свої ідеали краси. Людину перетворюють на бездумну ляльку, головні цінності якої — мати якомога кращий та дорожчий вигляд. Особливо страждає від подібного впливу молодь, копіюючи своїх телевізійних кумирів, у них формується зовсім інша система життєвих цінностей, де поняття краси обмежене лише фізичними проявами. Що ж таке справжня краса? Ось такі рядки є в вірші Н. П. Ашурова: Господь красою не обидел Ни мудреца, ни подлеца, Но красоту души увидеть Всегда труднее, чем лица. Як мені здається, краса — це передовсім внутрішній, душевний зміст, коли людина живе в любові й гармонії з навколишнім світом і з самою собою, займається улюбленою справою, допомагає близьким, і їй не потрібне чиєсь визнання, щоб відчувати себе щасливою. Духовна краса з першого погляду не помітна. Вона проявляється в словах та вчинках людини, у її ставленні до інших. Чуйність, доброта, підтримка, терпіння, щирість — ось неповний перелік якостей, притаманних духовно красивій людині. Така людина здатна помічати красу всюди — у природі, у творах мистецтва, в посмішці дитини, в душі перехожого. Як відомо, кожна людина бачить те, що вона хоче бачити. Ми звертаємо увагу на те, що домінує в нас.

Висновки

Корисні ресурси