Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник».

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, інформатика, музика, образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Андрій Малишко. “Пісня про рушник”, “Стежина” (“Чому, сказати, й сам не знаю...”), “Вогник”, “Приходять предки” Відомий український поет і його пісні, що стали народними. Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в них. Художні засоби донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам’яті. Ліризм поезій А. Малишка.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

В даному проекті з української літературі з теми «Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник» беруть учні 7 класу .Під час роботи над проектом дітям пропонуються різні види діяльності: самостійна робота з довідковою літературою та Інтернет-ресурсами, робота в групах та інші. Учні об’єднуються в 4 групи способом жеребкування. Кожна група має окреме завдання, яке виконує упродовж відведеного часу, а на останньому уроці презентують свою роботу аудиторії.Впродовж всього проекту будуть застосовуватись різні підходи щодо оцінювання учнів. Вчителем надаватимуться консультації щодо навчальної теми. Учні будуть здійснювати пошук інформації відносно теми, створюватимуть презентації та готуватимуть виступи.

Повний План вивчення теми

1 етап В читель знайомить учнів з життєвим і творчим шляхом А. Малишка. Демонстрація вчительської презентації учням [[1]]Учні виконують ідейно- художній аналіз поезії «Пісня про рушник.Обговорення ведеться фронтально всім класом.Ставить проблемні питання, щоб зацікавити учнів цією поезією, яка стала піснею.

2 етап

Буде здійснене обговорення щодо ключового питання теми: « Чому " Пісня про рушник" стала популярною?». Вчитель використовує метод мозкового штурму для того, щоб правильно скерувати роботу учнів над проектом. 

Поділ учнів на групи. Кожна група отримує завдання на здійснення пошуковоїроботи для створення презентації. Учніпроводятьпошук інформації. 1 група - Без чого не можна уявити Україну. 2 група –Українська вишивка. Рушники. 3 група – Характеристика ліричного героя 4 група – Популярність твору, його зв'язок з народною творчістю. 3 етап Вчитель надає учням необхідні консультаці та проводить з ними бесіди. Учні здійснюють оформлення презентації. 4 тиждень Остаточнеоформлення. Демонстрація презентацій. Здійснення підсумкового оцінювання учнів вчителем.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Знати основні відомості про поета та його пісні. Виразно і вдумливо читати поезії. Визначити і прокоментувати основні мотиви, роль художніх засобів, символічність образів. Розвиток уміння аргументовано висловлювати власні роздуми

Опис оцінювання

На початку проекту буде здійснене обговорення щодо ключового питання теми: « Чому " Пісня про рушник" стала популярною?». Буде застосований метод мозкового штурму для того, щоб правильно скерувати роботу учнів над проектом. Під час виконання проекту учням буде надана можливість для самооцінювання та взаємооцінювання. Наприкінці проекту будуть оцінюватися презентації учнів.Оцінювання здійснюється згідно розроблених форм та критеріїв. Презентація – шляхом самооцінки та оцінки учнів один одного. Публікація – шляхом оцінки учнів одне одного. Веб-сайт оцінюють учні та вчитель. Також оцінювання знань умінь та навичок учнів проводиться у вигляді фронтального опитування, тестування, проведення самостійних робіт.

Самооцінювання прикладу учнівської роботи [[2]]

'1 етап' На першому етапі вчитель знайомить учнів з життєвим і творчим шляхом А. Малишка. Демонстрація вчительської презентації учням [[3]]Учні виконують ідейно- художній аналіз поезії «Пісня про рушник.Обговорення ведеться фронтально всім класом.Ставить проблемні питання, щоб зацікавити учнів цією поезією, яка стала піснею. 2 етап Поділ учнів на групи. Кожна група отримує завдання на здійснення пошукової роботи для створення презентації. Учні проводятьпошук інформації. 1 група - Без чого не можна уявити Україну. 2 група –Українська вишивка. Рушники. 3 група – Характеристика ліричного героя 4 група – Популярність твору, його зв'язок з народною творчістю. 3 етап Вчитель надає учням необхідні консультаці та проводить з ними бесіди. Учні здійснюють оформлення презентації. 4 тиждень Остаточне оформлення. Демонстрація презентацій. Здійснення підсумкового оцінювання учнів вчителем.

Перед виконанням проектів вчитель заповнити ЗХД - таблицю [[4]] Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами.[[5]] Розглядати пошук інформації в інтернет-ресурсах для створення дослідницьких проектів, створювати різнопланові тести для опитування учнів саме: відкрите запитання, на яке немає однозначної відповіді і яке потребує розгорнутої відповіді, запитання з декількома правильними відповідями; запитання, на яке існує одна правильна відповідь тощо; використання Інтернету для здійснення спільної роботи учнів та вчителя при вивченні тем, виконання проектів, особливо з тими, що знаходяться поза межами класу. Для створення мультимедійної презентації учні в класах розподіляються по групах, де кожна із них буде мати окреме завдання для дослідження теми. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремим розділом дослідження. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбуваються за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням презентації. Перед тим, як діти будуть створювати презентацію вчитель наддав відповідні документи для створення роботи. Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хитрик Лариса Володимирівна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Одеський НВК № 53

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

м. Одеса вул. Космонавтів 23

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 - 21 серпня

Місце провведення тренінгу

Одеський НВК № 53

Тренери

Смірнова Марина Юріївна