Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник».
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання
- 9 Діяльність учнів та вчителя
- 10 Відомості про автора
- 11 Ім'я, прізвище
- 12 Відомості про тренінг
Назва проекту
Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник».
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
українська література, інформатика, музика, образотворче мистецтво
Навчальна тема (як записано в програмі)
Андрій Малишко. “Пісня про рушник”, “Стежина” (“Чому, сказати, й сам не знаю...”), “Вогник”, “Приходять предки” Відомий український поет і його пісні, що стали народними. Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в них. Художні засоби донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам’яті. Ліризм поезій А. Малишка.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис
В даному проекті з української літературі з теми «Андрій Малишко. Відомий український поет та його пісні. «Пісня про рушник» беруть учні 7 класу .Під час роботи над проектом дітям пропонуються різні види діяльності: самостійна робота з довідковою літературою та Інтернет-ресурсами, робота в групах та інші. Учні об’єднуються в 4 групи способом жеребкування. Кожна група має окреме завдання, яке виконує упродовж відведеного часу, а на останньому уроці презентують свою роботу аудиторії.Впродовж всього проекту будуть застосовуватись різні підходи щодо оцінювання учнів. Вчителем надаватимуться консультації щодо навчальної теми. Учні будуть здійснювати пошук інформації відносно теми, створюватимуть презентації та готуватимуть виступи.
Повний План вивчення теми
[[1]]
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учні зможуть: розвити культуру зв’язного мовлення, естетичні смаки, пам’ять, увагу, спостережливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, судження, обстоювати їх, наводячи переконливі докази та обґрунтування раціонально використовувати навчальний час здобути інтерес до наслідків власної праці здобути знання. Знати основні відомості про поета та його пісні. Виразно і вдумливо читати поезії. Визначити і прокоментувати основні мотиви, роль художніх засобів, символічність образів.
Опис оцінювання
Самооцінювання прикладу учнівської роботи [[2]] Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання: контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, контрольний список для оцінювання навичок планування проекту , форму для оцінювання мультимедійної презентації, cамооцінювання прикладу учнівської роботи, форма оцінювання виконання групового завдання, форма оцінювання виконання групового завдання, контрольний список: вклад в групову роботу, контрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завдань На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають з теми. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами.[[3]] Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту.
Діяльність учнів та вчителя
1 етап
Учитель знайомить учнів з життєвим і творчим шляхом А. Малишка. Демонстрація вчительської презентації учням [[4]]Учні виконують ідейно- художній аналіз поезії «Пісня про рушник.Обговорення ведеться фронтально всім класом.Ставить проблемні питання, щоб зацікавити учнів цією поезією, яка стала піснею.
2 етап
Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х--Д[[5]] для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з даної теми.Наприкінці теми таблиця знову роздається учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. За інтересами учні діляться на групи.Учням пропонуються зразки того, як можна розпочати працювати за проектом Кожна група отримує завдання на здійснення пошукової роботи для створення презентації.П Учні проводять пошук інформації.
1 група - проводять дослідження "Без чого не можна уявити Україну" і сторюють презентацію.
2 група – досліджують вишивку та історію винекнення рушників і створюють презентацію.
3 група – характеризують образ матері в поезії.
4 група – підбирають відеоматеріали на тему " Виконання "Пісні про рушник" відомиими людьми".
3 етап
Вчитель надає учням необхідні консультаці та проводить з ними бесіди. Учні здійснюють оформлення презентації.
4 етап
У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість. Заповнюють 3 -ий стовпчик таблиці «З-Х-Д». Остаточне оформлення. Демонстрація презентацій. Здійснення підсумкового оцінювання учнів вчителем.
Презентація 1 групи [[6]]
Презентація 2 групи [[7]]
Доповідь 3 групи [[8]]
Відеоматеріали 4 групи [[9]]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Хитрик Лариса Володимирівна
Фах, навчальний предмет
учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Одеський НВК № 53
Місто\село, район, область
м. Одеса
Контактні дані
м. Одеса вул. Космонавтів 23
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15 - 21 серпня
Місце провведення тренінгу
Одеський НВК № 53
Тренери
Смірнова Марина Юріївна