Відмінності між версіями «''Портфоліо з теми: "Правила дорожного руху, граючи"''»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Стислий опис проекту)
 
(не показані 44 проміжні версії цього учасника)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
основи здоров'я, інформатика
 +
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
Правила дорожного руху, граючи
+
Основи здоров’я. Принципи безпечної життєдіяльності.
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 
7 клас, 13 років
 
7 клас, 13 років
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
Метою проекта є – прививання культури поведінки на дорозі, поваги до Правил дорожнього руху. В ході роботи над проектом учні будуть спілкуватися з досвідченими водіями, співробітниками ДАІ, лікарями и переконаються на власні очі до яких жахливих наслідків призводить невиконання ПДР. Також учні переконаються, що причинами ДТП часто є технічний стан транспортного засобу та психічний стан водія. Інформаційні технології на уроках основ безпеки життєдіяльності допоможуть не тільки вивчити цей матеріал, але і залучити до самоконтролю і самоосвіти.
+
Цей проект з Основ здоров’я для учнів 7 класу буде розроблятися під час вивчення теми «Принципи безпечної життєдіяльності» та в позаурочний час. Допоміжним предметом послугує інформатика.  У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати,  узагальнювати результати.<br> У проекті бере участь 3 команди:<br>
 +
*"Шукачі",
 +
*"Знавці дороги",
 +
*"Грамотні пішоходи".
 +
Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму як і раніше зберігає свою актуальність. Розуміючи ефективність проектної діяльності, ідея розробити свій проект : "Безпека очима дітей".  Разом з тим проект буде тісно переплітатися з елементами інформатики. Результатом роботи кожної команди стане [https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeWDdtQnM3NVIyWW8/edit презентація], що містить карту маршрутів безпечного пересування на прилеглій до школи території, перелік і характеристику виявлених потенційно небезпечних об'єктів, план заходів за рішенням виявлених проб.
  
==Повний План вивчення теми==
+
==Полний план вивчення теми==
[https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeT3l5cGhITnkzMkU/edit Portfolio]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeLUNoX3J6UWdJckU/edit План вивчення теми]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeT1JlUFZwT3VnVjg/edit План впровадження теми]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Нагадати учням правила безпечного переходу дороги, знайомити з правилами безпечної поведінки на зупинках та правилами посадки в громадський транспорт. Надати можливість відпрацьовувати життєві навички аналізу дорожньої ситуації, уміння приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги,упевненої поведінки та навичок відмови від небезпечних пропозицій.
+
По завершенні проекту учні вмітимуть:
          Навчити дітей правилам дорожнього руху, допомогти їм застосовувати ці правила. Сформувати у дітей навички безпечної поведінки на вулиці..
+
Аналізувати  дорожні ситуації, уміти приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги, упевненої поведінки та навичок відмови від небезпечних пропозицій.
 +
Оформляти, аналізувати та синтезувати інформацію для вирішення проблем та відповідей на запитання.
 +
Вчитися відповідати за результати спільної роботи.
 +
Розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, використовувати різні види спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів.
 +
Засобами комп'ютерних технологій шукати інформацію необхідну для проекту.
 +
Використовувати цифрові технології, інструменти комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних.
 +
Використовувати комп’ютерні технології,  як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації.
 +
Ефективно використовувати час та розподіляти навантаження.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список  для презентації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та  здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.
+
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форми [https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeOS1VTjAweFowVVU/edit таблиці], [https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeRDJ4VFhOLWN4MmM/edit організаційну діаграму], Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті.
Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію.
+
У класі, де враховуються інтереси учнів:  Тести і опитування використовуються, але тепер це не єдині методи оцінювання учнів. Використовуються різноманітні види оцінювання, кожне з яких слугує своїй меті, використовуються на різних етапах навчального процесу. Наприклад:
+
 Учитель оцінює попередні знання учнів перед початком роботи над проектами
+
 Учитель і учні обмінюються відгуками в ході консультацій і обговорень
+
 Контрольні списки і форми оцінювання допомагають учням розуміти, що від них очікується, і керувати процесом свого навчання
+
 Самооцінка і рефлексія підтримують метапізнання і відповідальність за навчання
+
Форми оцінювання дозволяють оцінити якості продукту і забезпечують учнів і вчителів критеріями оцінювання
+
Постійні спостереження допомагають коригувати навчання
+
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні  [https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeN3BPVDJ6SVAxTVE/edit публікації].
 
Розвиток проекту.
 
Розвиток проекту.
          Учитель використовує стартову презентацію, організує роботу над проектом, роздає завдання групам, надає практичну допомогу, дає необхідні рекомендації, стежить за виконанням правил безпеки при роботі з комп'ютером, спрямовує та контролює здійснення проекту.
+
Учитель використовує стартову [https://docs.google.com/file/d/0B8otXLPc5TZeaGNKZzRROC1Gczg/edit презентацію], організує роботу над проектом, роздає завдання групам, надає практичну допомогу, дає необхідні рекомендації, стежить за виконанням правил безпеки при роботі з комп'ютером, спрямовує та контролює здійснення проекту.<br>           
          Діти працюють в групах.
+
Діти працюють в групах.<br>
Підготовча робота:  
+
Підготовча робота: <br>
1. Екскурсія по вулицях міста: перехрестя, пішохідний перехід, види світлофорів
+
* Екскурсія по вулицях міста: перехрестя, пішохідний перехід, види світлофорів
2. Діти повинні вибрати безпечну дорогу при підході до школи з регульованими перехрестями.  
+
*      Діти повинні вибрати безпечну дорогу при підході до школи з регульованими перехрестями.
3. Скласти схеми безпечного підходу до школи з регульованими перехрестями.  
+
* Скласти схеми безпечного підходу до школи з регульованими перехрестями.  
 
+
Учні по командах складають модель безпечної дороги і пояснюють свій вибір. Складають пам'ятку безпечної поведінки на вулиці для інших учнів школи.  Завдання має бути загальними  для всіх груп, але його можна розділити на підтеми:<br>
Учні по командах складають модель безпечної дороги і пояснюють свій вибір. Складають пам'ятку безпечної поведінки на вулиці для інших учнів школи.  Завдання має бути загальним для всіх груп, але його можна розділити на на подтемы:
+
* безпека по дорозі в школу;
 безопасность по дороге в школу;  
+
* безпека у дворі;
     безопасность во дворе;
+
*      безпека під час переходу дороги;
 безопасность при переходе дороги;  
+
Бажано, щоб пам'ятка була акуратно оформлена на заздалегідь заготовлених кольорових красивих листах, після закінчення роботи листи відразу наклеюються на ватман, і газета для інших учнів школи готова. Наступного дня її можна урочисто вивісити в коридорі або холі.
Желательно, чтобы памятка была аккуратно оформлена на заранее заготовленных цветных красивых листах, по окончании работы листы сразу наклеиваются на ватман, и газета для других учеников школы готова. На следующий день ее можно торжественно вывесить в коридоре или холле
+
Завдання для груп:
Задания для групп:
+
скласти схему свого шляху від будинку до школи;
 составить схему своего пути от дома до школы;
+
* відмітити на цій схемі найнебезпечніші ділянки;<br>
 отметить на этой схеме самые опасные участки;
+
* описати джерела небезпеки і способи її уникнення;<br>
 описать источники опасности и способы ее избегания;
+
* виділити червоним кольором найбільш небезпечні ділянки шляху;<br>
 выделить красным цветом наиболее опасные участки пути;
+
* відмітити червоними знаками окликів джерела підвищеної небезпеки;<br>
 отметить красными восклицательными знаками источники повышенной опасности;
+
* визначити, наскільки безпечний звичйний шлях до школи;<br>
 определить, насколько безопасен обычный путь до школы; можно ли выбрать более безопасную дорогу.
+
* чи можна вибрати безпечнішу дорогу.<br>
Схемы микрорайона лучше заранее найти в Интернете и распечатать, так что детям останется только нарисовать возможные пути следования и оценить уровень их опасности.
+
Схеми мікрорайону краще заздалегідь знайти в Інтернеті і роздрукувати, так що дітям залишиться тільки намалювати можливі шляхи дотримання і оцінити рівень їх небезпеки. Завершивши роботу, групи презентують які небезпеки зустрічаються їм на шляху і як діти мають намір їх уникати. Готові схеми з умовними позначеннями підписуються членами групи і поміщаються на лист ватману. Газета, що вийшла, вивішується в класі або другом доступному дітям місці.
Завершив работу, группы рассказывают, какие опасности встречаются им на пути и как ребята намерены их избегать. Готовые схемы с условными обозначениями подписываются членами группы и помещаются на лист ватмана. Получившаяся газета вывешивается в классе или другом доступном детям месте.
+
Діти
Дети
+
схематично повинні намалювати дорогу до будинку;<br>
схематично должны нарисовать дорогу к дому;
+
• відмітити на цій дорозі усі небезпечні ділянки;<br>
 отметить на этой дороге все опасные участки;
+
• описати небезпеки і способи, що дозволяють їх уникнути.<br>
 описать опасности и способы, позволяющие их избежать.
+
Ті, кому завдання здасться занадто легким, а дорога - короткою, можуть розробити декілька варіантів безпечного шляху.
Те, кому задание покажется слишком легким, а дорога – короткой, могут разработать несколько вариантов безопасного пути.
+
Після того, як робота закінчена, батьки знайомляться з результатами діяльності дітей. Це допомагає їм зрозуміти, чи усі небезпеки бачать підлітки і чи знають, як поводитися в тій або іншій потенційно небезпечній ситуації.
После того как работа закончена, родители знакомятся с результатами деятельности детей. Это помогает им понять, все ли опасности видят подростки и знают ли, как вести себя в той или иной потенциально опасной ситуации.
+
Завершення проекту.<br>
 +
Учитель готує учнів до захисту результатів проектної діяльності.<br> формує з учнями висновки про вирішення проблеми;<br>      рганізовує презентацію проектів;<br> бере участь у загальному обговоренні.<br>
 +
Учні готують  продукт діяльності до презентації; представляють продукт діяльності; проводять захист підсумкової роботи. Роблять висновки про вирішення проблеми, беруть участь у загальному обговоренні.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
=Івасенко Лариса Іванівна=
 
=Івасенко Лариса Іванівна=
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
учитель інформатики
 +
 
=учитель інформатики=
 
=учитель інформатики=
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Рядок 70: Рядок 82:
 
=Донецьк, Пролетарський=
 
=Донецьк, Пролетарський=
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
=0508371856=
+
liivasenko@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
=Донецький Обласний Інститут Післядипломної Педагогічної освіти=
+
=Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
 
=11.06.2012-16.06.2012=
 
=11.06.2012-16.06.2012=
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==

Поточна версія на 01:45, 29 грудня 2013


Назва проекту

Правила дорожного руху, граючи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи здоров'я, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Основи здоров’я. Принципи безпечної життєдіяльності.

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Цей проект з Основ здоров’я для учнів 7 класу буде розроблятися під час вивчення теми «Принципи безпечної життєдіяльності» та в позаурочний час. Допоміжним предметом послугує інформатика. У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати, узагальнювати результати.
У проекті бере участь 3 команди:

  • "Шукачі",
  • "Знавці дороги",
  • "Грамотні пішоходи".

Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму як і раніше зберігає свою актуальність. Розуміючи ефективність проектної діяльності, ідея розробити свій проект : "Безпека очима дітей". Разом з тим проект буде тісно переплітатися з елементами інформатики. Результатом роботи кожної команди стане презентація, що містить карту маршрутів безпечного пересування на прилеглій до школи території, перелік і характеристику виявлених потенційно небезпечних об'єктів, план заходів за рішенням виявлених проб.

Полний план вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

По завершенні проекту учні вмітимуть: Аналізувати дорожні ситуації, уміти приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги, упевненої поведінки та навичок відмови від небезпечних пропозицій. Оформляти, аналізувати та синтезувати інформацію для вирішення проблем та відповідей на запитання. Вчитися відповідати за результати спільної роботи. Розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, використовувати різні види спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів. Засобами комп'ютерних технологій шукати інформацію необхідну для проекту. Використовувати цифрові технології, інструменти комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних. Використовувати комп’ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Ефективно використовувати час та розподіляти навантаження.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форми таблиці, організаційну діаграму, Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить батьків на батьківських зборах із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації. Розвиток проекту. Учитель використовує стартову презентацію, організує роботу над проектом, роздає завдання групам, надає практичну допомогу, дає необхідні рекомендації, стежить за виконанням правил безпеки при роботі з комп'ютером, спрямовує та контролює здійснення проекту.
Діти працюють в групах.
Підготовча робота:

  • Екскурсія по вулицях міста: перехрестя, пішохідний перехід, види світлофорів
  • Діти повинні вибрати безпечну дорогу при підході до школи з регульованими перехрестями.
  • Скласти схеми безпечного підходу до школи з регульованими перехрестями.

Учні по командах складають модель безпечної дороги і пояснюють свій вибір. Складають пам'ятку безпечної поведінки на вулиці для інших учнів школи. Завдання має бути загальними для всіх груп, але його можна розділити на підтеми:

  • безпека по дорозі в школу;
  • безпека у дворі;
  • безпека під час переходу дороги;

Бажано, щоб пам'ятка була акуратно оформлена на заздалегідь заготовлених кольорових красивих листах, після закінчення роботи листи відразу наклеюються на ватман, і газета для інших учнів школи готова. Наступного дня її можна урочисто вивісити в коридорі або холі. Завдання для груп: скласти схему свого шляху від будинку до школи;

  • відмітити на цій схемі найнебезпечніші ділянки;
  • описати джерела небезпеки і способи її уникнення;
  • виділити червоним кольором найбільш небезпечні ділянки шляху;
  • відмітити червоними знаками окликів джерела підвищеної небезпеки;
  • визначити, наскільки безпечний звичйний шлях до школи;
  • чи можна вибрати безпечнішу дорогу.

Схеми мікрорайону краще заздалегідь знайти в Інтернеті і роздрукувати, так що дітям залишиться тільки намалювати можливі шляхи дотримання і оцінити рівень їх небезпеки. Завершивши роботу, групи презентують які небезпеки зустрічаються їм на шляху і як діти мають намір їх уникати. Готові схеми з умовними позначеннями підписуються членами групи і поміщаються на лист ватману. Газета, що вийшла, вивішується в класі або другом доступному дітям місці. Діти • схематично повинні намалювати дорогу до будинку;
• відмітити на цій дорозі усі небезпечні ділянки;
• описати небезпеки і способи, що дозволяють їх уникнути.
Ті, кому завдання здасться занадто легким, а дорога - короткою, можуть розробити декілька варіантів безпечного шляху. Після того, як робота закінчена, батьки знайомляться з результатами діяльності дітей. Це допомагає їм зрозуміти, чи усі небезпеки бачать підлітки і чи знають, як поводитися в тій або іншій потенційно небезпечній ситуації. Завершення проекту.
Учитель готує учнів до захисту результатів проектної діяльності.
формує з учнями висновки про вирішення проблеми;
рганізовує презентацію проектів;
бере участь у загальному обговоренні.
Учні готують продукт діяльності до презентації; представляють продукт діяльності; проводять захист підсумкової роботи. Роблять висновки про вирішення проблеми, беруть участь у загальному обговоренні.

Відомості про автора

Івасенко Лариса Іванівна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

учитель інформатики

Навчальний заклад

БПЛ №125 Престиж

Місто\село, район, область

Донецьк, Пролетарський

Контактні дані

liivasenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Дати проведення тренінгу

11.06.2012-16.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Герман Артем Юрійович