Відмінності між версіями «"Часи змінюються, свята залишаються"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 23: Рядок 23:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Мозкова атака є одним з найцікавіших прийомів, який стимулює учнів к дослідженню проблеми. Перевага цього прийому у тому, що він заставляє учнів аналізувати знання, що вони вже мають, формулювати питання з даної проблемі, викликає інтерес до теми та визначає цілі дослідження та шляхи вирішення проблеми. Цей прийом використовується під час показу початкової презентації вчителя, що спрямована на формуюче оцінювання в рамках проекту.
 +
Проект має між предметні зв’язки, тому є доцільним оговорити та узгодити планування діяльності за всіма етапами проекту з його учасниками. 
 +
Самооцінювання і рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення.
 +
Відгук однолітків допомагає учневі побачити якісні характеристики своєї роботи, а також ще раз звернутися до критеріїв при оцінюванні робіт інших учасників.
 +
Для виконання проекту потрібні бланки контролю за діяльністю груп учнів, де відмічається своєчасність та правильність виконання роботи, логічність викладення інформації, ресурси інформації, творчий підхід, вміння робити висновки.
 +
Протягом всієї діяльності вчителю необхідно використовувати критерії оцінювання, за якими згодом можна провести підсумкове оцінювання.
 +
Критерії оцінювання учнівських робіт можна використовувати під час проведення конференції, залучаючи до участі експертів (старшокласників, вчителів з предметів).
 +
Учнівські конференції, на яких учні беруть на себе відповідальність за організацію і обговорюють своє навчання, розглядаючи завдання, роботи, бланки самооцінки. Зазвичай учнівські конференції проходять за участю батьків, учнів та вчителів інших класів.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 00:15, 16 жовтня 2012

Назва проекту

Часи змінюються, свята залишаються

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Французька мова, Всесвітня історія .

Навчальна тема

«Свята»

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

У проекті задіяні учні 7 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Свята» курсу «Французька мова». На початку роботи над темою вчитель проводить опитування учнів з видів свят у французькому та українському календарі. Клас поділено на 3 групи. Кожній з трьох груп надається тема проекту, яка розкриватиме одне із запропонованих запитань. Учні мають проаналізувати, які види свят (релігійні, світські, національні) існують у французькому та українському календарі та дати їм стислу характеристику. Школярі мають спробувати виділити найпопулярніші види свят обох країн. Кінцевим продуктом проекту, за вибором групи, може бути презентація PowerPoint,буклет, веб-сайт.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми[1], план впровадження теми[2]

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть: • Надавати характеристику окремим видам французьких та українських свят; • Порівнювати особливості святкування релігійних, світських та національних свят французького та українського календаря; • Висловлювати своє особисте ставлення до окремих видів свят;

Опис оцінювання

Мозкова атака є одним з найцікавіших прийомів, який стимулює учнів к дослідженню проблеми. Перевага цього прийому у тому, що він заставляє учнів аналізувати знання, що вони вже мають, формулювати питання з даної проблемі, викликає інтерес до теми та визначає цілі дослідження та шляхи вирішення проблеми. Цей прийом використовується під час показу початкової презентації вчителя, що спрямована на формуюче оцінювання в рамках проекту. Проект має між предметні зв’язки, тому є доцільним оговорити та узгодити планування діяльності за всіма етапами проекту з його учасниками. Самооцінювання і рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення. Відгук однолітків допомагає учневі побачити якісні характеристики своєї роботи, а також ще раз звернутися до критеріїв при оцінюванні робіт інших учасників. Для виконання проекту потрібні бланки контролю за діяльністю груп учнів, де відмічається своєчасність та правильність виконання роботи, логічність викладення інформації, ресурси інформації, творчий підхід, вміння робити висновки. Протягом всієї діяльності вчителю необхідно використовувати критерії оцінювання, за якими згодом можна провести підсумкове оцінювання. Критерії оцінювання учнівських робіт можна використовувати під час проведення конференції, залучаючи до участі експертів (старшокласників, вчителів з предметів). Учнівські конференції, на яких учні беруть на себе відповідальність за організацію і обговорюють своє навчання, розглядаючи завдання, роботи, бланки самооцінки. Зазвичай учнівські конференції проходять за участю батьків, учнів та вчителів інших класів.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери