Портфоліо Березюка Сергія Васильовича з теми "Створення вітальної листівки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:09, 1 березня 2012, створена Sergey (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



=

Назва навчальної теми

Створення вітальної листівки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальна тема

Комп'ютерна графіка

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Проект передбачає за допомогою комп'ютера та програмних засобів виготовити вітальну листівку. Проект проводиться для учнів 9 класу з теми "Комп'ютерна графіка". Учні об'єднуються у три групи та отримують ролі: маркетологи, дизайнери, журналісти.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

В процесі роботи в учнів будуть формуватися навички створення комп’ютерних презентацій для представлення громаді. Учні навчаться збирати та обробляти різні види інформації за допомогою маркетингових досліджень. Презентують власний проект. Здатність оригінальності та інноваційності в діяльності У ході вивчення теми “Комп'ютерна графіка” учням пропоную виконати такий проект: “Вітальна листівка”. Підготовчим етапом проектної діяльності є виконання тренувальних вправ для освоєння основних прийомів роботи з програмами для оброки графічної інформації, підготовка креслення (листівки) на папері. Практична частина виконується за комп'ютером з використанням вивчених основних прийомів роботи з програмами для оброки графічної інформації. У висновку учні демонструють свої роботи, обґрунтовуючи вибір методів і форм реалізації завдань проекту. Навчаються швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації Розуміння принципу побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик. З’ясування способів інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань. Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання,щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують,публікації та вікі-статті, в залежності від того,яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають,щоб скеровувати своє навчання. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як в продовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. Вкінці роботи над проектом здійснюється само оцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

При вивченні теми «Комп’ютерна графіка» учням пропонується розробити вітальну листівку «З Новим Роком». Учні об’єднуються у три групи, в кожній групі по три учня. Кожній групі надаються ролі: маркетологи, дизайнери, журналісти. Маркетологи: досліджують ринок, які листівки продаються найкраще, відвідуючи Інтернет магазини, та магазини які спеціалізуються по продажу листівок. Дизайнери: розробляють зовнішній вигляд листівки, за допомогою програм для роботи: із зображеннями, створення комп’ютерних презентацій та публікацій. Журналісти: наповнюють інформацією листівку, використовуючи мережу Інтернет та бібліотеки. Учні переглядають презентацію підготовлену вчителем. За допомогою ЗХД таблиць визначаю що учні знають, що хочуть знати та що хочуть дізнатися під час вивчення теми. Обговорюють ключові та тематичні питання в процесі дискусії. Учні користуючись засобами Інтернету виконають пошук вітальних листівок які є цікавими, які можна використати для свого проекту. Навчаться оцінювати сайти та обирати ті сайти де є найбільше корисної інформації. Допомогти учням здійснювати пошук сайтів в Інтернеті, надавши їм чіткі та зрозумілі інструкції для того, щоб вони знаходили потрібну корисну інформацію та раціонально використовували при цьому свій час. Важливо навчити їх знаходити потрібні дані та ділитися знайденими ресурсами з іншими учнями, використовуючи сервіс для спільного збереження закладок для груп за темами. Учні обговорюють що таке плагіат, чому плагіат є негативним явищем. Щоб визначити навчальні потреби учнів використовуємо опитувальник. Знайомляться з сервісами Інтернету, які можуть бути використані при виконанні проекту. Визначать та порівнюють Інтернет ресурси для спілкування, сервіси для співробітництва. Учні розробляють вікі-статтю. Також навчаться створювати документи для підтримки успішного навчання а саме: шаблони документів, шаблону презентації та форму опитування.

Учнівська Вікі-стаття "Створення вітальної листівки"

Відомості про автора

Березюк Сергій

Вчитель інформатики

НВК"Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка-гімназія"

смт.Голованівськ, Кіровоградська область

Електронна пошта: sergeyberezyuk2012 на gmail.com

Відомості про тренінг

27.02.12 - 03.03.12

м.Кіровоград, КОІППО

Дементієвська Ніна Петрівна, Скрипка Ганна Володимирівна