Проектна робота "Свято Масляної"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:12, 23 лютого 2015, створена Irinashabelyan (обговореннявнесок) (Створена сторінка: =Назва навчальної теми= Свято Масляної =Основний та другорядні (дотичні) навчальні пр...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Свято Масляної

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років.

Стислий опис проекту

Навчальний проект призначений для використання на уроках української літератури під час вивчення теми:«Народній календар. Свята Зимового циклу». Для роботи над проектом учні об'єднуються у чотири групи для проведення міні- досліджень та подальшого представлення до їх захисту.Учні збирають відомості про звичаї і традиції святкування Масляної нашими предками. Результати представляють у презентації, блозі, виступах на виховному заході

План вивчення теми

[План вивчення теми]

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

В ході демонстрації презентації, у бесіді з учнями учитель визначає рівеню їх знань по проекту.Оцінити початкові знання з теми проекту допомагає тестування «Народні свята зимового циклу. Мозковий штурм проводиться під час стартової презентації учителя.Ефективність прийому: у рівній участі всіх учнів, ефективна комунікація, спільна робота в інтересах взаємного навчання дозволяє учням висловлювати свої думки, максимально сприяє творчості. При цьому відбувається оволодіння навичками інформації. У ході мозкового штурму занотовуються основні ідеї і припущення. Це допомагає учителю оцінити розуміння учнів і скорегувати план заходів, які будуть задовольняти потреби учнів. Таблиці З-Х-Д Успішна стратегія для виявлення наявних в учнів знань з теми проекту, завдання на розвиток мислення, дозволяє визначити послідовність навчання.Звернення до цих знань в ході всього проекту допоможе утримувати увагу учнів і зробити новий матеріал більш зрозумілим. Обговорення в ході роботи з таблицею розвивають комунікативні навички, візуально показує учням їх шлях до нових знань, рівень успішності кожного, допомагає у визначенні індивідуальних стратегій навчання і мети пізнання. Об'єднання у групи Учням пропонується обговорити і вибрати проблемні питання по темі проекту. Внесок в дискусію кожного учня використовується для поділу їх на групи і розподілу ролей. Критерії оцінювання підсумкових робіт груп У ході досліджень учнів всього проекту використовуються критерії за якими виробляється підсумкове(сумарне) узагальнююче оцінювання всього проекту. У процесі роботи критерії коригуються. Рефлексія. Під час рефлексії відбувається закріплення отриманих знань, активна перебудова уявлень з включенням нових понять,формування довготривалих знань.


[ЗХД-таблиця]

Оцінювання в проекті

Оцінювання навчальних потреб

Самооцінювання учнівської роботи

Авторське право

Оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя

Урок 1. На початку роботи над проектом учитель показує презентацію, мета якої викликати інтерес учнів до навчальної діяльності та визначити навчальні потреби учнів. Після презентації учні проходять онлайн-анкетування і поділяються на групи, в яких сформульовані завдання і навчальні цілі проекту. Учні в групах вирішують організаційні моменти роботи за яким вони зможуть реалізувати поставлені завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту.Спільним проблемним запитанням для груп є ключове запитання. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується із вчителем і відповідає проекту. 2-3 уроки. Перша група (шукачі знань) – вивчали історію України, звичаї, обряди. Друга група (дослідники) досліджували історію виникнення вишивки. Третя група (фольклористи) вивчали українські пісні, приказки, забавлянки. Четверта група ( флористи) вивчили рослини-символи України. Для пошуку інформації учні використовують можливості інтернету та виконують це завдання у вигляді самостійної роботи. На даному етапі вихователь надає учням інструкції щодо правил пошуку інформації в інтернеті. Вихователь для кращої орієнтації в інтернеті надає посиланням на інтернет-ресурси, які допоможуть учням у роботі. Для проведення досліджень вихователь надає зразок проведення досліджень за однією із ознак унікальності. Кожна група створю власну презентацію. Урок 4. Результати своїх досліджень групи демонструють під час захисту презентацій. Вчитель оцінює роботу кожної групи, проводить мозковий штурм методом заповнення речення. Після цього учні проходять тестування.

Авторське право

[Презентація вчителя]

[Презентація учнів]

Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фуголь Надія Русланівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КНЗ "Лозуватська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка"

Місто\село, район, область

село Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область

Дати проведення тренінгу

09.02.2015 - 21.02.2015 р.

Місце проведення тренінгу

КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"

Тренери

Шабелян Ірина Миколаївна